Pomoc oko izrade android aplikacije

Satnica freelancera je od $30 nadalje.

Za nas tri koji cemo je interno koristiti apsolutno mi ni u ludilu ne pada na pamet dati 500-5000 eura

Naravno, uvijek imas dvije mogucnosti.

Ili radis sam, ali prvo ulozis u svoje znanje sto te kosta x20 od cijene izrade, pa cak i vise ili nekome platis.

Sve ovakve klasicne aplikacije gde postoje slike, maps i gps , postoje vec gotovi moduli, cak i ne morate znati programiranje sve je drag and drop, i sve ide brzo sa programima kao sto su Appypie, BiznessApps…

Sada postoji milion " drag and drop android app builder" , i gde za mesecnu cenu od 30-200$ za par dana mozete napraviti sami aplikacije koje su na ovoj temi napisane.

To sto si naveo ti nista nije nativno… HTML u webview-u… Al slazem se, ako ti performance nisu pretjerano bitna stavka onda je ovo super.

A kakva je kvaliteta i security takvih aplikacija?

Da su spomenuti builderi tako popularni onda se ni jedna firma ne bi bavila izradom mobilnih aplikacija.

Uglavnom i visual basic je drag and drop builder za forme, pa treba zasukat rukave, a krenimo i od accessa.

Nije mi bitno da aplikacija samo radi, s obzirom da imam nekog iskustva s programiranjem i tim nekim stvarima lako bi našao takve drag&drop načine no to nije rješenje.

Kao što je i @belmin rekao itekako me zanima sigurnost i backend aplikacije. Jel me zanima iz biznis razloga. Postojala bi osnovna verzija i kasnije pro*.
Dizajn je itekako bitan on nesmije biti iskopiran i itekako su potrebni ljudi s iskustvom tu da kreiraju čisto, unikatno i inuitivno sučelje. Sama pozadina mora biti čista i optimizirana maximalno, znači neželim hrpe i redove nepotrebnog koda koje će trošiti resurse.

Znači ovo nije neki kjdjpw projekt nego to mora biti tip top :slight_smile:

I to sve za 500 ojra :slight_smile:

1 Like

To nisam sve tražio za 500€ tako da… :stuck_out_tongue:

stavio sam samo primjere cijena i zanimalo me sta ce tko od webmastera ovdje ponuditi

Kao što četiri žmige nisu alibi za prometni prekršaj, tako ni smajlić nije alibi za nepristojno ponašanje. OK?

Meni još uvijek izgleda da je takva aplikacija preveliki zalogaj za solo igrača. S brojem programera raste i cijena.

Ja npr nisam dobio niti jednu ponudu od bilo koga na forumu da mogu objasniti u detalje sto mi je potrebno i da vidim kolika bi bila cijena svega.

Pitanje je koliko ljudi na forumu bi uopće moglo/zna napraviti takvu app. Znam da ja ne znam :slight_smile:

1 Like

Pošteno si rekao… ja isto neznam zato sam došao pitati. S obzirom da baš nisam dobio odgovor vjerojatno ću onda potražiti firmu da složi neku ponudu za probnu verziju svega toga.

Da slažem se da nije za solo čovjeka jer isti nemože raditi i back end i front end … bar ne kvalitetno

Ne znam sto se cudis sto nisi dobio ponudu, kad ti je budzet max 300e.

@rdamorei ovo sto si rekao da jedan covjek ne moze raditi front i back zajedno, a kvalitetno je teski nonsense.Sve se moze kad fino platis covjeka, a ne ocekivati kao autor teme da mu neko radi crypto aplikaciju za 300e, i kasnije se cuditi sto ga niko ne shvata ozbiljno.

“What one programmer can do in one month, two programmers can do in two months.” - Fred Brooks

2 Likeova

Naravno da može odraditi ali nije isto ako uzmes prefesionalca za svaki dio posebno ili ako uzmes programera koji “zna” raditi sve

Istina, ali racunaj da ti cjena onda raste u nebo. Ja sam ti dao ponudu za izradu aplikacije na za oba os-a, bez nekog posebnog dizajna (tj. sve poslozeno i uredno, ali bez posebnog najma dizajnera za to) i sa backendom. Ako hoces dizajn, nema problema, kolega radi knjigu standarda za 12kkn + dizajn same aplikacije racunaj oko 200-300kn/h. Ako hoces poseban super secure backend, nema problema, imam ljude i za to, ali i to ce kostati…

Mislim, svi bi htjeli super aplikacije, secure, extensible, sa prekrasnim suceljom, pop dizajnom i kaj ja znam kaj sve ne, a nitko nema para…

Jbg, ljudi platite i imat cete.

He he, :smile: ovo stvarno zaslužuje like. :+1: :o:

Sad nisam konkretno govorio o odredenoj svoti novca nego su me zanimale cjene i misljenja za takve projekte. Nisam tražio da itko radi za kiflu niti očekivao da mi netko napravi OS za 100€
Jel mi možeš poslati primjere nekih vaših aplikacija?

Vrlo vjerojatno sam se uspio dogovoriti s pokroviteljima toga svega tako da mislim da cijena nei trebala biti problem…
Računao sam ovako nekako:

Da se napravi okvirna aplikacija koja je trenutno više za prezentaciju i predstavljanje ideje - cca 500

Dok cjeli projekt na nekih 3000-5000€ s tim da očekujem za te novce da je sve unikatno i čisto.

Pozdrav , ikad nešto bilo na kraju .