Pitanje za Windows 10

Poz,

imam sada Windows 7 Pro licenciran (imam serial key na stickeru ispod laptopa). Zelio bih da instaliram clean install 10-tke sa ISO fajla…

Sada kad instaliram jel unosim taj key od 7-ce da bi aktivirao 10-tku? Ili moram prvo upgrade sa 7 na 10, pa tek onda clean install 10 da mi ne ostaje nista od 7-ce.

Mislim da moras upgrade napraviti.

1 Like

Sa w7 uradis instalaciju i odmah nadogradis na w10
Koliko se sjecam ostaje ti na disku w7 nesto kao windows_old ili slicno tome i to uklonis.
Ako je ovako a davno je to bilo kada sam presao na w8 onda ti imas cistu w10

Neznam kada se izvadi serijski sa w10 (ima neki program za to) jeli onda moze direktno da se instalira w10

Radim obicni upgrade da mi win 7 licencu konvertuju za win 10. Nakon toga cu moci uraditi clean install i aktivirat online.

Kada se zavrsi upgrade. Mozes uraditi clean install, kada te bude pitalo za licencu klikni na skip windows ce se sam aktivirati nakon instalacije. Jer WIN7 key ti nece prihvatit kada budes upisivao.

A kada nadogradi na win10 i onda izvuce serijski broj jeli on vazi za win10?

Da. Evo ja uspjesno obavio sve (Upgrade sa 7 na 10, pa onda 10 clean install).


Predlazem svim Win10 korisnicima da procitaju ovo https://fix10.isleaked.com/

Product key od win7 ne vrijedi za win 10.
Drugim riječima sa tim ključem ne možeš aktivirati win 10,
jer win 10 nije free, free je samo upgrade sa licenciranih win 7/8.

Upgrade automatski generira novi product ID, ključ
od win 7 više ne vrijedi. Genuine više ne postoji.

jel se isplati ici na WIN 10. ja neidem izrazito zvog njihovog spijunskog nacina i da ovo sto oni trabunjaju da je free ce itekako biti skupo prije ili poslije…

Pa se pitam koji su razlizi za prec sa WIN 7 na Win 10?

Sa ovim programom mozete vidjeti za svaki win key
http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks

Bio sam veliki hejter Windows 10, kleo sam se u sedmicu. Svo drustvo preslo na 10 a ja prosipao svoju geek spiku za privatnost, usminkankst i kako cu koristit windows 7 do kraja supporta.
Ali nesto me veceras prevrnu i instalirah ga, to za privatnost iskljucis djeljenjr informacija prilikom instalacije (ima na linku ispod slike mog desktopa sto sam postavio). Sistem je savrsen i minimalistickog izgleda, jako mi se svidja. Takodjer Cortana je iskljucena za balkansko podrucije, tako da si miran. Nece ti ona vuci procese jer se ne koristi u nasem podrucju, auti iskljucena.

Nema nikakvih posebnih razloga, osim osjećaja da imam najnoviju verziju.
Samo to “najnovije” ne donosi ništa (meni) potrebno, ništa revolucionano…

Dapače, imao sam problema sa driverima, laptop mi se pregrijava, sve mi je sporije nego
na win7/8. A čujem i sa drugih strana da ljudi imaju problema. Ukratko, još jedno win razočarenje.

A taj flat dizajn, mislim ono…
Gumbići su bili u gradientu sad su flat - neš ti velike stvari…

meni se ne grije, grijao mi se na win 7…