Pomoc oko autostart programa?

Pozdrav svima …imam jedan problem sa dijagnostickim kompom u firmi …taj problem sam znao prije 2 godine ali sada nikako da mi naumpadne …u pitanju je operativni sistem win98 ,koji se koristi na racunaru i koji ima zadatak da jedan namjenski program automatski pokrene(dijagnosticki program ) poslije podizanja sistema …kako to uraditi ,nemogu da se sjetim ,sjecam se samo da nije u pitanju nikakva posebna metoda (programerska),nego neka jednostavna caka…molio bi bilo koga ko to zna da mi pomogne …jer znam da svi koristimo sada operativne sisteme za koje je win98 istorija ali vjerovatno je isto na svim windowsima …
Unaprijed hvala…

pa ako ga stavis u autostart folder, startat ce sa windowsima.(.exe od tog programa)

neznam jer ide kod 98 sa batch .
Napravis .cmd i unutra upises putanju do exe ( sa .exe na kraju) i spremis ga u autostart folder

Link na taj program staviti u StartUp folder Start izbornika.

Ako je DOS program, mislim da bi trebao raditi sa *.pif umjesto *.lnk

Da u pravu ste ,skontao sam sam jer mi se zurilo …taj racunar nesmije imati nikakvu prepreku da dodje do tog programa ,znaci podesio sam bios da ne trazi komponente sa kojih je insataliran (CD i Flopy disk),cekirana je opcija da podize sistem bez obzira na greske …zatim sam u kontrol panelu u opciji pasword iskljucio trazenje istoga i sada prilikom nestanaka struje racunar sam podize sistem i postavlja (otvara)dijagnosticki program …
U svakom slucaju hvala Vam…