Pitanje u svezi reklamiranja web stranice bez financija !?

Poštovanje svima,

idem odmah u glavu i volio bih kad bi netko dao konkretan primjer kako što i zašto …

Dakle kolega i ja napravili smo online oglasnik koji sam već i spomenuo u jednom od postova gdje je već nekolicina odgovorila bježi od tog… ok ok opet će to biti pa nek i bude ali imam pitanja …

Da budete upoznati www.sk-oglasnik.net
dakle napravili smo stranicu i krenuli sa oglašavanjem i prvih mjesec dana za nas je bilo je zadovoljavajuće. Obzirom na okolnosti i samo 500 Kn za etarget u tom prvom mjesecu bilo je za nas zadovoljnih više od 20000 otvaranja stranice, preko 4000 uniqe posjeta ali oglasa vrlo malo… Naravno kako smo ostali bez nekih financija a etarget je mrtav jer nema para na istom nema ni tolike posjete na oglasnik.

E sad, imam nekih blogova i jasno mi je kako se mogu free reklamirati ali blog je blog a ovakva stvar je malo drugačija jer recimo da treba malo ozbiljniji pristup a opet financija se nema.

Slabi odaziv ljudi koji su posjetili oglasnik gledano na same oglase rezultiralo je nezgodnu poziciju … Iskreno slali smo brdo mailova od nekih smo i dobili odgovore, neki su podržali naš projekt pa su za free objavili sponzorirani članak, neki su nam ponudili i lagani odfak ali nismo stali na tome …

Ono što me zanima da li ste imali slična iskustva sa nekim nazovimo ga ozbiljnijim projektom a sa nedostatkom financija …

Ako nije bad neki prijedlog … nešto …

Propali projekt …
Domena net ?? sk-oglasnik mogli ste neko bolje ime smislit
Nemat para za reklamu

Jedino što vam preostalo uzet oglasnik u ruke.Nazivati ljude i reći im da kod vas imaju 1 istaknuti oglas besplatno.(ali i za to vam trebaju pare)

Ma dobro mozda sam se krivo odrazio … nemamo toliko para da ide karikiram 20ak tisuca kuna mjesecno pa deri milane … :smiley:

Pitanje… želim iskren odgovor :smiley:
Kupuješ mobitel, nećeš u dućanu jel je tamo 2x skuplji stoga tražiš u oglasniku. Jel bi rađe išao tražiti mobitel na:


ili na
http://www.oglasnik-mobitela.net
? (domena nije bitna, nadam se da ćeš skužiti)

pa osim sto je njuskalo razvikan ne kuzim sto si htio reci …

Naravno da bi isao na njuskalo ili oglasnik jel kad nesto trabam uvjek tamo nađem.
većina ljudi bi ipak upisala u google mobiteli oglasnik
I kliknuo bi na prvi link ako nebi našli otišli bi na 2 ili 3
A ti nebi moga s domenom
http://www.oglasnik-mobitela.net
doći do prva 3 mjesta bez oglašavanja i puno novaca.
Pogledaj malo konkurenciju uz plačene oglase na googlu i drugim stranicam tportalov oglasnik je tek na 15 mjestu za oglasnik

[quote=“kjuze”]Pitanje… želim iskren odgovor :smiley:
Kupuješ mobitel, nećeš u dućanu jel je tamo 2x skuplji stoga tražiš u oglasniku. Jel bi rađe išao tražiti mobitel na:


ili na
http://www.oglasnik-mobitela.net
? (domena nije bitna, nadam se da ćeš skužiti)[/quote]

Ma dobro gle jasno je meni to sto ti zboris … jasno mi je da bez love to nejde ali volja je tu, zelja je tu, trud ce se valjda isplatiti pa makar i to bilo za godinu dana. Jednostavno trenutno je jasno da je situacija takva i radi se sa zeljom da danas sutra to bude “nesto” a ne propali projekt … Mene jednostavno zanimaju moguca rjesenja i potezi ako netko ima iskustva i zelje da to podjeli …

Bolje je dok imate volje, zelje i truda da to sve (volju, zelju i trud) ulozite u neki projekt sa povoljnijim izgledima za uspjeh.

OK, i to stoji ali opet se vracamo na sami pocetak … sa malo financija gotovo nikakvih potrebnih za ozbiljniju konkurenciju na trzistu kako krenuti prema naprijed ?

