Pomoć u JavaScriptu - kako da krenem, što prvo i sve ostalo

Ja nikad nisam nista ucio o javi skriptu, i ona me mnogo interesuje, pa bih zeleo da mi neko pomogne, da mi da uvod, kako da krenem sta prvo i sve ostalo.

iskreno me ovo mnogo isteresuje, brzo ucim, i planiram da idem ovaj smer

Ukoliko je potrbno platicu nesto


ovo ti je sasvim dovoljno za početak

https://developer.mozilla.org/hr/learn/javascript
evo još jedan

hvala, sad da procitam i da vidimo sta ima za pocetak

Lynda.com:

  1. Foundations of Programming: Fundamentals
  2. JavaScript Essential Training (2011)

može netko objasnit razumljivim jezikom razilku između write i writeln

write nakon ispisa stringa ne ‘učini ništa’, a writeln nakon ispisa stringa prebaci ispis u novi red.

Dakle npr. (nije važna sintaksa)

write Bok
write Horki

daje ovaj rezultat:
BokHorki

writeln Bok
write Horki

daje ovaj rezultat:
Bok
Horki


jednako

[code=php]<span class="syntaxhtml"><span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">script&nbsp;language</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"JavaScript1.2"</span><span class="syntaxkeyword">><br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">document</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">writeln</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">"Bok&nbsp;<br />"</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">document</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">write</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">"Horki"</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></script></span></span>[/code]

jednako

ovoga drugi dio sam mislio

A zasto jednostavno ne probaš to pa ces da vidis rezultat :slight_smile:

Evo jedan zabavan način za naučit JavaScript:

… evo jos par besplatnih video tecajeva:

JavaScript + jQuery:
JavaScript 101 | appendTo Developer Learning Center

jQuery (200 videa vezanih za isti)
jQuery - 1 - Introduction to jQuery

jQuery (Tuts+ - 30 Days to Learn jQuery)
Tuts+ Premium Course: 30 Days to Learn jQuery

… naravano, referenca: