Pitanja vezana za Facebook i Subdomain

Nesto me interesuje.

Recimo imam domain koji se zove sajt.com , na njemu napravim subdomain koji se zove news.sajt.com i sa njega delim postove na facebook. U slucaju da mi facebook blokira taj subdoman, da li ce i glavni domain biti blokiran ?

Isto tako me zanima i obrnuta situacija, ako mi facebook blokira glavni domain, da li cu ja kasnije moci da napravim subdomain i da sa njega delim linkove prema facebooku ?

Molim one koji nisu sigurni 100% vec samo nagadjaju da ne odgovaraju.

Bice blokirano u svim situacijama, provjereno.
Ako zelis test https://developers.facebook.com/tools/debug/ uneses tu i glavnu i sporednu i vidjeces da je tako

Kada ti banuju sub ne bi trebalo da budu blokirane ni glavna ni ostale sub. Za glavnu kada ti banuju ne znam da li banuju sve.

Evo ti primjer, ovi besplatni blogovi subdomena dobijaje ban, domena nije banovana a ni ostale sub.

Ali s fb-om nikad ne možeš biti siguran 100%. Ako misliš da koristiš tu news kao redirect onda su velike šanse da ti banuju glavnu.

1 Like

To znam, kada blokiraju recimo neki blogger, glavni domen i ostali bloggeri su i dalje dozvoljeni, ali da li se to odnosi i na druge manje sajtove. FB bi na subdomain trebalo da gleda kao na potpuno drugi domain.

To za debuger znam i ja, a vidis ja provereno znam da mnogi sajtovi imaju na desetine blokiranih subdomaina, a glavni domain im nije blokiran.

Moja greska, pomijesalo mi se malo, davno sam to probavao.
Samo kad glavnu domenu blokiraju nece ni subdomene raditi, ovo je sto posto.