[POMOĆ] Problem sa laptopom, crni ekran

Pozdrav, ovako, imam problem sa Notebook HP620.

Inače, prije par dana sve je OK radilo.
I jučer i danas ujutro ja palim i sve normalno ide ide, dodje ono Welcome i poslje welcome plavog ekrana treba se pojaviti desktop pozadina itd. Meni poslje welcome dodje samo crni ekran i tu stoji pa stoji, prije tu stajalo cca 3-4 sekunde, ali sad stoji pa stoji. Odem u safe mod par puta i onda uspijem nekako ući na standardni račun.
E sad neznam u čemu je problem, dešavalo mi se to prije pa sam reinstalirao windows i opet je radilo koliko-toliko dobro. Ne želim reinstaliavati windows jer to nije do njega garant, ne smije se to pojaviti.

Ako ima netko iskustva s ovime ili nešto zna o ovome volio bih da mi pomogne.

Recovery console

chkdsk c: /r (enter)
fixmbr /y (enter)
fixboot /y (enter)

Nema na čemu

Kakav recovery console ?? Di je to hahah, windows 7 mi je na HR jeziku

https://kb.wisc.edu/page.php?id=6565

Pogledaj upute, trebao bi tako riješiti problem… Javi kako je prošlo

Neće meni to unišiti trenutni windows i podatke na hardu ?

chkdsk /r <- će pogledati sektore na HDD-u i u slučaju da ih ima loših ( a mislim da ima) će ih pokušati popraviti. Meni je uspjelo dosta puta, pa pretpostavljam da će i tebi. Ako ti Win neće da boot-a, mislim da su oštećena mjesta na kojim se nalaze njegovi tragovi.

Ako imaš kakvih podataka možeš ih sada, ALI i kasnije povaditi Live distribucijom Ubuntu-a.

A uspijelo mi je nekako, ništa se nije obrisalo, sad se plali bolje, ne treba dugo čekat, crni ekran bude isto 2-3 -5 max sekundi, hvala.

za pola mjeseca opet to uradi i vidi hoće li biti bad sektora. može biti da disk ide pa-pa…

1 Like

Mislim da ti hard disk polako odlazi u vječna lovišta…