Pomoc oko Hosta

Ovako koristim stream nischu jednu poznatiju stranicu,
Probao sam x Hostinga sad sam kod altushost i imam tamo VPS
CPU Cores 4
Ram 3gb

  • Cpanel
    sve to placam oko 50 dolara mjesecno, portal koristi wordpress, problem je cim se nakkaci preko 1000 User stranica pada, probao sam bez cpanela goli vps sa html stranicom i ide bez problema i do 30000 Usera u isto vrijeme, posto bi volio ostaviti wordpress jer smo izgled radili i module sami dajte neko rijesenje dedi server mije skup ipak mislim dabi se to sa VPS serverom dalo rijesiti
    Hvala Unaprijed

Webmin/Virtualmin…

Nerazumijem Webmin/Virtualmin napisao sam da koristim cPanel

Umjesto cpanela instaliras webmin/virtualmin. Daleko manje hardverskih zahtjeva, moze sve sto i cpanel i jos puno vise. Koristimo ga vec godinama na produkcijskim serverima, sve stima 100%.

Inslairaj Litespeed ili Nginx server umjesto Apachea.
Nginx je kompatibilan sa Webmin/Virtualmin, radi ko urica, neusporedivo je brži, guta upola manje resursa, hendla troduplo
više konkecija itd.

@Horz - očito nije problem u web serveru, već u CP, kako je naveo @slavko
Za tehnički manje educirane korisnike koji su navikli na cp/paralels sučelje do skora je bio problem s webminom, zato što je bio bukvalno spartanski. No, to se promijenilo te webmin sad nudi odlično grafičko sučelje, izbor od nekoliko free tema od kojih su neke čak i responzivne a u isto vrijeme guta daleko manje resursa.

Nisam nikad radio sa njime al probat cu kad jednom nesto naucis ostanes uvjek ko tele na tom :wink: hvala

Ako imaš neku domenu koja ti trenutno ne treba, možemo ti mi na našim serverima napraviti free trial account, pa pogledaj kako sve skupa funkcionira.
Tu smo kako bismo pomogli :smile:

meni je zapelo za oko da mi tu neka racunica ne stima. Kako to da VPS ima 4 cores, a samo 3 rama. Da niej obrnuto? 2 cores, a 4 rama ili vise? To ves stima. Ali 4 cores i 3gb rama je glupost. To je isto kao da si sad kupite komp s 4 jezgrenim procesorom, kao masina ce da fucka, a onda si stavite 3 rama. LOL. Pa moj dual core comp ima 3 rama.

Bjezite od tog hosta cim prije, ocito se tu radi o containeru, a ne o VPS sucelju koje vam nudi stvarno 4 jezgre i stvarnih 3 rama. Nego vam nudi onilo koliko je dostupno, pa kad naleti veci broj korisnika, onda server pada. Da ne komentiram cijenu, za 50$ mjesecno mozete imati strasnu masinu.

Lako moguce da je limitiran broj konekcija na sql bazu, pa da zato stvar ne radi kako triba sa xxxx simultanih korisnika. Dosta providera radi takav limit, koji stoji u sitnom tekstu u linku iza linka iza linka.

Ja mislim isto daje problem sa bazaom podataka, problem je u tom kad se nakaci oko 3000 User da ostali koji oce na stranicu nemaju sanse tako dasu upiti preveliki, sto server dovodi do pada, drugi server je kod druge firme CPU 3 vCores i RAM 4GB sa pure html ili php stranicama radi bez problema, znaci bez baze podataka i ostalog, moze dase nakaci i 30000 korisnika u isto vrijeme…

dadaas daj neku ponudu posalji na pp al po mogucnosti da dopustaju moju nishu stream stranica bez osobnog streama, jer imao sam ja x takvih pa nakon mjesec dana mi posalju email kako se sky ili obn ili hrt tuzio pa onda da si nadjem drugi host po mogucnosti da bude anonimno…

Kako mislis bez osobnog streama?

E sad, neznam ja o cemu se radi, ako ej ensto ilegalno onda je tesko pronaci hosting za to. Onda trebas neki blackhat host, ima i toga na prodaju i nitko te ne pita za nista. Mislim da bi trebao googlati DMCA free hosting.

To su ti hostinzi iz nekih trecerazrednih zemalja koje ne podljezu tim zakonima. To si nadji. Ali buduci ti zivis u Hrvatskoj ili gdje vec, i dalje te mogu uhapsiti i strpati u zatvor, ako se zale na nesto sto je ilegalno, a ti to ne ispravis, lako moguce da ce te pronaci.

ma sitna riba sam ja za njih, neke stvari i nije lako naci ma koliko oni trazili ja to vec radim 9 godinu :wink:

Mozda nekad i nije bilo problem naci, ali danas sigurno je i to u svim ‘regularnim’ drzavama, bar na neki duzi period. Imas Panamu kao soluciju uvijek :smile:
Inace, i mi smo kao web hosting tvrtka imali probleme sa ‘divljim’ sadrzajem te smo se i sluzbeno morali ograditi od toga:


Nemoraš linkat u svakom postu tu na svoj web znamo vec koji ti je web i sta nudis/te

OT:

Svi hosting provajderi imaju uvjete koristenja koji se na temelju njih ograduju od raznoraznih stvari da sad ne nabrajam

@Cane hvala na sugestiji, to nije bio niti cilj niti namjera. Linkovi su autenticni i ukazuju bas na navedeni sadrzaj. Na koncu, u malim oglasima mogu staviti kad god pozelim ako smatras da je to cilj. U svakom slucaju jos jednom hvala.

Ne znam koliko zarađujes na tom portalu, ali razmisli je li ti isplativo dovest nekog devopsa da provede neko vrijeme optimizirajuci requestove i stack koji koristis. Dosa si do tocke di kupovanje jaceg hardwarea mozda nije vise isplativo, a ne postoji jednostavno rjesenje koje ces nac guglajuci ili pitajuci po forumima. Mozda bi jedan reverse proxy koji posluzuje staticki cacheirani sadrzaj bio dobro rjesenje. Meni je varnish smanjio trosak hostinga 4 puta na jednom vecem domacem portalu. Pitanje je je li to pravo rjesenje za stream site, ali ako je baza problem, onda definitivno vrijedi probati.

Hvala Probat cu … . .