Polaganje PHP, MySQL i Java Certifikata

Planiram nekud otići na polaganje PHP i MySQL certifikata, te onda Zend…
{Općenito kod večine jest to da se položi prvo njihov tečaj pa onda tek se može pristupiti Zend certifikatu (logično - to je u redu)}
No moje pitanje jest gdje i kod koga najbolje otići? Imate li kakva iskustva i slično?
Pošto PHP i MySQL već znam, pa teško da ću od njih naučiti nešto novo, no ipak želio bi odabrati one koji nude kvalitetno obrazovanje i profesionalnost.

Isto tako postavljam pitanje gdje i kud je najbolje otići za Java edukaciju? Tu sam potpuno novi i nemam nikakve prakse (neko sitno znanje nekih osnovica, no to je nula u obziru na cjelokupno Java programiranje) dakle, tu zaista mi je veoma bitna nauka!

Unaprijed hvala,
očekujem Vaše odgovore.

[quote=“Borg”]
{Općenito kod večine jest to da se položi prvo njihov tečaj pa onda tek se može pristupiti Zend certifikatu (logično - to je u redu)}
.[/quote]

Misliš li na Zend framework onda nije u redu i to je najobičnija pljačka i to što oni prodaju je valjda priprema za polaganje certifikata.

Java je problematična jer je preširoka i svi nude to preširoko obrazovanje kao neki prvi stupanj.
Znaći dok će ovaj s PHP biti osposobljen (barem na papiru) za izradu web aplikacija ovaj koji je krenuo s Javom će morati upisati još jedan tečaj da krene s web aplikacijama (osim naravno ako nije preskočio korak broj 1).

Ja sam svojevremeno bio gledao za ovaj ZEND PHP certifikat. Cijena nije bila prevelika a koliko se sjećam, bilo je nekih 20ak ljudi sa tim certifikatom u RH zadnji put kada sam gledao.

Nakon što sam malo progooglao sam test, odustao sam. Prema onome što sam vidio, test se svodi na puko memoriziranje detalja jezika (onaj tko bolje poznaje PHP će znati što to znači) i odgovaranje na pitanja na koja u niti jednom normalnom slučaju ne bi smio naletiti (“Može li se PHP klasa definirati u više PHP blokova?”).

@ gorrc - Jest, znam da Java ima velik obujam i obuhvača široko pojasno područje, upoznat sam s time. Što se osposobljenja tiče, to za sigurno mogu reći da sve što mi god treba za web mogu si uraditi sam, ako naiđem na problem izučavam i rješim, ali želim neku edukaciju da vidim neke pripreme barem i slično, neznam ni sam što će mi nuditi, uglavnom dakle što se PHPa tiče bitno mi je da dobim nešto kao dokaz na papiru da sam sposoban za rad web aplikacijama s PHPom pa pucam na najviše do Zend-a.

@ voajer - Imaš možda negdje primjer testa Zend-a?

Ima li ovdje tko s položenim Zend certifikatom? Te gdje najbolje otići polagati?
Što se cijene tiče, dobio sam odgovor da se cijena kreće oko 750kn (ovisno o tečaju dolara).

Te dobro trebam razmisliti o mjestu edukacije za Javu jer tražim kvalitetno obrazovanje jest da tokom tog obrazovanja tečaja nije bit samo što tamo se nauči, mnogo toga ovisi o samostalnoj vježbi i praksi rada za postavljenim problemom. E sad pitanje gdje kamo, ima tko položeni neki Java certifikat?

[quote=“Borg”]Planiram nekud otići na polaganje PHP i MySQL certifikata, te onda Zend…
{Općenito kod večine jest to da se položi prvo njihov tečaj pa onda tek se može pristupiti Zend certifikatu (logično - to je u redu)}
No moje pitanje jest gdje i kod koga najbolje otići? Imate li kakva iskustva i slično?
Pošto PHP i MySQL već znam, pa teško da ću od njih naučiti nešto novo, no ipak želio bi odabrati one koji nude kvalitetno obrazovanje i profesionalnost.

