Pitanje oko iPhone (ako netko zna)

Znaci sestra mi je “slucajno” stavila mob u vodu, samo kameru kako bi slikala pod vodom. Ubiti mob nakon toga se pali samo na apple logo dalje od toga ne. Nosio sam ga u servis i rekli su mi da je otisao faceid sensor sto je cesto kod iphone u doticaju sa vodom, rijec je o iPhone 8 plus. Popravak je 2000 kn, zanima me da li netko zna jeli moguce da je popravak toliko, da li postoji neko drugo rjesenje, imam podatke na njemu koji su mi ful bitni.

Kako to da iPhone 8 plus ima Face ID senzor ?

Nez, tako su mi rekli na servisu sto je i meni bilo cudno, zato sam i spomenio. Navodno da svi iphoni to imaju

Touch ID ima, ali ne i Face Id. Inace iPhone 8 je otporan na vodu…mozda ti je sestra presutila neki dogadaj😂

1 Like

Otporan je, ali ako voda ude, garancija ne pokriva ostecenja od vode. Dovoljno je da jednom padne na pod i vise nije vodootporan jer brtve popuste.

To se zove boot loop moguče da je softweska greška ali ako je mobitel bio u vodi vijerovatno je otišao neki čip na matičnoj ploči .
Što se tiče Face id a to je nemoguće jer Face id se je postavljao na iPhone tek od X a .
A i kada se strga Face id mobitel i dalje radi samo ne može se otključati preko lica.

Ma nije bio face id ali taj neki senzor gore je otisao. Naime on se moze isljuciti i telefon normalno radi.

Pod normalno, ne bas normalno, ali moze se koristiti

Pa jel ga mozes upaliti ili se samo upali i stane na apple logu .
Ako si iz Zagreba imas PRT servis osobno nisam nikada tamo nosio mobitel ali po facebooku koliko ih pratim cine mi se kao dosta kvalitetan servis .
Mozes im se javiti na fb i opisati kvar mozda ti kazu od prilike i cijenu .

Cim se iskljuci taj senzon on radi

A kako ga isključiš?
iPhone 8 ima mislim da 2 senzora na samome ekranu koja se mogu zamijeniti .

Jel ima neko iPhone da koristi dvije kartice?

Uglavnom, kako funkcionira, jel dobro riješeno sve?

Ako vas neko zove na sim 2, i onda tom istome idete poslat Sms recimo, hoće mob odmah stavit da saljete sa sim 2?

Imao sam mob. sa dvije kartice.

Mozes ukljuciti obadvije i onda mozes birati sa koje hoces zvati ili slati poruku.

Sto se tice poziva, ako su ukljucene obadvije, mozes primati i na jednu i na drugu karticu.