Početak: Vizualizacija i modeliranje

Poštovanje kolege,

Moj brat radi u MegaTischeler i Scheup-om je nešto sitno ovladao, ali to su još početci.
Sada je izrazio želju da bi se obrazovao u smijeru izrade 3D vizualizacija, modeliranja i slično.
Da ne dužim, gdje da počne istraživanje o tom? (Nemojte mi reći da počne na google-u)

Koji programi su najbolji? (V-Ray?)
Koji tutorijali su priznati i kvalitetni? (Može engl)
Koliko moćano računalo treba imati za taj posao?

Znam da o ovom sve možemo naći i na googleu, ali malo nas zeza vrijeme. Pa ako netko od kolega zna više, bili bi zahvalni na svakoj pravoj informaciji :slight_smile:

Koji programi su najbolji? (V-Ray?) - V-Ray je dodatak za programe 3ds Max, Lightwave, SketchUp, Blender, SolidWorks sve zavisi šta misli u budućnosti raditi s njima

Koji tutorijali su priznati i kvalitetni? (Može engl) - zavisi od programa do programa

Koliko moćano računalo treba imati za taj posao? - Za sam rad sa 3d objektima i ne treba nešto posebno … problemi počinju kad se počnu renderirati scene …ali dok dođe do toga … bude već znao kaj mu treba …

1 Like

Radio sam u sketchup-u + v-ray vjeruj 8gb ram je malo :smiley:
Naravno i grafa mora biti dobra :smiley:

Hvala na odgovorima ekipa,

u firmi imamo dosta jake grafičke (gtx1080) zbog MegaTichleda. RAM je na 16GB, SSD 120 GB … je li to dovoljno jak comp za početak?

ekstrica :smiley: za početak :smiley:

Eh sad… on bi se za početak (ko zna gdje to vodi kasnije) pokušao baviti vizualizacijom interijera.
Kada nekom dajemo ponudu za kuhinju da imamo i opciju izrade 3D vizualizacije.

Koji bi program bio prikladan toj potrebi?

slažem se … kad se malo zaigra sa uključenim svim postavkama … :yum: