POMOC! hover na hover?

pozdrav svima!

Imam jedam problem,nadam se da će mi netko moć pomoć i sorry ak već postoji ovakva tema negdje,nemam baš vremena tražiti.
Zanima me da li se može staviti hover na hover za linkove ili se to mora pomoću javascripta? naime,linkovi bi trebali nakon što se mišem prijeđe preko njih dobiti pozadinu i mali križić ispred a kad se mišem prijeđe preko križića trebao bi iskoćiti popup bubble sa vanjskim linkovima. :ne zna:
s obzirom da sam ja stavila hover na linkove u cssu,kao background,sad ne znam na koji način postaviti još i hover na križić… :confused:
ako netko zna i ima bilo kakav prijedlog bila bih i više nego zahvalna ! !

pozdrav svima!

Imam jedam problem,nadam se da će mi netko moć pomoć i sorry ak već postoji ovakva tema negdje,nemam baš vremena tražiti.
Zanima me da li se može staviti hover na hover za linkove ili se to mora pomoću javascripta? naime,linkovi bi trebali nakon što se mišem prijeđe preko njih dobiti pozadinu i mali križić ispred a kad se mišem prijeđe preko križića trebao bi iskoćiti popup bubble sa vanjskim linkovima. :ne zna:
s obzirom da sam ja stavila hover na linkove u cssu,kao background,sad ne znam na koji način postaviti još i hover na križić… :confused:
ako netko zna i ima bilo kakav prijedlog bila bih i više nego zahvalna ! !

mozes eventualno nesto da izvedes preko class pa posle da odradis .perica { ta tacka } .perica:hover { to sto si zamislio }

Googlaj o drop down menu u jquery-u. Ima vise vrsta online sa vec iskucanim .js pa ces naci koji tebi najvise odgovara. Sretni praznici!

Googlaj o jquery dropdown menu. Naces sigurno sta ti treba. Sretni praznici!

Izvedivo je, ali ja bih možda čak prihvatio neku lakšu Javascript varijantu.

Ali ne pričamo sad u Javascriptu, nego o CSS-u :slight_smile:


Sve je stvar pravilnog poretka i :hover pseudo selektora.

Struktura

[html]

<span class="inside">
					
	<span class="bubble">Linkovi</span>
					
	(iks)
				
</span>
							
Link
[/html]

I dalje je jednostavno.

[php]

/*
kada je mis vani
*/
.inside {
display:none;
}
.bubble {
display:none;
}

/*
mis preko preko linka (a.action), zelimo mu pokazati iksic (span.inside)
/
a.action:hover > .inside {
display:block; /
ili block, ovisi kako zelis */
}

/*
mis presao preko iksica (span.inside), zelimo mu pokazati pop-up (span.bubble)
/
.inside:hover > .bubble {
display:inline; /
ili block, ovisi kako zelis */
}
[/php]