Podjela podataka u više tablica ili ne?

za svoje osobne potrebe, gust i osobnu zarada ali ne za posao koji
egzistenciju znaci. Rusi same temelje modernog drustva sto se
moze protumaciti da svojm zdravim razumom i logikom se stavljas
ispred onih koji ga vode sto je apsolutno istina :slight_smile:

drago mi je da si se javio jer je strasno da nitko od onih koji prate
nije pruzio pravu informaciju i razumjevanje baze koja se misli
koristiti pokazujuci identicnu situaciju kao inace u nasoj okolini

zasto bi ? Ne pisemo o sireku i vrhnju, izgradnji krska ili duhovnim pitanjima,
niti izmisljam toplu vodu niti imam potrebu a ni zelju nametati bilo sto, sve
napisano je uobicajeno a nemam potrebe pisati litanije zato sto to netko
ne zna. Valjda, za vecinu developera, je proizvodjac baze referentni izvor
podataka i u kontaktu sa njim se rjesava konkretni problem a nisu
"interpretatori" baze niti njihove knjige relevanti izvor podataka. Ako si
se nasao pozvan braniti literaturu i njezine autore to ti ne da za pravo
biti drzak ili nametati pravila van okvira foruma. To mozes kod sebe doma
ako ti dozvole

P.S. izracun place ti je supalj ko svicarski ementajler :slight_smile:

… al ti ga necu komentirat obzirom da ce obavljat svoju funkciju ali ce mrcvariti
bazu i masinu pokazujuci sirovo znanje bez osjecaja ili potrebe za sklad za
bilocime ali to svicarci nisu znali prije a nit se uci u skolama pa da se ne osjetite
napadnuti i ugrozeni … Svi imaju normalne kravice sam oni maju ljubicaste i
svizce koji pakiraju cokoladu. Opake droge :slight_smile:

Naravno vrlo argumentirano si to iznio, kao i obično. Baš ti hvala na tvom uljudnom komentaru koji mi je omogućio da sagledam problem iz potpuno drugog kuta, te da prema tome i problem riješim na sasvim drugačiji način. Bez tvoje pomoći to sigurno ne bih uspio. Hvala još jednom.

P.S. Da budem iskren nisam od tebe niti očekivao puno manje.

[quote=“ninohr”]zasto bi ? Ne pisemo o sireku i vrhnju, izgradnji krska ili duhovnim pitanjima,
niti izmisljam toplu vodu niti imam potrebu a ni zelju nametati bilo sto, sve
napisano je uobicajeno a nemam potrebe pisati litanije zato sto to netko
ne zna.[/quote]
Zašto se onda imaš potrebu uplitati u temu i ne napisati ništa, doli brdo nepovezanih riječi, koje rijetko tko može sastaviti u smislenu cijelinu osim tebe?

[quote=“ninohr”]Valjda, za vecinu developera, je proizvodjac baze referentni izvor
podataka i u kontaktu sa njim se rjesava konkretni problem a nisu
"interpretatori" baze niti njihove knjige relevanti izvor podataka.[/quote]
Naravno. Samo što dokumentacija baze ne riješava konkretne probleme s kojima se developeri susreću u praksi, a baš ti interpretatori i knjige i jesu relevantan izvor podataka, jer nećeš vjerovati, knjige i blogovi se pišu kako bi se drugima pomoglo, odnosno u slučaju knjiga, kako bi se iz istih nešto i naučilo. Pa nećeš pitati truta kako da sagradiš košnicu, već ćeš konzultirati nekog iskusnijeg ili neku stručnu literaturu. Ili si ti tako načitan rođen da ti knjige nisu potrebne.

Jako me zanima gdje sam ja to nekog ili nešto branio u ovom threadu i gdje sam ja to nametao bilo kakva pravila. Čini mi se da je nakakvo normalno kulturno ponašanje da ako se sudjeluje u nekakvoj raspravi da se piše ili priča tako da te svi ostali sudionici ili barem najveći dio istih razumije bez prevelikih poteškoća. Mislim barem je meni to logično.

