Pomoć za blogger, fixed menu

Da li je moguće da ovakav meni napravim u blogger-u
http://www.zimo.co/

znači kad skrola da on ostane gore??

Pošto kucam sa mobilnog ne vidim kakav je meni. Moj pregled je da odeš na neki sajt sa besplanim templejtima sa blogger pa vidiš na demu ima li takvih menija pa skineš templejt i u kodu nadješ taj meni i izmjenjaš imena menija. Ako je to ovakav meni ko kod mene na psiholog, ja sam tako uradio. Imaš masu stvari i raznih menija samo traži na engleskom u guglu.

Moguće je, naravno.
Nisam siguran samo da li na bloggeru postoje eksterne CSS datoteke koje možete editirati ili CSS kod mora ići inline, ali caka je u tome da napraviš glavni div za takav izbornik i u njemu sve elemente koje želiš, te na div element (koji sadrži sav sadržaj izbornika) postaviš CSS pravilo position:fixed;

Ono što to zapravo radi je da fiksira element na jednom mjestu u browseru, što ti u biti daje efekt koji želiš.

Primjera radi:
[HTML]

Prvi link Drugi link Treći link Četvrti link
[/HTML]

Nadam se da sam pomogao. Inače, kada ne postaviš nikakvu vrijednost position atributu, on je po defaultu “static”.

Savjetujem ti da pročitaš više o CSS position svojstvu.

Hvala vam puno, sad ću to pokušat napraviti…

Odustajem zasad od fixed menu, pokušavam desni sidebar namjestit da kad skrolam ostane fiksiran, baš kao kod 9gag-a
Čak sam i kod našao, radi u wordpressu ali ne mogu u blogger nikako postavit

znam da #secondary moram zamijeniti sa sidebar selektorom ali mi ne uspijeva, i gdje moram ubacit u template kod, između i ?

Zašto to radiš preko Javascripta kada možeš sve uraditi preko CSSa?

Linija
[HTML]$(’#secondary’).addClass(‘fixed’);[/HTML]
zapravo ti dodaje na #secondary samo atribut class=“fixed”, ali opet ti moraš to u CSSu stilizirati da bi ovo imalo smisla.

Pokušaj nešto ovako:

[HTML]

Ovdje ide sadržaj tvog izbornika.
Link
Link
Link

[/HTML]

Ne zaboravi dakako u div tagu “pomjeriti” svoj izbornik unutar style atributa ondje gdje želiš da bude.
Nadam se da sam pomogao.

Pomogao si dosta, uspio sam napraviti desni widget baš kao što sam želio :smiley:
Ali ovaj menu mislim da je puno kompliciranije, jer nemam ideje kako ubacit taj kod u template, malo je teže kad je html u pitanju…

Pa i nije baš teže, HTML možeš savladati jako brzo.

Ako ništa hajde drago mi je da si to riješio na ovaj ili onaj način.

I uglavnom sad sam otkrio da mi taj kod

[HTML][/HTML]

blokira facebook traffic pop:

[HTML]
[/HTML]

točkice sam dodao gdje ide što treba

Ne bi trebao imati nikakvih problema, vjerojatno si zeznuo nešto.

A da probaš preko CSS-a kao što sam ti rekao, a baciš Javascript po strani? Pokušavam ti samo pokazati pravi način na koji se to radi, iako to zaista možeš napraviti i na taj način koji si pokušao.

Naravno da je moguće…malo se potrudis i na googleu sve pise :slight_smile: