Pojedini hrvatski web promotori - divlji zapad

Postavio sam pitanje ovdje jednoj osobi koja nudi usluge koje pokrivaju slijedeće:

FACE - 4 obavijesti prema gotovom sadržaju mjesečno, svaki tjedan, slika + gotovi tekst.
MAILCHIMP 4 mailchimpa s par vijesti svaki mjesec, 1 tjedno.+ gotovi tekst.

Dobio sam ponudu sve skupa 4.000,00 kuna.(mailchimp 3500kn)
I to još bez referenci jer su tajna, bez cilja, bez objašnjenja zašto toliko.

Realno takav posao, čak i sa otvaranjem profila oba, cca 7-8 sati. Može biti i 20 sati ovisno koliko netko potkrijepi svoj posao sa rezultatima (reference) i koje ciljeve kaže da će ostvariti dakle koliko će truda uložiti da postigne taj cilj.

Da li bi netko shvatio ovu ponudu ozbiljno?
Ili je to sada polako defaultni mentalitet, ukradi, smuljaj što brže?
Ili što?

S DRUGE STRANE…
imamo isto tako ekpu koja radi web dućan s 60% za cca 2000-2500 kuna.

E sad ubacimo još kvalitetu kod jednog pa drugog i bez referenci, ne znam što da kažem. Tu osnove poslovanja ne postoji, stav skroz krivi, a cifre se bacaju kako hoćeš.

Pa onda kada klijent dođe moraš im svakome objasniti to sve što će se ekipa ovdje raspisati, i na sličnim postovima, i to u 1-2 sata max zašto nešto košta toliko i toliko.

A ovjde daju cifru bez referenci i ikakvog objašnjenja. I bez ikakvog dodatnog pitanja zapravo koja je to količina sadržaja…

2 Likeova

Takvi komuniciraju uglavnom preko P Poruka.

Bez referenci jer ih i nema. Nadao sam se da ih neće ni steći na ovom Forumu. :smile:
Mislim da znam koji je to lik. :blush: :o:

To su ti osobe koje misle da znaju sve. Skontali su kako pustiti FB ADS. Ili naučili instalirati WP Sajt i podesiti jednu temu te su oni odmah WEB DIZAJNERI.
Upoznao sam mnogo takvih, podavno sam objavio link gdje lik na svog blogu daje savjete kako napraviti WP Sajt te prodaje tu uslugu ( Da on tebi izradi web) a load njegove stranice je 30ak sekundi koja je teška nekih 20-30MB…
Mene je iskreno sramota takvih osoba. Ja stvarno mnogo poznajem WP platformu i napravio sam 20ak sajtova ali opet neki mi je crnjak napraviti portfolio ( koji bi sigurno dobrodošao, na jednom lokalnom portalu sam radio design i potpisao se linkao u footeru dobio sam jos 2 posla) jer “nisu nešto” ono dođe ti čovjek ubaci moj logo ne zelim drugi ovaj koristim 10 godina. Ti ubaciš logo ono niđe’ veze :smiley:

Naletio sam na jedan oglas na facebooku , firma nudi besplatnu izradu web stranica, ali…

Naplacuju odrzavanje, hosting, domenu i sl.

Ukupno 690 kn god. odrzavanje za osnovni web +hosting +domena, napomena , iznos se placa svake god.

Druga firma nudi besplatnu izradu stranica, ako se kod njih kupi hosting.

Vjerojatno imaju poslozen menu, stranice, samo ubacuju gotovi template i to je to.

Isto tako kao i w…

Ljudi misle kako su super prosli, a ustvari su kupili vjerojatno macka u vreci.

Bas sam gledao cijene za web usluge npr. u UK.

Osnovni web 200-500 funti, do 5-7 stavaka u menu (cijena ovisi da li je custom dizajn ili ne), o nama, kontakt, lokacija, reference, usluge, lokacija, portfolio.

Kompliciraniji web do 1000 funti, e-commerce, portali i sl. 1000-2500 funti.

Komplicirani sustavi, ukljucujuci financije, servise , reporte i sl. 2500 - 10 000 funti, naravno cijena moze biti i veca ovisno o velicini projekta i kompleksnosti.

Pa zar nismo zavrsili sa ovom temom :stuck_out_tongue: CIJENA IZRADA SAJTA pa svaki covek na svetu moze da nudi svoju uslugu po kojoj ceni hoce,dok svaki narucilac usluge moze da izabere i plati sta hoce to je neki osnovni zakon ponude i potraznje ,zasto bi se tu sada neko od vas nervirao sta je ovaj sto kao ne zna napravio i sta je ovaj koji je platio dobio ,

kakvi 200 300 500 funti za za 5 stranica na wordpressu ???

2 Likeova

To je u uk, 200 funti je cca. 230 eura.
Ne mora biti eordpress, moze biti custom cms. :face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:

Tako je. Samo kao nude besplatnu izradu stranica, ali naplacuju odrzavanje 690 kn god.
:smile::smile::smile::smile:

Muzu klijenta, 5 godina , skoro 500 eura. :innocent::innocent:

Nisam za to da se naplati premalo, ali nisam opet za to da se ocerupa klijenta.

Ako je custom dizajn cijena je i puno veca.

Forum je mrtav par dana, pa moram malo…:smile::smile: