Pomoc oko izrade android aplikacije

Trebao bi napraviti android aplikaciju kao nrp.

E sada posto se ja nerazumijem u samu izradu da li ima vec negdje nesto slicno gotovo pa da kupim ili neki web gdje bi to mogao odraditi.

Bez reklama i tih gluposti naravno

A pitao sam te lijepo na pm koliki ti je budget. Ovo nije nekakvo njubsko pitanje, pa da ti netko samo tako da odgovor. Ovo treba potrosit vrijeme na istrazivanje kako bi se to napravilo. Tko ce ti to raditi ako ti ne mislis potrosit vise od par sto eura na to…

300 eura najvise …

Pa jbt, u JAVA-i dok postavis projekt potrosis 200eura hrane :rofl:

5 Likeova

Za par stotina eura ne bi pogledao :smiley:

Dosao traziti pomoc a ne slusati osude. Hvala na pomoci ali naci cu covjeka koji ce mi odraditi app u okviru mog budzeta.

Stovise upravo ste mi dali motivaciju da sam napravim aplikaciju.

Hvala

1 Like

Bravo bratić’ :smiley:

Tako i treba :wink:

Kada naučiš (ako), pitat cemo te koliko je keša’ da ti to ponove nekome napraviš iz 0 :smiley:

Ne razumijes se u samu izradu, ali se jako dobro razumijes u okvirnu cijenu.Posto i sam mislis da je izrada Android aplikacije jednostavna kao sklapanje LEGO igracke, onda ti i jeste najbolje da sam to odradis :wink:

Ili imas jos jednu opciju, koja te moze izaci i manje od 300 eura - Idi na Upwork i nadji nekog Indijca, kod njih je JAVA drugi jezik po popularnosti, pa nam se vrati ovdje i javi kako si zadovoljan aplikacijom :slight_smile:

2 Likeova

Nisu osude, samo realno razmišljanje. Za 300 ojra možeš dobiti vulgaris android app sa dvije-tri forme. Za ovo što tražiš mi se čini da treba dodati barem jednu, a vrlo vjerojatno i dvije nule.

U svakom slucaju hvala vam razumijem ja o cemu pricate

Da ne otvaram novu temu… Zanima me po vašoj procjeni koliko dode otprilike ovakva jedna aplikacija da se napravi?

Znači samo pogramiranje, odnosno programer dobije cijeli koncept i sve kako sta treba izgledati a on bi trebao to implementirati u aplikaciju.

Itko zna?

Znaci zanima me okvirno:

  • 500€
  • 1000€
  • 1500€

ili vise…

Kad bi znao napraviti takvu aplikaciju, tražio bih više, puno više.

Stvarno ovisi o dosta toga, ali mislim da ispod 3-4000eu nemas kaj trazit. Kolko vidim ( nisam skidao aplikaciju) karte su staticne, pa bi se trabao samo nekakav GIS implementirati.

Znaci aplikacije nemora biti točno takva odmah u 1. veziji.
Recimo da u prvoj verziji bude informativna a kasnije da poprimi te fensi mogućnosti pa da bude implementiran i google maps i neke ostale funkcije…

Ovako nesto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pula.asus.magictravelguide

Za GPS i za karte postoje posebni moduli vec napravljeni, pravljenje aplikacije nije nuklearna fizika vec isto kao pravljenje websajta, dodaju se slike, text… Na svim ovim aplikacijama je isti fazon, ubaci se gps i maps modul i dodaju se slike, u redu je ceniti svoj posao, ali sramotne su ove cene koje su napisane.

3 Likeova

Ja upravo tako radim android app i nisam neki strucnjak pa cemo vidjeti kako ce ispasti.

A sta je sa backendom same aplikacije ? Sigurno ti nije cilj da sve bude staticko, moras negdje spremiti odredjene podatke, tj. vjerovatno ti treba neki REST API koji moze biti napisan na PHP, NodeJS, Python, Java, Go etc.

Sta je sa dizajnom ? I to neko mora osmisliti, pa makar uzeo neki Material Kit, opet treba elemente fino rasporediti.

Realno intergisati mapu, i ispisati markere po njoj je ovdje skoro pa najjednostavnija stvar.

Ovo to je belmin dolje rekao. Aplikacija nije samo aplikacija, makar i to nije bas plug and play.
Android aplikacije su same po sebi dosta zahtjevne sto se vremena tice, jako puno boilerplate-a. Da postoje API-i za GPS, ali to ne znaci da je to macji kasalj za slozit. API ti samo daje mogucnost nesto napravit, ali i dalje ti trebas dosta toga slozit, a rad s kartama i GPS-om ima svoje komplikacije ( da nije tako ne bi postojale kompanije koje masno naplacuju svoje GIS usluge). Mozda sam ja malo i fulao cjenu, ali ako i jesam vjerovatno vrlo malo, ali poznavajuce kako klijenti razmisljaju ( naknadno dodavanje, preslagivanje,itd.) vjerovatno sam i malo rekao.