Isto tako postavljam pitanje gdje i kud je najbolje otići za Java edukaciju? Tu sam potpuno novi i nemam nikakve prakse (neko sitno znanje nekih osnovica, no to je nula u obziru na cjelokupno Java programiranje) dakle, tu zaista mi je veoma bitna nauka!

Unaprijed hvala,
očekujem Vaše odgovore.[/quote]

za mysql imaš 4 ispita ako se ne varam.
2 za administraciju i dva za developing.
a mysql cluster je posebno.
ovo što pitaš sve možeš pogldati na službenim stranicama.
za mysql i javu na oracle-oim stranicama.
za java edukaciju najbolje otići u algebru, istina da dođe, ali i isplati se.

seminar od 40 sati ti uštedi 4 mjeseca otkrivanja tople vode doma, jer možeš sve pitati na licu mjesta i saznati best practices.

ima nekoliko seminara i svaki traje od 2-5 dana, ovisi o seminaru.

nemoj misliti da znaš jako puno o mysql-u.
jer mysql nije samo kreiranje tablica, sql.
za ispod haube moraš znati cijelu dokumentaciju + veliko iskustvo i znanje.

Čini mi se malo tih 40 sati u 5 dana za Javu koja je toliko opširna.
Vidjeh ima mnoštvo sitnih seminara u vezi Jave svaki posebno se polaže.
Ali sudeći po tome gledano na cijenik za svaki seminar posebno koji ima u nazivu ima Java, sveukupno na grubo izračunato došlo bi kojih 39 000kn (i više još jer sam u računanju uzimao u obzir samo tisućice - to je ogromna lova)

Prvenstveno gledam na TVZ NetAkademiju Java tečaj od 180 šk sati, e sad koliko je to isplatljivo, no pucam svo troje da ću ići tamo PHP, MySQL i Javu.
Dal možda netko ima kakve informacije o njima? Ili pohađao ondje?
Kod odabira zaista želim biti pažljiv i precizan, ne želim pogriješiti, ali što kad ni sam dovoljno ne znam što je pametno odabrati…

Što se tiće MySQLa za izradu vlastitog CMSa mi je sasvim bio dovoljan da riješi moje korake, za nešto treće nisam ni koristio.

Davno je to bilo…

Koliko se sjećam, sam ZEND je nudio nekakav besplatni “test” (desetak pitanja). Većinu pitanja sam vidio po raznim blogovima, pa stoga googlaj…

[quote=“Borg”]Čini mi se malo tih 40 sati u 5 dana za Javu koja je toliko opširna.
Vidjeh ima mnoštvo sitnih seminara u vezi Jave svaki posebno se polaže.
Ali sudeći po tome gledano na cijenik za svaki seminar posebno koji ima u nazivu ima Java, sveukupno na grubo izračunato došlo bi kojih 39 000kn (i više još jer sam u računanju uzimao u obzir samo tisućice - to je ogromna lova)

Prvenstveno gledam na TVZ NetAkademiju Java tečaj od 180 šk sati, e sad koliko je to isplatljivo, no pucam svo troje da ću ići tamo PHP, MySQL i Javu.
Dal možda netko ima kakve informacije o njima? Ili pohađao ondje?
Kod odabira zaista želim biti pažljiv i precizan, ne želim pogriješiti, ali što kad ni sam dovoljno ne znam što je pametno odabrati…

Što se tiće MySQLa za izradu vlastitog CMSa mi je sasvim bio dovoljan da riješi moje korake, za nešto treće nisam ni koristio.[/quote]

vjeruj mi tih 40 sati nije uopće malo.
to ti je jedan kolegij na faksu u jednom semestru po 3 sata tjedno.

15 tjedana x 3 sata.