Pomoc oko odredjivanja cijene banera

Pozdrav drustvo,

Treba mi malo pomoc, naime javio mi se zainteresovani oglasivac za baner mjesto. Radi se o malo vecoj kompaniji i ne znam koliku cijenu da im “lupim” .

Sajt mi dnevno ima page view od 40.000 do 60.000, nekada malo vise ali otprilike to je taj prosjek.

Koliko je realno da trazim?

Ja imam oko 30,000 posjeta na dan nekad i 40,000 http://prntscr.com/cjwg4m pa naplacujem 20e za mjesec dana. Sad ti vidi sam ako je vec neka ozbiljna firma probaj sa nekom vecom cifrom.

Hvala ti na info, onda ipak im necu ni izdati. To mi je samo ometanje korisnika, a lova smijurija.

1 Like

Vidi sam ovo je ipak sajt za filmove zato sam i stavio neku realnu cijenu, sve zavisi i do sajta pa odakle su posjetioci sve to igra ulogu, ako je u pitanju neki posjecen portal za vijesti ili blog onda ta cijena je mnogo veca. Napravi mjesto gdje ces moci postavit barem 3 takve reklame da bi ti se i isplatilo.

Ma da ali mi 20 evra mjesec ne znaci nista. Cak ni trosak hostinga ne moze pokriti :slight_smile: Tako da mi i se ne da oko toga zezati. Lupit cu im 200evra ako prodje, prodje.

a jel prihvatas reklamu sa istom tematikom sajta?

Pa iscimaj se malo pogledaj slicne sajtove tvom i koliko oni traze za istu uslugu.
Posto ne znamo nichu ni sajt tesko je proceniti i vrlo relativno.
Ne bi te zvali da im ne trebas i da ne misle izvuci neku korist, mozda moze proci i 200e glat, ko zna.

2 Likeova

veci portali obicno naplacuju po 1000 pregleda, pa sam tako nailazio na cijene od 2.5 do 15 eura na 1000 pregleda…sad ti mozes napraviti sebi kalkulaciju pa mnoziti sa danima da bi dobio neku npr. mjesecnu cijenu zakupa

Hvala svima, ja sam im sastavio mail a cijenom od 300e :smiley: :smiley:
Ne kosta me nista. Ako upali dobro i jeste…

Javi jel proslo :slight_smile:

1 Like

Naravno.

Evo ja uz pomoc ove teme jednu saradnju odradih :slight_smile: sa brzijem

Kavu mi dodjes :smiley:
I da vas obavijestim nije upalilo ha ha ha