Pitanje pocetnika (android studio)

Ako ima neko da pomogne hvala unaprijed

Naime koristim android studio i napravim polja ( u ta polja korisnik ce unijet tekst), kada unese tekst i pretisne button izbacit ce mu raspored koji vazi za taj uneseni tekst.

Napravio sam polja ali me interesuje kako da stavim naredbe za ta polja ili gumb ?

Vidim da si ovo stavio pod JAVASCRIPT, pa da te ispravim. Javascript nema nikakve veze sa izradom android aplikacija. Android aplikacije se rade pomoću JAVE i XMLa a ne JAVASCRIPTa. Dalje da bi uspio napravit to što ti želiš moraš prvo naučiti barem osnove JAVE jer ne možeš sve napraviti tako da vučeš gumbe, polja ili nešto drugo u onaj dio gdje ti piše hello world. Kada napraviš sva potrebna polja moraš im prvo dodati id za svaki elememt (ako se dobro sjećam samo dupli klik na taj element i otvori ti se prozorčić i tamo drugo polje je ja mislim za id). Nakon toga moraš u MainActivity.java dohvatiti sva polja preko tih ida i nakon toga uzeti sadržaj iz tih polja. Sad mi ovaj dio nije jasan sa prikazom što bi zapravo trebalo izbacit (kao toast ili u novom activityu ili možda na istom). Uglavnom evo ti potrebni linkovi pa prouči malo.

http://developer.android.com/reference/android/view/View.html