Pomoć u vezi uploadanja web stranice

Evo planiram napraviti web stranicu u dreamweaweru…Zanima me kada sve napravim kako to uploadati, i kako cu kasnije pisati postove na tu stranicu? Planiram uzeti 000webhost za probu, pa cu kasnije neki plačeni hosting…Ako ima netko tko ima vremena da mi pomogne, bio bih mu zahvalan…Hvala unaprijed!

A, ftp upload cijele stranice, mislim da ti je bolje da odmah uzet hosting i dlucit za neki CMS jer je ugodniji za rad od cistog htmla i css-a

Slažem se sa Popic-om, bolje ti je da odmah uplatiš neki plaćeni hosting, jer to možeš da odradiš za male pare (ne više od 20eur za godinu).
Ne isplati ti se da gubiš vrijeme sa free hostinzima…

A odgovor na tvoje pitanje (malo jasniji od predhodnog) bi bio: kada zakupiš server (ne znam kako to ide sa free varijantama, ali slično sigurno), dobiješ podatke potrebne za logovanje na njega (host/username/password), pa preko cPanela/nekog ftp programa (preporuka za FileZillu)/direktno iz Dreamweavera jednostavno upload-uješ fajlove na server.
Ima tu još nekih detalja (u koji na serveru folder uploaduješ, itd…), ali shvatićeš to brzo valjda… (i na cPanelu imaš objašnjenja za to)

pozz, i sretno… :njam:

Ukoliko napravis sajt u dreamweaveru potrebno je da preko FTP-a klijenta uploadujes kompletan sadrzaj - sve stranice koje si napravio. A sto se tice edita, pisanja nekih novosti, samo zeljenu stranicu izmijenis u dream-u, i nje opet preko FTP-a overwrite sa vec postojecom na hostu.

Ukoliko imas svaki dan ubacivati novi sadrzaj na stranicu preporucujem ti kao sto su Popic i M_a_r_k_o , da pocnes koristiti neki od CMS-ova.

I jos nesto bez pravog hostinga nemoj nista pocinjati praviti…

LP.

dosta jednostavnija alternativa, pogotovo za tebe kao pocetnik, da hostingu pristupis direktno preko stranice i uploadujes tu stranicu (tako sto ces sve dokumente zip-at i onda otpakovati nakon uploada i to je to)