[quote=“CreatifCode”]Naravno vrlo argumentirano si to iznio, kao i obično. Baš ti hvala na tvom uljudnom komentaru koji mi je omogućio da sagledam problem iz potpuno drugog kuta, te da prema tome i problem riješim na sasvim drugačiji način. Bez tvoje pomoći to sigurno ne bih uspio. Hvala još jednom.

P.S. Da budem iskren nisam od tebe niti očekivao puno manje.[/quote]

[quote=“CreatifCode”]Zašto se onda imaš potrebu uplitati u temu i ne napisati ništa, doli brdo nepovezanih riječi, koje rijetko tko može sastaviti u smislenu cijelinu osim tebe?

Naravno. Samo što dokumentacija baze ne riješava konkretne probleme s kojima se developeri susreću u praksi, a baš ti interpretatori i knjige i jesu relevantan izvor podataka, jer nećeš vjerovati, knjige i blogovi se pišu kako bi se drugima pomoglo, odnosno u slučaju knjiga, kako bi se iz istih nešto i naučilo. Pa nećeš pitati truta kako da sagradiš košnicu, već ćeš konzultirati nekog iskusnijeg ili neku stručnu literaturu. Ili si ti tako načitan rođen da ti knjige nisu potrebne.

Jako me zanima gdje sam ja to nekog ili nešto branio u ovom threadu i gdje sam ja to nametao bilo kakva pravila. Čini mi se da je nakakvo normalno kulturno ponašanje da ako se sudjeluje u nekakvoj raspravi da se piše ili priča tako da te svi ostali sudionici ili barem najveći dio istih razumije bez prevelikih poteškoća. Mislim barem je meni to logično.[/quote]

jedino bitno je da sto brze napravis i naplatis posao. Jos jedan thread sa neuspjelim
pokusajem da se skupe iskustva na jednom mjestu koja bi u konacnici trebao
rezultirati sprancom je propao. Sam procjeni svoj znacaj, ulogu … u svemu tome
ali je sigurno da u knjigama sigurno neces naci kako to postici

[quote=“ninohr”]jedino bitno je da sto brze napravis i naplatis posao. Jos jedan thread sa neuspjelim
pokusajem da se skupe iskustva na jednom mjestu koja bi u konacnici trebao
rezultirati sprancom je propao. Sam procjeni svoj znacaj, ulogu … u svemu tome
ali je sigurno da u knjigama sigurno neces naci kako to postici[/quote]

joj lega, stvarno si pretjerao…

sad se ni ne cudim sto te CreatifCode proziva, cudim se da te odavno nije poslao u rodni kraj…

[quote=“zerocoolos”]joj lega, stvarno si pretjerao…
sad se ni ne cudim sto te CreatifCode proziva, cudim se da te odavno nije poslao u rodni kraj…[/quote]

[quote=“zerocoolos”]nisu se moji komentari dirali tebe, vec sam govorio da ste otisli s raspravom u bezveze smjeru, počeli ste se prepucavati bezveze… nitko mu nije rekao nista previse korisno, samo odvedete raspravu bezveze…

Ako želiš da se drugi odnose kako treba prema tebi onda i ti tako čini prema ostalima, napadaš svaki puta, u svakoj temi, tako da nemoj niti očekivati bolji tretman… mislim da je ovo poanta svega… znas podosta, to nitko neosporava, no nastup ti je uzas…[/quote]

daj se dogovori sam sa sobom :slight_smile:

Koju pi*** materinu morate quotati cijelu stranicu teksta za odgovoriti 1 rečenicu ?!

tko još danas po forumima piše uzastopne postove osim dječice ?

tko još danas (uzastopno) piše post u kojem quota sam sebe ?!?!?

šta nema ovaj forum neku rubriku Birtija ili nešto ?
šta ovdje rade moderatori ???

poslje 5 pive se računa?:slight_smile:

[quote=“dev_masta”]šta ovdje rade moderatori ???[/quote]I sami sudjeluju u raspravi. :smiley:

Tema je svakako skrenula u diskusiju o važnosti knjiga, što je offtopic, pa ćemo to prekinuti. A sve sudionike pozivamo da nastave u Birtiji (uz ćevape i pivu) ili u Informatičkoj čitaonici (ali u tišini).

:smiley:

Dobra.