Pomoc oko fejsa

da li je moguce nekako izbegnuti proveru posle spama na fejsu. promenio sam sifru ali moram da idem na proveru da pogodim koji su mi prijatelji na slici a ja ne znam nikoga posto mi je to fejk profil… :frowning:
moze li to nekako da se preskoci ?

pojma nemam jel moguce izbjeci, ali pada mi na pamet da se ulogiras ako imas neki drugi profil koji je prijatelj sa tim fejk profilom, pa pogledas listu prijatelja, i tako ih po slikama prepoznas.

Da bas kao sto ivan rece. Logujes se s drugim browserom i pokusas pogoditi po slkama trazeci ponudjene korisnike. Samo vodi raucna da to radis relativno brzo jer postoji i vrmeensko ogranicenje u kojem moras odgovoriti.

bаs sаm to i pokusаvаo dok nisаm ovde otvorio novu temu. аli ne mogu da otvorim profil.
http://www.facebook.com/anabela.lopez.773

Ni ne moras otvarati svoj profil koji je zakljucan, otvaraj ponudjene odgovore.

Naprmjer, da ti cetiri pitanja, tj imena, A, B , C, D, ti sa novog profila trazis ta imena i pokusavas skontati ko je ko po slikama. Tesko jeste, meni je nekada trebao jedan pokusaj, nekada 5 pa da odblokiram profil :slight_smile:

Sorry, svima. Vjerujem da ovo nije mjesto gdje bih ovo trebao pitati. medjutim nema mi druge-hitno mi je. Za eventualnu pomoc, unaprijed zahvaljujem, puno. Naime, prije nekoliko dana, negdje sam naisao slucajno na neku stranicu “ilivid” vjerovatno nekog programa ili cega vec. Da li sam to downoloadovao, mislim da jesam. Medjutim, sada mi je ispod statusa na facebook-u non stop, prisutna reklama u vidu slike, na kojoj pise “Ilivid play now”, i ispod u istoj slici “Ilivid download now”, pojavljuje mi se i kad otvaram mail. Ma izludjuje me. Ako neko zna kako da ovo skloinim, svaka cast.Izludjuje me.

Spyware?

Slab sam ti skroz, iskreno, ne shvatam. Informaticki sam nepismen. Tek poznajem osnovne aplikacije i osnovne pakete one koji su mi potrebni. Uglavnom covjek mi je malo prije rekao da ga deinstaliram u kompu sto sam i uradio tamo na kontrol panel ploci, medjutim na internetu mi dalje stoji. Recimo na fejsu cim mi otvori stranicu ispod mog statusa stoji ta slika. Pa recimo kad gledam slike prijatelja i hocu nesto da prokomentarisem, jedva nadjem mjesto za komentar jer se u razlicitim oblicima ta slika pojavljuje. Shvatam to kao reklamu. A mislim da sam to pokupio kad sam htio citat strip na netu, trazio mi je neku aplikaciju, sta sam dirao ne znam, uglavnom sam mi se odmah konektovao na fejs bez bilo kakve moje komande…i od tad smori me taj “play now” “download now” Ilivid.

Koji internet preglednik koristiš za surfanje? Internet explorer?

Downloadaj ovo: Malwarebytes Anti-Malware - CNET Download.com
Instaliraj ga, neka skenira, pobrisi sve sto nadje. Nadam se da ce rijesiti tvoj problem.

Druga mogucnost je da ti se instalirao addon, idi na opcije tog browsera, mora biti negdje, ili cak, da ti se instalirao na racunar - idi na control panel, add/remove programs i brisi :).

Hvala puno, ovaj malware sam vec imao, pa sam vas poslusao skenirao, brisao, medjutim nista. Ali, rekonstruisao sam proceduru gdje sam to pokupio.Isao sam na “yu-stripovi.blogspot.com/”, i onda klikom na zeljeni strip otvara se stranica “adf.ly” i tu sam umjesto da idem na skip u desnom gornjem uglu, isao na ovaj sadrzaj koji se otvorio.

Da li ti je updatean Malwarebytes? Da li si probao sa ostalim stvarima sto smo predlozili?

jesam, probao sve.Updateovan je, jucer.Brisao sam sve i na control panel ploci…al bez uspjeha. I dalje stoji…

Pogledaj u C:/Users/Appdata Local ili roaming, mislim da ga tamo negdje možeš naći. Pobriši sve i očisti registre ccleanerom, trebalo bi nestati.