[Pomoć] Multiple website on Hostgator

Imam Baby hosting plan kod hostgatora koji ima mogućnost pokrenuti više sajtova.
Trenutno se na njemu nalazi jedan site i jučer sam kupio novu domenu i htio dodati jos jedan međutim sve što sam isprobao nije dalo rezultata…
Uvijek ista poruka kad odem na domenu:

Na onom njihovom portalu sam “dodao” domenu na svoj server i u cpanelu sam dodao domenu…
Kad idem instalirati wp instalira mi u isti root folder kao i postojeci xxxxx .com sajt. Dal moram napraviti novi root direktorij i kako to podesiti da mogu normalno dignuti sajt od “0” kao i dosad.

Please ako mi može neko pomoći oko toga probao sam “sve” i stvarno neide a i neznam kako podici multple website:slight_smile:

Kad dodas addon domenu u cpanelu napravi se novi folder, mozes staviti koji hoces naziv ili ostaviti kako sistem napravi. U njega moras instalirati novi wordpress.

Prije se na Hostgatoru dodavalo nove sajtove u folder www (public_html) sada nove domene ubacuje u root. To je i mene zbunilo.

Jesam to napravio i opet isto… Znači isao sam add domain i stavio pero.peric .com i folder sam stavio pero i on mi napravi taj folder pero unutar postojece domene xxx .com i instalirao sam wp u taj folder ali opet to nije to ista se poruka pokazuje ovdje gore…

Ako mi možeš pls malo detaljnije objasniti

Onda si sve ok napravio. Ja sam prvo digao foldere pa kreirao addon pa sam vidio da sada više ne ide u www mapu.

Pa jesi postavio dobro nameservere?

Gdje jel sam dobro postavio nameservere? Preko onog HostGator Customer portala?

Gdje trebaim kreirati taj folder? Da probam sve sad ručno…

image

Gdje bi se trebao nalaziti taj folder za drugi sajt?

U public_html ili bi trebao imati jos jedan ovakav root folder kao ovaj s lijeve strane na slici?
Ali nemogu naci gdje da ga napravim…

Ne, nego tamo gdje si kupio domenu. Jesi i domenu kupio kod hostgatora?

Da i onda sam preko njihovog portala: https://portal.hostgator.com/login namjestio da mi nova domena ima isti name server kao i stara…

Možda nisu propagirani, treba ima nekad do 48 sati.
https://www.whois.net/
provjeri na ovom linku oba 2 sajta dali imaju iste nameservere.

Oba imaju isti nameserver… Obzirom da je proslo “tek” 24h onda mi preostaje jedino pričekati…

A taj novi folder od novog weba gdje bi njega trebao napraviti? unutar public_html datoteke ili? Kako bi trebala izgledati ta “struktura”?

Ako si dodao addon domenu u cpanel, on ti kreira automatski folder na mjesto gdje treba biti, ti ga kasnije samo puniš filovima. Tako da tu nisi pogriješio, osim ako si išao kao ja, sam kreirati mapu u ftp-a pa kasnije skužio da si se zajebo.

Nisam pustio sam ga da odradi sam… Obrisao sam sad to sve i pričekat ću do sutra da prođe tih 48h pa cemo vidjeti… znaci kad idem na add domain pustim da sve sam “odradi” i onda nakon toga samo odem u taj folder i onda tu mogu ručno instalirati wp?

Samo jedna stvar me još zbunjuje jer sam probao instalirati wp preko onog njihovog installera i uspjesno sam instalirao i dobio sve podatke za login ali opet mi je isto bilo… E sad dal je moguće zbog toga što domena "nije aktivna " iako prikazuje da je… Zbog toga što nije prošlo tih 48h

Dal možda moram imati npr jos jedan ovaj public_html2 file… hmmm ubi me ovo…

Ne, znači ideš u addon domain u cpanelu, tamo kreiraš domenu i sa time si automatski kreirao i folder naziva domene u ftp-u.

Ako tamo uploadaš wp ne možeš faliti.
Ja sam falio zato jer sam ručno kreirao folder i išao uploadati fajlove, na kraju kad sam dodao addon-domain sam vidio da mi je cpanel kreirao folder sajta u drugoj mapi. (prije je to hostgator trpao u public_html a sada na novim hostinzima ga stavlja mapu ispred u root).

Uspio sam, proradilo je… E i ja sam išao ručno dodavati i sad sam preko add domaina dodao i otisao isprobati preko one click-a i sad funkcionira…

dosad mi nije isao na stranicu ili je prikazivao onu grešku ili neke čudne putanje su bile u pitanju a sad kad odem na domenu xxx .com sve funkcionira…

Samo što još moram to obrisati i želim instalirati ručno wp bez ovih njihovih 100 gluposti koji jos dodatno instaliraju pa mi baca 100 errora s time… Sad s ovim nekim osobnim iskustvom (i neznanjem) sve se više potvrđuju glasine da je hostgator razvikan i da nije ni upola toga sto pricaju… mada sam zadovoljan s brzinom jer se stranica pa onom testu brzo učitava a i ručno kad provjerim…

Kad istekne idem na dedicated i amen! :smiley:

1 Like