.png ili .jpg

“Biznismen” je bila osoba kojoj si prodao uslugu, tj. tvoj klijent. Ali, čitati s razumijevanjem ili ne, it’s up to you.

Postoje PNG fixovi za IE.

Aha, sorry nisam skužio o čemu govoriš. Moj bad, ispričavam se.

<!--[if IE 6]>
<font face="verdana" color="red"><h1>You're Doing It Wrong..</h1></font>
<![endif]-->

:potboy:

Salu na stranu, mislim da su za stanje oko IE6 opcenito u svijetu prvenstveno krivi sami webmasteri i njihovo tanzanje kako nekom kriplu pashe… zbog hrpe zaostalih specijalaca prilagodjavanje tom dreku od broswera se moze protegnut na jos iducih 10 godina…

Koristiti ie fixe-eve - da, ali za preusmjeravanje ka evoluciji…

Mislim, ljudi moji o cem mi pricamo, ta cijela spika oko prilagodbi IE je laganini vec cisto preseravanje…

Ne mogu vjerojavati kako neki usko gledaju. Ne služe stranice webmasterima već kupcima - neki i žive od weba. Baš bi vas vidio kako tjerate kupca nekretnine jer je došao u potkošulji ili radnom kombinezonu… a takvi mi najviše love donjeli.
Zamisli da prodaješ auta/zlato, bilo šta preko weba - i kažeš jebe me se za tih par milijuna kuna šta ih nisam zaradio prošle godine.

*.png

:slight_smile:

[quote=“Ibiza”]Ne mogu vjerojavati kako neki usko gledaju. Ne služe stranice webmasterima već kupcima - neki i žive od weba. Baš bi vas vidio kako tjerate kupca nekretnine jer je došao u potkošulji ili radnom kombinezonu… a takvi mi najviše love donjeli.
Zamisli da prodaješ auta/zlato, bilo šta preko weba - i kažeš jebe me se za tih par milijuna kuna šta ih nisam zaradio prošle godine.[/quote]

Sve to sto velis stoji, al realno gledajuci, ako sajt izgleda odlicno u svim broswerima, gradjenim po najnovnijim standardima i sve - a zbog mutavog ie-a ce ti netko rec da ti sajt nevalja - nemislis li da je to malo presmjesno?

To je u potpunosti ista stvar kao da pokusas najnoviji CoD (nasumicni primjer) instalirat na komp star 15 godina, i nakon sto neuspjes - reces da je Cod smece a ne taj komp cije je vrijeme odavno proslo… - malo cudna analogija, no mislim da me se kuzi sto sam htio reci.

Nisam htio nikako uvrijediti, priznajem zaletih se u jednom dijelu (iako ruku na srce, nemoze nitko reci da nije istinita) klijent je klijent - no mislim da svatko od nas moze sa svim ostalima kojima je ovo struka pridonjeti razvoju, odnosno evoluciji koristenja neta - pobogu radi se o evoluciji nekog zanimanja a ne prodavanju krafni, na kraju krajeva, svjesnost o potpunom izbacivanju 6-ice ne normalizira samo posao webdizajnerima vec i klijentu…

Samo što u praksi to nikako nije povezano, i neprikazivanjem stranice na ie6 (~20 posto korisnika) nećeš ponukati te iste da instaliraju novi browser, nego ćeš ih samo otpremiti sa svoje stranice.

Ako vam je toliko stalo do toga da se doprinese razvoju i evoluciji korištenja neta, onda put pod noge i svakoj tetki u susjedstvo besplatno updateati softver. Jer, problem je što tih 20% korisnika sigurno ne zna promijeniti browser, a vjerojatno niti ne zna što je to browser; pa prema tome nije slučaj da se opiru novoj tehnologiji pa će popustiti kad ih bahati webmajstori spenkaju.

Cini mi se da nitko nije skuzio pitanje, al dobro, evo tu objasnjenje zasto koristiti gif format za ovu upotrebu, a osim toga sto koristiti za fotografije.

Ja! Ja! Evo ja sam shvatio pitanje!
Da citiram sam sebe:

… a na linku koji si dao piše:

Iz primjera na toj stranici vidi se da je logo u PNG-8 formatu manji i ljepši od GIFa.

Joj što sam pametan :bljesak:

Što se tiče podrške za IE6…
Ovdje se raspravlja o formatima slika. Tu je jedini problem što IE6 ne prikazuje alpha transparency.
PNG fix može popraviti problem, a i bez PNG fixa stranica će biti upotrebljiva u IE6, jedino što će ružnije izgledati.
Po meni, ne bi trebalo odricati se alpha transparency zbog IE6.

[quote=“orca”]To je u potpunosti ista stvar kao da pokusas najnoviji CoD (nasumicni primjer) instalirat na komp star 15 godina, i nakon sto neuspjes - reces da je Cod smece a ne taj komp cije je vrijeme odavno proslo… - malo cudna analogija, no mislim da me se kuzi sto sam htio reci.
[/quote]

Po toj logici bi i sirinu stranice mogao nabiti na 1400 jer hrpa ljudi danas ima barem 19" monitor ako ne i veci. ■■■■■ one sa CRTovima, netbookovima ili one koji dodju preko smartphonea na sajt (a i takvih svakodnevno vidim u analytics statistikama).

A mozemo onda poceti i tolerisati ove programe koji gutaju resurse ko blesavi, sasvim bespotrebno. Ionako vecina sad ima bar dual-core i 2GB rama. Nema veze sto se sad masovno kupuju netbookovi koji imaju 1.6GHz single core proc i 1GB rama pa kad ti iskoce 2 Travian flash oglasa zablokira sve zivo.

Da ne spominjemo pregled stranice preko ovih novih mini čuda poput mobitela, ajplova i sličnih spravica,hm moglo bi to u nedogled raščlanjivati. Istina je da i oni s IE6 imaju lovu al imaju i neznanje s kojim će shvatiti da to što slika ne izgleda dobro -to tako treba biti.

Mala je razlika, a i razlika je u tom clanku napravljena na temelju jedne slike sta moze dovesti do krivog zakljucka. Al mislim da ni sa jednim ni sa drugim se nece faliti.

:smiley: :zhuja: