Pokupi cijene sa stranice i prikaži na mojoj skripta

Uglavnom neki upit klijenta koji iskreno ne znam da li je izvediv jednotavo, komplicirano ili nikako, iskreno ne znam ni da li je to po zakonu ali zanima me odgovor.

Dakle ima neki web i želi sada skriptu da pokupi artikle i cijene s drugog sajta (nešto kao kompjuter site) i postavi na svoje.

Kaže da mu je neka firma rekla 3000kn +PDV ali iskreno ne znam kako to ekipa radi.
Kad na dotičnom sajtu moraš se ulogirati da bi uopće vidio cijene.

Koje je priča s tim?

Hvala

Ha jedino rss povuc na svoj web i da se odvija cijela radnja na webu di je pokupljeno

Napraviti neki intro na wvojoj domeni i klikom na ikonu shop ode na web di misli uzimat

Napravi svoj shop i stavi iste artikle

Neznam al ova 3 opcija je nekako najbolja xD

Napraviš skriptu koja parsira ono što tebi treba (artikle i cijene).

Da ali nije za mene, klijent jedan želi pa ispituje mogućnosti.
Mislim možda se i složi neka skripta, da “skenira” i sprema u svoju bazu izmjene, ali djeluje mi totalno nepraktično i ne mogu si ni zamisliti kako bi uopće se zakačio na cijene i proizvode i opise ako ih ima te kako onda još uz to navigirao kroz kategorije.

Sve to mi djeluje kao jedan veliki sken sajta.

Recimo msan ili slični imaju pretpostavljam svoje “aplikacije” koje proslijeđuju partnerima, ali kad ti nemaš ništa, kako to onda netko može cijeniti 3000 kuna + PDV, na koji način to rade?

Imam teoriju, ali djeluje mi puna rupa, propusta, te ako se promijeni nešto u osnovi zapisa s ciljane stranice , da aplikacija može brzo “pasti u vodu”, te da su onda potrebne modifikacije.

Ne znam…

Da li je netko radio nešto takvo?

Ja sam radio slicno. Koristih Phantomjs.
Ali naravno onaj za koga radis mora biti svjestan da kad se promjeni struktura dokumenta moras sve ponovo raditi.

Pogledao sam phantom, ali nisam siguran da je moguće jer je potrebno se ulogirati da se vide cijene.
Ta neka stranica je stranica distributera on je partner ili tako nešto, i mora se ulogirati da bi vidio cijene , nešto kao recro recimo.
Ne vjerujem da to se može s phantomjs.

Mozes se ulogirati.
To je preglednik, samo sto nema slike :slight_smile:

Ne znam sto te buni. napravi se skripta koja otvori stranicu ulogira se i skida podake. Jedini problem je kategorizacija skunutog sadrzaja/ Ako vlasnik stranice promjeni svoj dizajn skripta postane neupotrebljiva. Osoba koja to radi mora biti expert u regular expressionima. Na istom principu ti radi google.

U proslosti sam napravio par takvih skripti za prototi projekta