Podešavanje permalinkova na custom webu

Koristim Plesk kao platformu za webhosting (kupljen web paket) te imam custom web ali me nervira što su mi članci www.xxxx.com/index53 umjesto www.xxxx.com/mrkva-je-najzdravije-povrce
Na koji način to mogu najbolje srediti i kako odjednom da sredim cca 80 linkova?

Molim pomoć :wink:

Da li je koristen koji framework ili custom?
Ako je koristen framework, mozda bi se dalo uz minimalne preinake to sloziti, sve ovisi kako je programirano.
Ako se ne koristi framework to ti mora onda sloziti onaj tko ti je slagao web tj. dodati podrsku za ovo.

Ali pretpostavljam da jako tesko jer vjerojatno nema znanja jer se to u startu mora predvidjeti.

1 Like

Ovo je nepotrebni dio jer dečki su odradili odličan posao sve što sam zamislio i posluju već xy godina (nisu naši) ali podrška je inactive još nekoliko dana a meni se neda čekati jer bi odmah to sredio zato što me muče nazivi tih linkova a kao što se vidi u mom pitanju da iskreno nemam pojma kako :smiley:

Skoro pa da nema veze čiji je code za ovako nešto doraditi. I u htaccesu se ovako nešto može premapirati…i baš te briga kakav je code u pozadini.

A da treba malo i zaviriti u code, nikakav problem. Samo treba odabrati jednu sigurnu točku gdje request ulazi u app, i tamo premapirati, tj. postaviti mapu redirektova.

Nikakve komplikacije…praktično nezavisno od postojećeg codea.

S mobitela sam…morti bi ti ostavio gotove solucije da sam za tipkovnicom…

…ako ne bude brzih, dobijes kasnije.

P.S. mogla bi se i automatizirati “preobrazba”, da ne unosiš ručno 80 komada…ali ipak 80 nije velik broj…i sumnjam da je automatizacija u ovom slučaju isplativa. Dok se napravi, netko je već prekucao i 180 linkova.
Puno ovisi i za automatizaciju da li postoji ikakva slijednost trenutnih linkova. Znaci neki uocljivi pattern koji trenutni linkovi prate…tj.slijede.

Ispravak netočnog navoda. Redirektanjem bi se postiglo da nakon što korisnik kuca:

www.xxxx.com/mrkva-je-najzdravije-povrce
da ga preusmjeri na stranicu ->
www.xxxx.com/index53

…a to očito nije što želiš. Moj propust!

Ti želiš da se sadržaj iz drugog linka otvara na prvom linku, ali da je prvi link prisutan i dalje u url baru.
Da budem iskren, nisam siguran da li se sa .htaccess-om to može postići. Možda i može…

Kako god, bez .htaccess-a bi ti trebala ipak intervencija…ući malo u strukturu stranice i vidjeti kako se to najelegantnije može postići.

Ako je custom cms, onda može sa regularnim izrazima ovo složiti , samo treba kopati po code-u, ako se koristi router , onda je to dodavanje jedne rute, samo treba biti oprezan da isti uzorak ne postoji.

Ako se koristi neki framework, također ista stvar za uzorak.