Plaćanje poreza u Hrvatskoj za državljane Švedske

U svedskoj ako zelite da zaradu od sajta legalizujete morate kao u svakoj drzavi dati njoj njen dio. U svedskoj je recimo zaradite 5000€ vi na kraju dobijete samo 1800€

Sto se mene tice nikad necu nista prijaviti jer su to pravi lopovi, ok je 20% i 30% ali ljudi preko 50% pa to je gore nego da poslujem sa nekom mafijom.

Zato sve pare sam prebacio da dolaze na racun u crnoj gori a koje dodju na paypal prebacim na payoneer(u svedskoj moze ta opcija).

Jeli moze neko da mi objasni koliko bi bilo placanje poreza u hrvatskoj i dali ja mogu da tamo registrujem ako sam drzavljanin svedske/EU ili ako neko ima iz crne gore kako to ide u toj zemlji

najjednostavnije i najpovoljnije ti je otvoriti firmu u Estoniji.

Papirologija se rješava online i sve ide jako brzo. Mogu te eventualno pozvati da potpišeš nešto ali ti se i to opet isplati više nego davati silne poreze.

Porez na online zaradu je praktički 0. Ja sam planiram otvoriti tamo firmu ovo ljeto, ali znam 2-3 ljudi koji tako rade već godinama.

Evo zanimljiv quote:

The income tax rate for private entrepreneurs and corporations is 20%. The system of corporate earnings taxation in Estonia is truly one of a kind – corporate taxation doesn’t occur at the point that profits are earned but only when they are distributed.

This means that earning profits in itself does not incur income tax liability. The tax obligation arises only when earnings are distributed to shareholders. If the profit distributed to shareholders originates from dividends received from a subsidiary or permanent establishment in another country, then profit distribution is tax exempt. Estonia does not have withholding tax on dividends paid to individuals.

Ako imas firmu u nekoj drzavi recimo estoniji i tamo sve platis sto treba drzavi, jeli mozes novac da trosis u drugoj drzavi gdje zivis, znaci da ja u svedskoj kupim auto i da me nece porezna driblat?

Mozes trositi sve sto mozes opravdati. Kako ces to napraviti, to je na tebi (placa, auto, pc, poslovni prostor, raznorazni ‘troskovi’…).

Auto mozes kupiti gdje god zelis, ali to ce morati biti na firmu ili si isplatis placu(e) + naknade pa si kupis gotovinom.

U HR kad platis poreze prireze i sva davanja izlazi otprilike 50 %

Isto i u HR? Pa sta je ovo, najveci kriminalac je drzava! Sto se mene tice nikad im necu dati nista

1 Like

Pa drzava je legalni lopov. Po racunici , u HR za punu mirovinu moras radit 45 godina. Kroz to razdoblje putem mirovinskog i socijalnog drzavi das oko milijun kuna. Da bi to vratio kroz penziju, u penziji bi trebao biti minimalno 50 godina. A tesko da ce netko dozivit 120 godina. Znaci vise od pola novaca su ti ukrali.

U HR država uzme nešto više od 50%
Na http://danporezneslobode.manjiporezi.hr svatko može izračunati svoj osobni “dan porezne slobode”.
Dan porezne slobode je dan u godini nakon kojeg radnik prestaje raditi za državu i počinje raditi za sebe

Najbolje je u BiH ili crnoj gori jer tamo ovi u poreznoj jos pc koriste da igraju karte i dole te niko nista ne pita jer HR je u EU a to je vec ozbiljnije

1 Like

Ja mislio da vi na balkanu uzivate i ne placate porez :grinning:

@Budva krivo si mislio.

Za državu radite do 02. srpnja.
To je 182 dana u godini!

Nadam se da Srbija nikada nece u EU. U poreznu da odes i da pitas niko ne bi nista znao, tako da jednostavno nisi u mogucnosti da placas poreze. Postoji mogucnost pausala i to ti dodje, zajedno sa doprinosima PIO oko 200 evra, ako se ne varam. To vazi za BG, a u unutrasnjosti jos i manje

pozdrav @andreint ,

taman gledam da krenem u taj cijeli proces, ali mi još neke informacije fale. Kakva su tvoja iskustva s time sada?

Jel postoji kakva razlika u porezima/prinosima na plaću koju bi onda primao iz te inozemne firme u kojoj bi bio zaposlen, ili je u principu sve isto? Jel postoje još neke stvari na koje bi se trebalo paziti?

Hvala!