Pogledajte nevjerojatan intervju Marka Zuckerberga u VR-u

Originalna objava: Pogledajte nevjerojatan intervju Marka Zuckerberga u VR-u - GeeK.hr

Mark Zuckerberg je intervjuiran od strane Lexa Fridmana, a video je osvanuo na Lexovom YouTube kanalu. Taj intervju ne bi bio ni po čemu čudan da se nije odvijao u virtualnoj stvarnosti (VR), pri čemu su obojica sudionika koristili prototip fotorealističnih Codec Avatara tvrtke Meta. Codec Avatari su dugotrajni istraživački projekt tvrtke Meta s ciljem…

Taj cukerberg ne zna sta bi vise. Pogodio je s tim fejsom, pala mu sjekira u med. Nakon toga nema nista vise, sve ostalo je kupio. Dalje pokusava progurat nesta, ali ne ide, neee ideeee.
Moze imat milijarde al ne ide, ljudi ga ne voli, ne vjeruju mu i to je to. Cak i onaj Threads opada

1 Like

Ma metaverse je budućnost koja u najmanju ruku izbacuje mobitele i ovako ograničenu interakciju sa digitalnim svijetom putem malog ekrančića.

Mark je to prepoznao, drugo je pitanje hoće li uspjeti realizirati. Ako i neće, dat će sigurno znatan doprinos.

Je je. Isto ko i crypto sto je buducnost pa eto nista od toga

3 Likeova

Gledamo li isti film? Nekim državama je službena valuta u kriptu … masu korisnih projekata na kriptu… a tek stiže kripto vrijeme. :slight_smile:

Ma pusti ga, vjerojatno se šali :sweat_smile:

1 Like

Iskreno razumijem ja njega, očekuju ljudi velike promjene u kratko vrijeme… i vide samo btc.
Za btc je prvo ogroman prvi step da preživi svoj ulazak na scenu, a tu mu jako dobro ide. Promjene koje on zatim može unesti su “beskonačnog” potencijala … i to će se sve lagano kotrljat u svoje vrijeme.
Promjene koje su se već i desile, isto nisu nikako zanemarive.

No to je samo btc, a ako pričamo o cryptu generalno, tj. o blockchainu… onda je to samo po sebi izvanredan izum i primjene pored btca su neograničene. Već je sad ogroman broj projekata koji funkcioniraju i baziraju se na blockchainu.

Ja govorim o novcu a ne blokčejnu. Sve dok je kripto nereguliran to je super podloga za scam kao sto ima vec hrpetina. Stoga kripto je na losem glasu i ljudi mu ne vjeruju

Bi li kupovao nekretninu, auto ili bilo sta bitno kriptom? Ne bi jer je nereguliran, jako je nestabilan i ne mozes vjerovat trzistu

Ljudi ce pocet vjerovat kad postane reguliran. A regulirat ce ga drzave i vlade. A ako se to dogodi kripto gubi svoje temeljno znacenje j bit ce samo jos jedan digitalni novac kao sto i sad imas “ne keš” novac

Iako mi je i blokčejn onako… ne mozes uopce to skalirat. Jer ti trebas skidat na uredaj cijeli blokchain kako bi mogao programirat jer koliko kuzim ti moras ima history cijeli da to ima smisla jer se jedan veze za drugi blok

Kripto je za mene subkultura kao sto je Emo ili Grunge ili Goth

Tema je već dobro izlizana da bi ovdje trebala biti još jednom. Ja vidim kripto na dobrom putu, ti ne … a sta ces xd

Sa kriptom se sve kupuje, od benzina (Tiffon pumpe) i namirnica (Konzum i razni drugi), do autiju i nekretnina. Postoje razni sustavi koji to omogućuju i trgovci koji primaju. Više o HR poslovanjima: PayCek - blockchain payments for your business

Upravo i je bit decentralizacija. Kripto nije novac, miješaju to ljudi. On je samo pokretač sustava, nafta, gas. Nije Ether tu da bi zamijenio novac, on je samo nafta sustava Ethereum koji je decentraliziran. Sve stvari na njemu plaćaju se Ether kriptovalutom kojom se plaća stakere da potvrđuju transakcije. Neophodan je da bi sustav bio decentraliziran, zato što ako bi se integriralo bilo što drugo, treća strana mora potvrđivati transakcije.

Vidim da ti nisi dobro upoznat sa svime, pa je bolje možda prvo istražiti sve, pa pričati o tome. Ti kao korisnik ne moraš sve skidati na uređaj i imati cijeli history. Ti kao korisnik Ether kriptovalutom plaćaš gas kojim će tvoja transakcija i stvari koje radiš na ETH blockchainu biti zabilježene u lanac preko stakera.

1 Like

Programirao sam ethereum zato velim to sve iz prve ruke

Ne razumijem onda tvoj smisao da ne može se skalirati to? Kao korisnik blockchaina ne moraš downloadati blockchain, niti išta, već jednostavno si dio toga kroz svoj wallet i plaćanjem izvršavanja transakcija na njemu.

Sada mi ovo zvuči kao da si napisao da nema smisla internet i ne može se skalirat, jer moraš imati hosting i domenu da bi imao web stranicu na njemu i nešto stvarao…

1 Like