Pitanja oko Amazon affiliate sajta

da da kupio sam expired domen i redirektovao ga na aff sajt i mislim da ga je pogurala ta redirekcija dobro. samo može expired domena da bude i dalje indexovana u guglu kad je kupiš, pa o tome o zadnjih par rečenica pišem

Pitao sam te jer me je zbunio ovaj odgovor na postavljeno pitanje:

Mislim odgovor je izričito kategorički, ne postoji obrazloženje zašto, a dok se isiti taj slučaj suprotno pokazao kod tebe.

1 Like

ja sam jednu domenu redirektovao. sad kako ide sa više redirekcija ne znam. slušao sam onog kajl ili kako se zove već lik sa yt ima kanal digitaler i bude vazda i na onom drugom seo fajt kanalu. on je pričao da je na jednom sajtu dogurao do 300 redirekcija prije no što ga je gugl banovao. inače ostali koje sam slušao ili čitao uglavnom predlažu da se ne ide sa previše redirekcija.

Pa da i ja sam gledao na YT, a i čitao da može biti više redirekcija, ali da se ide umereno i ne odjednom. Uostatlom većina jačih sajtova to i koriste :grinning:. Mada predpostavljam da te male tajne kuhinje retko ko i hoće da kaže iskreno, a zna se zbog čega…

I @anja1, kakav je domen?:face_with_monocle:

Dakle ako sam dobro razumjela, PBN ima jedinu prednost, a to je da je jeftiniji jer su sajtovi kobajagi? I posto su PBN sajtovi fake, krijes ih od Gugla da ne bi dobio penal. Dakle ako odlucim da radim dobrih 5 sajtova tematski povezanih, mislis da Gugl nema problem s tim da budu medjusobno linkani? @anja1 sta ti mislis o tome? Jer ja se u principu slazem s tobom da mi je protraceni potencijal sajtove sa dobrim backlinks provlaciti kroz PBN kad mogu da zazive.

Nisam sigurna da sam ovo razumjela. Da sajt s kojeg dolazi backlink ima u svom backlink profilu ciste anchore, ili da te linkuje sa cistim anchor tekstom?

To je jos jedna od milion SEO prica koje niko ne zna, a svako nesto sluti. Ja sam jednu droppanu domenu napunila sa samo tri clanka, i rangira mi u medjuvremenu jedan clanak isto kao na domeni na kojoj se razbih od truda. Da li lezi na domeni ili ne, to necu saznati. Jer imam iskustvo da i na novom domenu neke keywords bolje rangiraju na pocetku cijelog projekta, na polupraznoj web stranici sa nekoliko clanaka, nego kad je puna sadrzaja i optimirana…

domen ima baš jake linkove i što se te strane tiče tu je baš baš jak. sam domen i sajt koji je tu bio su specifični i vezani za nešta možda suviše određeno pa ja na takvom domenu ne bih pravio sajt, no bi ga vjerovatno redirektovao na taj sajt koji bi morao biti iz te niše koja mene ne privlači previše. a za pbn je prejak i preskup domen. to je ukratko moje neko mišljenje.

ja ulijećem na meni nepostavljena pitanja. mogao bi biti problem po mom mišljenju, vjerovatno zavisi od mnogo stvari, ostalih linkova reputacije, samog sajta, anchora itd. Ali linkuju ljudi svoje sajtove redovno, eno i oni likovi iz income school linkuju sa kamperreporta na ovaj novi sajt što imaju, nil patel linkuje sa svog glavnog sajta na sve svoje sajtove. ali nije to isto ako imaš normalan sajt na normalan sajt da linkuješ i ne spamuješ, ko kad baciš par članaka i linkuješ svoj sajt.

meni je gugl vjerujem i zbog međusobnog linkovanja homepage na homepage 2 poobarao neke adult sajtove. mislim ovo su sve pretpostavke ništa utvrđeno.

pretpostavljam da je mislio da nema spama, kineskih anchora, adult, med linkova, i da je većina anchora samo ime sajta a ne neki drugi anchori

da nagađamo oko većine stvari. ima likova koji rade testove i testiraju svakakve zanimljive seo stvari, ali i ti testovi po meni mogu jednom dati ovakav jednom onakav rezultat, moraju se ponavljati i biti freški testovi. meni ne pada na pamet da idem do tog levela . lakše ovako nagađat i kenjat u prazno :slight_smile:

da ima dosta sajtova koji imaju više od jedne redirekcije i uspješni su. ima i fazona da kupuju sajtove redirektuju i o tom je neil patel pisao kad je kupio ubersuggest. oni likovi sa income school su regularno redirektovali stari svoj sajt nešta ima cabine u naslovu ( eo ga https://cabinfreedom.com ) na novi uopšteniji koji su prije po godine napravili https://outdoortroop.com/




zanimljivo mi pratit razvoj njihovih sajtova. imaju jakih baš, ovaj je noviji pa mi je interesantniji za pratit.

