[POMAGAJTE] Poruka od Adsense-a

Danas mi jes stigla poruka od adsensea , koristim ovaj racun aktivno 3 godine vec i do sada nije bilo nikakvih problema. prije par dana sam stavio novu temu i pozicije reklama su bile otprilike iste. Posto je tema nudila da reklama bude prije posta stavio sam 300x250 prije posta , ali na mobitelu se ta reklama odmah prikazuje prilikom ucitavanja stranice ( tj ispod naslova ) .

This is a warning message to alert you that there is action required to bring your AdSense account into compliance with our AdSense program policies. We’ve provided additional details below, along with the actions to be taken on your part.

Affected website:

Example page where violation occurred:

Action required: Please make changes immediately to your site to follow AdSense program policies.

Current account status: Active

Violation explanation

Publishers may not implement Google ads in a manner that disguises the ads in any way. In order to maintain a good user experience, it is important for publishers to clearly distinguish Google ads from site content. This includes, but is not limited to: site layouts in which the ads push content below the fold on mobile devices; placing 300x250 or larger ad units above the fold on a mobile optimized site.

In order to remain fully compliant please ensure that your site and ad layout remain compliant across all devices. More information about this policy can be found in our help center and on this short video.

How to resolve:
If you received a notification in regard to page content, we request that you immediately remove Google ads from the violating pages. If you are unable to, or unsure of how to remove the ads from these pages, or would like to continue monetizing the page with Google ads, please modify or remove the violating content to meet our AdSense policies.
If you received a notification in regards to the way ads are implemented on your site, please make the necessary changes to your implementation.
You do not need to contact us if you make changes. Please be aware that if additional violations are accrued, ad serving may be disabled to the website listed above. You should immediately take time to review your pages with Google ads to ensure that they comply with our policies.

Additionally, please be aware that the URL above is just an example and that the same violations may exist on other pages of this website or other sites that you own. To reduce the likelihood of future warnings from us, we suggest that you review all your sites for compliance. Here are some useful resources you might be interested in.

AdSense policy FAQs
Using site: search to find violations
Recommended solutions for policing your content
Content filtering
For more information regarding our policy warning notifications, visit our Help Center.

We thank you in advance for your cooperation.

Sincerely,

The Google AdSense Team

Uklonio sam tu reklamu koja je bila ispod naslova , i markirao kao “resolved” . Iz razloga sto mi je ovo jedini adsense account u koji sam ulozio dosta vremena , zanima me imam li razloga za brigu ? I je li to ono sto sam trebao da uradim ?

Tema ti nije uredna za mobitele.

1 Like

Zamjeni 300x250 sa responsive ili je ukloni. Ovo se odnosi samo na reklame nakon naslova posta.

1 Like

@Zdenga MH Magazine lite je tema , ne vidim razlog zasto nebi bila OK , sasvim uredno ucitava i nista ne prelazi.
@bobo_1 300x250 sam prebacio na responsive , u pravu si jer su na ovoj temi reklame prije posta bile bas odmah ispod naslova posta ( prije featured image ) , a sad kako sam stavio responsive izgled reklame na mobitelu je otprilike isti ( na desktopu je leaderboard ) , imam li razloga za brigu zbog tog upozorenja ?

U redu je ako si je maknuo, ona je pravila problem…jer kao što ti piše, reklama ne smije gurati sadržaj prema dole misli se na to kad se loada stranica, da reklama gurne sadržaj dole i samo se ona vidi…to oni ne daju…tako sam i ja stavio 300x250 ispod logoa u headeru i kad otvoriš page na mobitelu vidi se logo i 300x250 reklama a nigdje sadržaja, pošto ga reklama gura dolje…maknuo sam tu reklamu i nema problema…tako da no sikiriki ako si je uklonio :wink:

