Pitanje u vezi obrta (Hitno mi je, hvala)

Kad otvorim obrt, i dobijem suglasnost staratelja, odnosno u obiteljskoj kući, tj. najmoprimca prostora unutar kojeg bi izvršavao djeltanost, odnonso gdje mi bi bilo sjedište obrta, U slučaju da nas netko tuži i dođe do postupka naplate, i slučaju da se vrši naplata kroz imovinu. na čiju imovinu sjeda napalta, odnosno na čiju imovinu se garantira obrt. S tim da ja kako obrtnik nemam vlastiti prostor niti imovinu (osim računala i periferije), već am dobio suglasnost najmoprimca (staratelja) da vršim djelatnost u obiteljskoj kući. Bitno je naglasniti da se bavimo slobodnim obrtom, bar je tako kategorizirano, sva administracija uplate/isplate se vrše putem interneta.

Hvala svima na odgovorima, ovi na legalisu spavaju zimski san :slight_smile:

Odgovaraš vlastitom imovinom, vidi
http://bit.ly/nsx3uv
. Šo god bilo sigurno na ovrhu neće ići prostor koji zakupljuješ ili ti je ustupljen na korištenje.

Ako imas obrt onda si odgovoran osobnom imovinom.Ako radis nesto nezakonito ides u zatvor.

Ako imaš staratelja, onda nisi poslovno sposobna osoba. Ako nisi poslovno sposoban, ne možeš otvoriti obrt. Ako tvoj staratelj otvori obrt, onda ode kuća njemu na bubanj.

Imaš podforum za pravo i na forum.hr-u.

A što ti ima biti hitno? Tek otvaraš obrt, a već ti je hitno ostati nekome dužan?