no odlutah od priče.

prije god dana sam vidio da jedan baš jak kafa sajt ima redirekcija par a jedna od njih je našta vakum usisivači, niđe veze, ali eto nije smetalo. dal je pomoglo ne znam.

pa može se sjecirat i gledat pratit ko šta radi i kopirat sisteme uspješnijih

1 Like

Po meni je to mač sa dvije oštrice. Ne mora da nešto što je uspelo npr. kod tebe uspe i kod mene :wink:. Više sam za TUT koji mi ima smisla u odnosu kopirati sisteme uspešnih.
Mada kako vidim danas da baš nema pravila ni logike za mnoge stvari u odnosu na prije (i opet neko će se složiti, a neko neko neće).
Tako da jedino što mislim, je da treba slediti neku svoju intuiciju, znanje i savet od proverene osobe pa šta Bog da (ili G):grin:.

A kako radite seo? Udrete u wp neki seo plugin i cekate da sve pozeleni?

Preopsirno pitanje.

Onpage seo radis tako sto pratis html standarde i procitas neki onpage vodic najbolje procitas Google Page Rater guidelines i vodis se njihovim principima. To sve propratis kvalitetnim, znaci originalnim, detaljnim i istrazenim clancima.

WP plugin ce ti samo djelomicno pomoci…

Offpage seo imas milion taktika, a najsigurnija ti je outreach, trazis sajtove koji su ti dobri, relevantni i gdje mislis da bi se link ka tvojoj stranici uklopio i onda doslovno kontaktiras i trazis link, dal za pare dal free. Mozes i neke druge taktike koristiti praviti i losije linkove ali tu imas rizike da budes penalizovan.

Jednom kad se sajt zahukta tj krene (zavisno od teme koju si izabrao i kvaliteta sadrzaja od par sedmica do par godina) pocece ti dolaziti i prirodni linkovi onda mozes sa offpage da usporis ili cak stanes ali i dalje picis sa dobrim sadrzajem.

1 Like

Probaj ovo dvoje


A offpage seo ce ti neko ko vise gradi linkove komentarisati.

3 Likeova

Rece svjetski off pajdz kampione iz dvie iljade neke. Dje ide ovaj svijet?

1 Like

Nista to. Spamerske tehnike tada palile i malo srece. Plus gradnja linkova mi je smrt. Kad bih to moro svaki dan raditi haos…

Nego ja jos nisam dodao affiliate linkove a posjeta mi skocila na 130 dnevno.

Poceo sam slike listat na pinterestu i ima nekih klikova otud…

2 Likeova

Brao ti ga. Ide to ko sat kod tebe. Ja sam od pocetka ovog sajta nakacio linkove.

Imam jedno pitanje ne direktno vezano za Amazon affiliate nego za primanje para. Ubrzo otvaram pausalni obrt pa cu trebat na racunu pisat ime firme koja mi to isplacuje, a ne mogu skuzit ako mi ovu zaradu u GBP i CAD isplacuje americki Amazon ili britanski i kanadski. Ako netko ovdje ima pausalni obrt uz Amazon zaradu pa zna kako se to vodi…

Jel si provjerila s knjigovođom? Nije ništa komplicirano. Iako nemam Amazon i obrt nego doo ali shema bi trebala biti ista. Trebala bi umjesto na svoje ime i prezime taj ugovor/podatke promjeniti i staviti na firmu i dalje sve knjigovođa koji ti vodi papire odrađuje.

Necu angazirat knjigovođu posto je to relativno jednostavno za vodit sam kad je u pitanju obrt. Tako da se snalazim sama :slight_smile: Ali nasla sam nakraju odgovor, na amazon.co.uk affiliate programu pise da se tax information treba koristit od Amazon firme registrirane u Luksemburgu tako da sam nasla podatke i porezni broj koji ce mi trebat.

1 Like

Ni ja jos nisam provalio gde da nadjem domene koje su istekle ili koje su pred istekom pa da ih kupim, ako neko ima neki info neka javi ovde, takodje ako ima po keywordu da se trazi to je jos i bolje :smiley:

možda ovo pomogne:

Ja radim slicno kao ovaj lik samo sto odem na expireddomains.net i upisem keyword. Slozim domene prema broju linkova i/ili prema broju referring domains i gledam ih u ahrefs backlink exploreru, a DA i PA provjerim na moz.com. Moze se naci jako dobrih domena. Dobar site za provjeru kvalitete domene je i https://www.openlinkprofiler.org/ .

1 Like

Valjda će vam ovo biti dovoljno za početak :grin:

1 Like