Plaćate li porez?

Na Adsense nije plaćen porez, u ugovoru stoji da se obvezuješ sam platiti porez, nešto što si potpisao digitalnim potpisom.

[quote=“gorrc”]Eh mislim da sam se malo preračunao[/quote]Pazi, trebao bi pitati odvjetnika što je to pravna radnja, što je to pokušaj naplate. Možda se već neko doneseno rješenje računa kao radnja - možda ti samo misliš da oni nisu ništa poduzeli, dok formalno zapravo jesu. Vidim da to zna biti dosta nezgodno za laike.

Trebalo bi pogledat malo zakon Zakon o porezu na dodanu vrijednost - Zakon.hr i dio oko mjesta oporezivanja. Recimo ako ti imas web koji ima reklame/adsense i on je na engleskom i namjenjen engleskom trzistu i reklame koje se pojavljuju tamo su recimo od britanaca. Ti bi po mom shvacanju tu radio uslugu marketinga, koja je po ovom zakonu izuzeta od PDVa clanak 5 pa 6.2 stavka.

Po tome bi recimo adsensi koje radis za hrvatsko trziste trebali biti oporezovani ali vecina ljudi ipak radi za strance. Mišljenja?

Da, ali nitko nije odgovorio na moje pitanje, ako sam ja kupio u francuskoj zvakace i prodao ih u italiji kome ja moram platiti porez?

Ninohr je rekao da mu se neda napisati, a gluposti koje je napisao u koloni koja je necitljiva mu se dade pisati…

Pa ako se nekome dade napisati koji smo porez duzni platiti ako smo kupili domenu u godaddyu i prodali je na godaddyu… (ta domena nije vidjela hrvatsko tlo)…

Zanimljiva tema nema šta. No domene i hostinzi nisu tvoje vlasništvo već trošak poslovanja nisi ti nikome ništa prodao smo si mu dao da koristi. OK da se na tome zaraditi i to je prvana zavrzlama oko poreza i troškova.

Stoji jedino ako si nešto kupi po 5 kn, a prodo za 100kn da platiš porez na 95 kn, al opet to nije tvoje vlasništvo, to nije imovina, niti je čak komad papira. Kako tome odrediti vrijednost zaradu i trošak?

Što se adSenssa tiće i sl. stvari šta ako lova sjeda na servise tipa PayPal i sl. kome onda plačam porez? Jer svi ti servisi su banke i te transakcije bi trebale biti oporezovane.

Pravna radnja može biti slanje žalbe što produljuje rok zastare.

U ovo čisto sumljam, više je vjerojatno da je cifra višestruko puta veća. Ne želim ti to ali poznavajući upravu. :frowning:

[quote=“Marko_bweb”]Po tome bi recimo adsensi koje radis za hrvatsko trziste trebali biti oporezovani ali vecina ljudi ipak radi za strance. Mišljenja?[/quote]Imali smo o tome već velike rasprave. Da, ne mora se plaćati PDV na usluge marketinga za inozemstvo. To, naravno, ima veze samo za obveznike PDV-a. Ako nisi obveznik PDV-a, onda ionako PDV ne moraš plaćati. Međutim, da bi lovu legalno dobio u ruke, dakle da bi je mogao trošiti kao građanin na kocku, drogu, piće i prostitutke, moraš tu lovu samom sebi isplatiti kao dobit (ako je vadiš kao vlasnik trgovačkog društva) ili kao dohodak. U prvom slučaju moraš platiti porez na dobit, a u drugom moraš platiti porez na dohodak. Tako da ti porez ne gine.

postoji porez na promet proizvoda i usluga a postoji godisnji porez na
ostvarenu dobit. Drzava nema vlasnistvo niti je transakcija domena
obavljena putem nje ali eventualnu dobit odnosno zaradu si duzan
po zakonu prijaviti i na nju ( umanjeno za troskove ) platiti porez

Plaćam. :expressionless:
Mamu im lopovsku.

Zelim ne placat. Ustvari - da je on nesto normalno, taj porez, bilo bi spica. Ovak je to u sustini pretvaranje solidnih prihoda s neta u drek.

Ja imam obrnutu psihologiju. :slight_smile:

Ja želim plaćati što više poreza :smiley:

Ozbiljno, milion $$ ako treba…

[quote=“dev_masta”]Ozbiljno, milion $$ ako treba…[/quote]Je. Što bih ja volio da me oporezuju za jednu “supersedmicu”. Uf! Ali može i na plaću istu svotu… ako se ne može drugačije, onda može i radom do novaca. :smiley: