pomoć pri odabiru laptopa

koji laptop od ova 2 je bolji?

Asus K52JR-SX059

ili

ACER Aspire 5741G-434G64Mn

nisam neki prezahtjevni korisnik i laptop bih uglavnom koristio za gledanje filmova, internet ali tu i tamo neka igra tipa FM 2010. i neke manje zahtjevne igre. zelim uzeti sto bolji laptop kako ga ne bih trebao mijenjati za 2 godine. hvala unaprijed na pomoci :slight_smile:

imam acer laptop 3 godine i nisam imao problema. Pod haubom je doduše amd-ov proc turion i radeonka, pa bi stoga preporučio što se brand-a tiče acer.
Što se tiče ‘pod haubom’ navedenih laptop-a opet bih odabrao acer.
Intelovi ‘procovi’ su u oba slučaja samo što je I5 u drugom i više giga hard.

koja je razlika uopće između i3 i i5?

pa baš i nema neke razlike jedino i5 ima veću Graphics Max Dynamic Frequency 766mhz a i3 667mhz, i5 ima Max Turbo Frequency 2,53 ghz dok je i3 max na 2,13 ghz i nema turbo.
U realnim uvjetima mislim da nema neke razlike osim možda u cijeni procova’

hvala sad mi je malo jasnije :slight_smile:
onda mi je zasad Acer prvi izbor, iako sam čula da se oni brzo kvare, al to vjerojatno ovisi do korisnika

Samo da još dodam asus i nj podrška je užasna.
Imao sam dvije matične ploče za socket 939 skupljeg ranga, i na obe je otišao bios. Kad sam od asusa zatražio pomoć jednostavno su mi rekli da je ploča starija od 2 godine i da ne daju više podršku za nju, tolko od asusa i nj, brand-a.

I da dodali su, da kupim novu ploču od njih.

Tražim neki bolji laptop, inaće se ne razumijem baš u laptope ali onako po dizajnu mi se sviđaju Toshiba Qosmio i Asus g750, cijene su oko 10-12k.

Koji je po vama bolji izbor, ili možda neki treći?

Uzmi Dell, najbolja podrška, a vrijeme je pokazalo da su najjači po pitanju laptopa i time što daju najduže garancije.