Ljepota “internet poduzetništva” i jest u tome da ti za start ne treba puno, za domenu i za hosting.

puno - puno teksta a opet nista konkretno … lakse je siriti blog recimo i njega popularizirati povezivati se sa drugim blogerima itd itd ali kad je rijec o nekom oglasniku onda to dobiva drugu tezinu ako me kuzis sto zelim reci … ispada gle ovih spamera ili mozda grijesim ?

Odgovor na tvoje pitanje je: NEMOŽEŠ, nikako pogotovo u ovom projektu. Sjećam se kada je njuškalo kretao imali su reklame doslovno svugdje, billboardi, čak i na TVu,a ovo ostalo da ne spominjem: adsense,xclaim,radio… to je višemilijunski projekt kojem se polako ali sigurno sada vraća lova. Kako je rekao lvxor, rađe volju želju i ambiciju preusmjerite u neki drugi više obečavajući projekt :slight_smile:

He he he … dobro mozda bi se cak i trebao sloziti sa vama ali definitvno mi ovakvo negativno ozracje daje vjetar u ledja da i dalje ustrajem u zelji … pogotovo jer ako cemo iskreno sa njuskalom se tesko ko moze mjeriti obzirom da je to kako si sam rekao visemilijunski projekt a ovdje je rijec o dvojci mladih derana iza kojih ne stoji niti financije niti korporacije niti ljudstvo nego samo zelja i volja pokrenuti nesto :smiley: cak sam se i ponadao da ce netko reci dok sam pisao prvi dio teksta nesto u stilu decki sretno ali od toga nista samo spustanje morala (da budem iskren niste uspjeli) ali sa cistom realnoscu :smiley:

Jel hoćeš da te lažemo ili budemo iskreni?

Vidi se da imaš želju i veliku ambiciju, ali stvarno evo iskreno preusmjeri to na neki drugi projekt, uzmite vremena kolko god vam treba smislite neki projekt koji ima neke realne šanse i eto javi nam se ovdje sa idejom i mi ćemo ti reći jel ima šanse :slight_smile:

Pošteno? :smiley:

Neeee definitivno ne zelim da budete neiskreni ali ajmo se sad vratiti na pocetak teme i zaboravi da je to oglasnik i zaboravi domenu … recimo da je neki novi projekt … kako se izreklamirati bez velikih mjesecnih ulaganja ?

Stvaranje što više backlinkova, razmjena bannera/linkova,reklamiranje po forumu, po facebooku, nešto malo probat experimentirat sa twitterom, potražiti besplatne kupone za reklamiranje na facebooku i adsensu :slight_smile:

heh … jos kad bi znao na koji nacin se uopce dolazi do toga to bi bila pjesma :smiley:

E, jebiga sad. Još da ti mi i reklamiramo sve to skupa. Pa najlakše ćeš saznati kako do nečega doći ako sam probaš.

Twitter - nije problem otvoriti twitter account i svaki put kad se doda neki oglas taj oglas twitnuti na twitter.

Razmjena bannera - lijepo na svaku stranicu koja je tematikom slična tvojoj pošalji mail na kontakt da li su možda zainteresirani za razmjenu linkova/bannera

Blog - blogaj o svome projektu. Komentiraj na blogovima slične tematike. Blog je često zaboravljeni alat za prikupljanje klijenata, posjeta, poslova.

Facebook - ok, o ovom si ne da jer mi ta stranica ide na jetra toliko da su mi jetra već uništena od nje i trebao bih nova.

I znaš što? Sve navedeno je potpuno besplatno i za ništa ti ne trebaju ni znatna ni neznatna financijska sredstva.

A ako baš želiš nešto potrošiti zavrti koji oglas na radiju(opčinskom, gradskom, županijskom) ili u nekim lokalnim(opčinskim, gradskim, županijskim) glasilima

Pa možeš se na facebook-u izreklamirati za siću, da se svima (u Hrvatskoj) prikaže tvoja reklama nekoliko puta, ali opet moraš imat nešto što će im upasti u oko a i zainteresirati ih.

CreatifCode & lvxor
to je napravljeno sve sto se tice socijalnih grupa, malo se i spamalo po blogovima, malo se pospamalo i na clancima nekih portala u komentarima, malo i po forumima nekim ali sve u maloj dozi … bas zbog toga sto ne zelimo da ispadne samo spam iako je glavni nedostatak financije …

ono sto sam rekao da ne znam kako je samo odgovor na post koji govori o free ticketima za oglasavanje … za to sam bio rekao … :smiley:

Inace poslano je preko 500 mailova minimalno od nekih smo cak dobili i povratne informacije (od nekih i na nasu dobrobit) … ok znam reci cete to je zastupljena tematika pa je i tesko doci do necega konkretnog sto se isto slazem …