Pomoci ikako if petlje

Uglavnom poceo sam graditi cms i ide mi veoma dobro. Imam sada jedan problem sto se tice ispisa podataka, napravio sam if petlju da ako article ima id da pokaze posebno a ako nema da pokaze sve articles jedno ispod drugog.

eh sada ja zelim da kada odaberem read more u etc index.php?id=2 prikaze drugi oblik ne ovo

vec ovo:

ne razumijem kako da napravim if petlju sto se toga tice.

Provjeri postoji li $_get[‘id’]. Savjet provjeri da li je id broj i koristi empty funkciju umjesto “”.

A zasto prepostavljas da je id string kad je integer? ne vidim razloga tome…

function get_content($id=0) {
    if($id>0) {
        //query za povlacenje clanka
        $id=(int)$id; // nije ti potrebno escapeanje kao sto si ti radio vec ga samo sigurno pretvori u integer
    }
    else {
        //Ispisi ostale clanke jer id nije veci od nula...
    }
}

Nemoj shvatiti ovo kao bezobrazan odgovor, vec kao savjet:
Ide ti uzasno, pogotovo ako pravis CMS, budes se izgubio kad budes imao vise koda. Nemoj mijesati ono sta prikazujes sa funkcijama s kojima povlacis odredjene podatke. Za CMS ti preporucujem da radis objektnim programiranjem u PHP-u, lakse ces kontrolirati ono sto radis. Npr napravi klasu za clanak i onda kad ti je potrebno samo kreiras objekt i u njega s MySql klasom ucitas sve informacije, a prikazes lako kad ti zatreba. Svrha toga je puno manje koda za puno vise funkcionalnosti.