Podstanarski dug

Heh…ne kapiram ja tu logiku. Kad bi se netko tako postavio prema mom stanu…u slučaju da nemam razlog sažaliti se nad njim, ima nebrojeno metoda radi kojih bi taj požalio za svoje odluke/ponasanje.

Zasto nije na ugovor, i zašto je tek sad mojoj staroj doslo iz pete u glavu…to ne bih znao odgovoriti. Niti ona sama zna. A jos bi cak imala pravo na povrat poreza da je na ugovor. Al jbg… Starost ludost isto ka mladost ludost xd

Izdavo si na crno uzmi lovu na crno.

1 Like

Neka ti napiše zadužnicu na taj iznos kada priznaje da će platiti, s time mu možeš blokirati račun na fini i sjesti na primanja, a možeš postaviti da mu idu kamate.

Ukoliko ne zeli potpisat da ti je duzan te novce sada i odmah, jednostavno kazi da nemas druge opcije nego taj dug proslijediti kamatarima pa nek se raspravlja sa njima

@Delija Znam ja da u takvim državama kao što je Švedska razne agencije i država stoje iza radnika (to znam i za Irsku recimo), oni isplate pa se ganjaju s vlasnikom firme, ali toga u Hrvatskoj nema. Odi ovdje http://www.porezna-uprava.hr/bi/Stranice/Neisplatiteljiplaca.aspx i na dnu otvori PDF i vidi koliko firmi ne isplaćuje plaće radnicima. Hrvatska je za prostor Balkana naprednija po nekim pitanjima, ali to što je u EU ne znači da se može uspoređivat sa svakom članicom.

Da ne odemo u off, realno je da mu ovdje niti prijava ne bi pomogla, to sam htio reć, a pritom ne bi želio da me se protumači kao da potičem nešto krivo.

Kratko i jasno sami ste si krivi što je toliko trajalo.
Ako nema unaprijed za jedan mjesec barem onda nema love i točka.

AKo plati dio za prvi mjesec, čekaš da vidiš što je drugi mjesec, ako nije na vrijeme… Žao mi je.

Bed mi je tog stanara, ali tko uspije osam mjeseci živjeti u kući stranca da mu ne da ni koju kap love je muljanje.

Nekako imam osjećaj da od toga nema ništa, jer lik može se samo pokupiti i priča gotova.

Prijaviti svakoga, jer ne razumijem, stan je u Lošinju, zar se i inače iznajmljuje turistima, bez prijave?

Samo zadužnica kod bilježnika da potpiše da ti duguje toliko i toliko.
Ali opet kako ćeš to naplatiti ne znam.

Zvao javnog bilježnika u Lošinju i poslao dotičnoga da ode tamo potpisati zadužnicu, kasnije mi javni bilježnik potvrdio je sve uredno potpisano.

U startu, postojala je opcija da čovjek zapravo i ne mulja i da zaista planira nadmiriti dugovanje nakon prodaje auta. Pošto je pristao potpisati zadužnicu, valjda će biti tu nečega…

Inače je umirovljeni policajac, i koliko sam skužio…s tom zadužnicom se može sjesti “lagano” na mirovinu i nadmiriti dugovanje…rekao je i javni bilježnik da je to jaka i čvrsta garancija. Nadam se da uistinu je.

@plin palo mi na pamet xd …ali tamo negdje na predzadnjim opcijama xd. Nisam se inače ničim prijetio, sve na finjaka…

Jbga, i ja sam pokušavao prosvjetlit staru da koji joj je k***. …a nije joj ni prvi puta da je podstanari izigraju. Jednostavno si to dopušta…i onda kuka meni 5 do 12.

Zapravo se i ne iznajmljuje turistima…služi eto da se uža i šira rodbina izredaju ljeti, kako tko želi i može da umoči malo noge u more. Uglavnom ja pocrnim ljeti ko cigan tamo xd. (U prijevodu, malo tko drugi i dođe) …a onda ostatak godine zjapi prazan.
Mojoj mami je očito želja da nađe neke stalne podstanare…koji će tamo obitavati i zimi i ljeti…i da nema s njima nikakvih problema. Neda se njoj angažirati i voditi brigu ljeti o “kratkim” najmovima. Ovo joj se valjda učinila prilika da dobije stalne podstanare…
Baš sam ju pitao malo više za ugovor i to…koliko skužih, zeznuto joj je to bilo zbog procedure…pošto ne živi u Hrvatskoj. Iako, vrlo vjerovatno, se nije dovoljno raspitala kakva procedura uopće jeste…

Ma mislim da bi trebalo neki ugovor radi mira obje stranke, bio sam podstanar kratko, pa sam pizdio na iznenadne posjete, da kao jastrebi pogledaju gdje sam odložio pakiranje od mlijeka itd…

Od tada uvijek, ugovor, sam ja tražio, da se zna što i kada, i nikada problema.

Stvar je na koga naletiš.

Mislim da ako je lik ozbiljan da vrati prvo zadužnicu kod bilježnika i odmah u FINU na naplatu.
AKo ima platiti će, ako nema onda stvarno u HR ne znam kojimputem naplatiti.

Samo da znaš da ti zadužnica ne vrijedi ništa ako on već ima opterećenu 1/3 mirovine i nema drugih primanja na račun. Biti ćeš u redu čekanja i možda će prije apsolutna zastara nego što dođeš na red. Ako nema nikakvih opterećenja na mirovini onda je zadužnica ok, ali jedino pod uvjetom da je ti aktiviraš PRIJE nego što podigne neki kredit ili prije nego štu mu sjedne bilo što drugo na Finu.

uzmi auto…

Pošto oni nisu podstanari jer su na crno, može ih prijaviti policiji da su živjeli bez njegovog znanja ;).

Moš mislit… opet imaju 45 dana do deložacije, pa se mogu žalit, pa tražit izuzece sudije…

Kako ako ih lik prijavi kao lopove?

Đe su ti dokazi provale? Otkud im ključ otkud svi tu… jedna riječ protiv druge… sve se to mora rješavat na sudu a to traje i košta i živaca i vremena i para

Ispao ti ključ. Otkud oni u tvome stanu? Definitivno imaš veće šanse. Na kraju ćeš im naplatiti i boravak i troškove suda sigurno :). Naravno, ovime se treba voditi da bi ti platili na crno ako već nisu, ili ako oni kao pokušaju da te prepadnu jer ih držiš na crno.

Najjeftinija varijanta je da lik u roku odmah iseli iz stana i da zaboravite lovu.

Pravo svojine vs. pravo koristenja = 0:1

Postoji dobar razlog zasto se potpisuje ugovor, upravo zbog ovakvih situacija.