1 Like

E to i jest bio problem , malo me uplasilo jer sam tu temu stavio prije 2 dana i odmah danas dobio to upozorenje ( brzi su ) , tako je i otprilike bilo . Cim otvoris sadrzaj na stranici prikaze se reklama ispod naslova pa moras skrolati dole da vidis sadrzaj , stavio sam sada drugu pa cemo da vidimo kako ce se ponasati :slight_smile: Hvala vam na odgovorima , pravi ste drugovi :slight_smile:
A @MuamerWP vec me drugi put na 22 u mjesecu popravi sa informacijama hahh , hvala jos jednom

@Skozerman nema na čemu, tu smo da pomognemo jedni drugima :wink:

2 Likeova

Vjerujem da su svi koji su imali 300x250 ispod naslova dobili istu poruku. Ja sam npr. dobio dvije takve poruke:)

2 Likeova

Koristi svuda responsive oglase i nećeš imati problema. Istu poruku sam dobio pre 20ak dana, i samo zamenio, i evo radi kako treba

1 Like

Da ne otvaram novu temu, dobio sam obavijest od googla “must fix” “uspupported language” prvi put ikad da mi se ovo desilo, sajt je na našem jeziku, editovao sam dodatno tekst ubacio još sadržaja, prošlo je 24h još uvijek stoji isto, da li je pametnije da skroz izbrišem članak sa sajta?

Idi na podešavanja sajta (WordPress) i stavi jezik sajta engleski i resen problem. :upside_down_face:

Zanimljivo riješenje nadam se da će mu uspjeti😄

Adsense ne prihvata sajtove koji su na srpski i bosanski jezik. Pricam ovo iz iskustva jer sam imao isti problem.

Koristim ovaj adsense već 8 godina, preko 5k članaka, ovo je prvi put da mi ovo dođe, a sajt je podešen na engleski u wordpressu, mada ne vidim nikakvu vezu ovo s tim, jer adsense u policy prihvata hrvatski jezik. Sve u svemu trebalo bi za 24-48h robot da pregledam

Pogledaj si u page source sta je postavljeno kao hreflang tag. Mozda je tu problem.

Provjerio, sve ok, plus ponovo se prikazuju reklame na tom članku, a i dalje stoji tamo da moram fix

ako su ti clanci na sajtu na hrvatskom a u wordpressu podesen na engleski onda je u hreflang tagu engleski a to adsense ne voli … ne vole da je u kodu definisan jedan jezik a sajt na drugom … isto tako ne podrzavaju bosanski i srpski ja mislim … ako ti je sajt na “nasem” stavi u hreflang tag hrvatski …

1 Like

Hvala, editovao sam, pa ćemo vidjeti, nadam se da ovaj “Must fix” error neće utjecati na adsense.

1 Like

@Malovan upravo je kolega ispred rekao, Adsense ne podrzava srpski i bosanski jezik. Dok hrvatski i engleski podrzavaju. Imao sam taj problem i uspesno ga resio.

Adsense podrzava SRPSKI jezik, a bosanski ne… iakoo su bukvalno isti jezici, kao i hrvatski. Problem je sto ponekad neka od ova dva prepozna kao bosanski pa nece da primi

Elem, sta se desi, posto su isti jezici, oni random kontaju koji je jezik u pitanju- pa nekad kazu hrvatski, nekad srpski, nekad bosanski… E sad, problem je sto je na adsensu prihvacen samo hrvatski i srpski, a google detektuje tekst kao bosanski (a npr sajt je pisao neko iz Srbije ili iz Hrvatske, sto je eto malo suludo) i kaze da jezik ne valja jer nije podrzan.

Meni se desavalo nekoliko puta na novim domenama tako. Znaci sajt je na ovome sto mi zovemo “srpski”, znaci ekavica, samo na latinici, i on je to prepoznavao kao “bosanski” i onda nisu odobravali. Posto sam imao vece prihode na adsensu tad, imao sam onaj customer help email sto odgovaraju odma, objasnio situaciju, oni rekli da ce proslijediti nekome ko je zaduzen za regiju, i cim se to desilo su odobrili bez problema. E da, taj srpski sajt je na kraju ispao “hrvatski” da bi bio odobren :smiley:

2 Likeova