Planiram plaćati oglašavanje na Facebooku

EDIT: trebalo bi biti u naslovu - ‘‘naplaćivati’’

Pozdrav.

Uz mnogo truda skupio sam 50 000 prijatelja na Facebooku i sad to mislim iskoristiti za oglašavanje tvrtki, brandova i proizvoda.

  1. Što mislite, koliko cijenu da postavim za 50 000 izravnih pozivnica na stranicu proizvoda, dali je 500 kuna u redu, više-manje?

  2. Kuda da stavim svoju ponudu, da uopće dobijem nekog tko bi htio iskoristiti takvu pogodnost?

Ako bi mogli što hitnije odgovoriti, ja sam općenito početnik u internet marketingu…
Unaprije hvala… :slight_smile:

Misliš spamat ljude i naplatit to nekome?

ne spamat u sandučić, radit Fan Page i poslat 50 000 pozivnica za taj Fan Page…

postaj statistike pa ces dobit tocnu procijenu…a ovako:

  1. Nisu ti to prijatelji. Mozda fanovi ili clanovi.
  2. Tema fan pejđa/grupe? Ako je tipa"Ja sam swatka i cajke ruls/ Sjebo si me al iscipelarit cu te/ Ti mene ostavis ja tebe kamenom" slobodno napravi logaut, nema kruha
  3. Direktna prodaja. Ukoliko te fejs skuzi da naplacujes slanje mailova, postavljanje linkova etc te tako njima otkidas od usta, bez pitanja ces izgubit grupu/pejđ i tih 50 hiljada clanova/fanova…

Ako te jos nesto zanima, pitaj :slight_smile:

Cekaj, ti oces reci da to nece bit spam nego su tih 50 000 ljudi stvarno tvoji prijatelji koji žele primiti pozivnicu od tebe?

But…but…but…sva kul deca to raadeeeee :kmech:

Edit: aj daj link na pejđ/grupu…

@The Ja
Nije grupa ili fan page, neko nekoliko profila koji ukupno imaju oko 50 000 različitih (stvarnih) osoba za prijatelje.

Imam pitanje kako uopće nekog zainteresirat da mi naplaćuje za direktnu prodaju?!? Kuda stavit oglas?

@w00t
prema tome su spam sve grupe ili stranice koje reklamiraju tvrtku ili brand - npr. adidas, nike itd.
pa cijeli facebook jest spam, svaki dan milijun poziva za grupe/stranice tipa ‘‘ako se pridruži milijun ljudi…’’ ili nešto slično…

ne znam zašto to ne iskoristiti, samo vas pitam dobronamjerno prije nego što se upustim u išta…

pa upravo ti na ironican al poucan nacin odgovaramo na pitanja…prije nego sto se upustis u “internet marketing” .

ne, pod “direktna” sam mislio da TI mailas vlasnike sajtova ili svoje prijatelje te im nudis oglasavanje na tvom “fejs businessu”. Al da li shvacas ironiju toga da prodajes marketinski prostor firme u kojoj nisi zaposlen te tako krsis dosta toga…

E sad…jesi li sam nakupio 20 akaunta punih frendova il si ih kupio putem foruma?
Ukoliko si ih sam gradio te maltro fejs svijet zadnja 2 mjeseca sa frend rikvestovima mogu ti slobodno reci da si izgubio 2mj. zivota :slight_smile:

Digni svoj sajt na jednu temu i posveti tome 2mjeseca. Pametniji savijet neces dobiti.

@Blind_Guardian

Ajde razmisljaj realno, jel mislis da bi neka ozbiljna tvrtka koja iole drži do svojeg branda platila spameru koji je skupio na lažnih 4 accounta 20 000 “prijatelja” da ih zaspama sa svojom promotivnom porukom?

O legalnosti samog cina bi se također dalo raspravljati. Naravno kako u kojoj državi, ali u vecini razvijenih zemalja spam je ilegalan. Osim legalnih problema, ovaj cin krši i Facebookov TOS.

o legalnosti se može pričati, ali spam je jednako koliko i većina sadržaja na facebooku…

nisam mislio na ozbiljne brandove jer oni se već promoviraju putem facebooku, nego npr. na nekog vlasnika webstranice koji na jeftin način može doći do nekoliko tisuća posjeta. s tim da sve ne izgleda kao spam jer ponavljam, pozivnice šalju svi, niti se može direktno označiti kao spam…

@The Ja - nisam ja slao requestove nego su na tih par accounta meni slali, tako da se ne bojim za dane života… :slight_smile:

Poslusaj Tonija i mene i okani se toga. :slight_smile:

Nadam se da ces naci zanimljivije i efikasnije teme o Internet Marketingu te se pozabaviti istima.

Pozz