Pomoć oko pozadine stranice

sve ok, lijepo izgleda i pozadina i cijela stranica, čak je i sadržaj ok :slight_smile: iako nisam neki horror fan…
koristim rezoluciju 1920x1080 …

p.s. možda ti ovo pomogne

1 Like

Još jednom moram pohvalit stranicu…meni na 1680x1050 izgleda odlično i morat ću posudit neke ideje iz dizajna stranice za svoju stranicu u razvoju…

koliko vidim slika ti ima 320 KB…nije to puno, ali i je…uglavnom narod neće imat problema, al svi bi mi da pozadina ima 2 KB haha…mislim, kad se slika pozadine cachira, nema tu šta…

Evo ja muku mučim sa pozadinom od 1 MB kao što sam bio i napisao par postova ranije…pa ako je neko vidio post i može odgovorit na njega, to bi bilo divno…

@fiddler
najlakše tako da smanjiš kvalitetu prilikom sejvanja slike iz PS-a… evo otvorio sam sliku veličine 1920*1080, org veličina je 1.6mb. Kada sam prilikom snimanja Image quality spustio sa 12 na 9, veličina je pala sa 1.6 na 400kb… mislim da ti je to najbolji način, a ne gubi se kvaliteta osjetno, nije kao kad resajzaš…

Znan, znan… slika u orginalu ima 2 MB…mogu je smanjit do 850 kB…ispod toga mi pada kvaliteta toliko da nema smisla koristit tu sliku…napisao sam sve na prvoj stranici teme…

Hvala Fiddler :slight_smile:
Ako ti pomognem s nekom dobrom idejom za tvoj site, super :slight_smile:

Ma ta pozadina mi je bila živa muka, dva dana sam ju sređivao da na svim rezolucijama izgleda kako treba i da se ne ponavlja i što sve ne. Isto je prvo težila oko 1 mb, pa bi smanjio kvalitetu pa padne samo na nekih isto 800kb i onda sam se sjetio da ju složim tako da slike ispod stranice uopće nema, već samo na marginama i to je upalilo, pošto je težina pala na tih 320 kB, čak i na 250 kB, s malo manjom kvalitetom, stoga sam ipak ostavio 320.

Već kad pričamo o pozadini, kako napraviti da pozadina posluži kao reklama, onaj reklamni stupac na lijevoj i desnoj margini stranice?

@leanchristmas

E hvala ti puno, upravo sam to i tražio! :slight_smile:

Eto mene opet :smiley:

Primjetio sam da mi nekad zamuti ovu pozadinsku sliku, a i stavi mi ju samo da ju vidim to pola, koristim ovaj kod:

background-image: url('http://www.hororvizija.net/images/pozadina-stranice.jpg'); backgorund-repeat: no-repeat; backgorund-position: 50% 50%; background-attachment: fixed; background-color: #000000;

Jel nešto ne štima? U pitanju je Joomla.

I ako netko zna, kako napraviti da ta pozadinska slika bude url link na neku stranicu (kao reklama) - clickable background ili što već?

Našao sam ispravan kod, sad stoji na marginama isto svugdje :slight_smile:

background: url("LINKPOZADINA) 50% 0%/1920px 1200px no-repeat fixed #000000;

Pa ako nekome pomogne, eto ga ovdje :slight_smile:

1 Like