Pop/redirect traffic + cpa - neko?

Pozdrav wmajstori,

interesuje me da li neko na ovom forumu kupuje pop traffic recimo sa popadsa ili redirect traffic sa recimo zeroparka i redirektuje taj traffic na cpa offere mreža kao što su crakrevenue, ytz ili neki treći? Siguran sam da ima takvih, ja sam trenutno u nevjerovatnoj situaciji da imam nešto para viška haha pa mi je zapalo za oko taj media buying ili da li se to uopšte tako zove? Interesuje me šta se bolje konvertuje, pop ili redirect traffic ili ima neki treci nacin da se kupi saobracaj, koji offeri prolaze za koje kategorije sajtova… ukratko kako da sto bolje prodjem sa ROI :slight_smile:

sada sam nesto gledao na popads kreiranje kampanje mogu upisati bidove, eh sad najvise saobracaja ima za recimo bidove od 0.003$ - 0.005$ a recimo za te bidove ima trenutno aktivnih 5 kampanja na popadsu … govorim o dating niši, us traffic i engleski jezik … dok za bidove 0.0018 $ - 0.0028$ i 0.005$ - 0.0069$ ima aktivnih po 10-11 kampanja … recimo bid od 0.003$ je da neću da dam više od 3$ za hiljadu posjeta … koji je bid najbolje za staviti

ima masu podešavanja, recimo imaju traffic quality u 10 nivoa … najkvalitetniji traffic je najskuplji logicno, koliko to ulogu igra u konverzijama? sto se tice popads imaju u ponudi: popunder, popup, tabup i tabunder (samo za chrome) vrste oglasa … jao haos

baš bih volio da se neko javi ovdje ako iko radi sa tim, imam masu pitanja

Ja sam kupovo redirect traffic za svoj jedan affiliate sajt, dnevno 2500 posjeta od jedne kompanije sto inače se bave Gaming Advertisingom.
Mani se popads, isprobaj propellerads, meni su neki dan poslali mail da se vratim kod njih, sa sljedećom porukom:

New advertisers for your geo HR, RS and BA

Hi once again,

I understand that our cooperation in past wasn’t perfect :slight_smile:
But we learned from our past mistakes and now we are ready to offer a long-term partnership based on mutual benefit,
with fixed eCPM from the beginning, please could we discuss it ?

Kao povecali su ecpm ratio za hrvatsku, srbiju i bosnu, nisam ih jos testirao poslije tog mejla, ali pogledat cu sad da bacim na par domaci stranica uskoro.

A onaj, zaboravio sam ti napisat… biding na popadsu meni ne radi za domaći trafik… čim postaviš više od 0.001, ni jedan popup se skoro neće prikazat domaćim userima… barem kod mene

necu nikako za domaci traffic, samo US … zanimljiv mi je ovaj tonic.com … sad cu prvo pustit na popads pa sutra na tonic … kontam da je ključ svega biding a ima opasnih bidera :smiley:

I kakvi su ti rezultati do sad na popads, pošto ja propeller još testiram poslije gore onog primljenog mejla, pa reko da im dam još jednu šansu - a inače ako ne bude bio ecpm popravljen vratit ću na popadse.

probao sam sa popads … poslao 20k posjeta na ytz 5 konverzija dobio xD bio si upravu da se manem popadsa, jos mi je par ljudi to reklo … sledece sto cu probati je tonic.com redirect traffic … mozda i pop traffic vidjet cu … stavit 4-5 kampanja po 20-25$ za 4-5 offera sa ytza (app install, sweep, gambling, mozda mainstream dating i jos jednu neki rotator offer koji imaju)

za pracenje kampanje koristit cu adsbridge kako bih kada se sve zavrse mogao vidjeti koje zemlje su najbolje za koje offere … tj. koje donese najviše konverzija, koje doba dana je špica, koji browser, koji os … sve to ima veze, ne znam ali je neko napisao da targetiranje sweepstakes + microsoft edge donosi nevjerovatno mnogo konverzija

to ce mi pomoci kako bih mogao isfiltrirati za sledecu kampanju da izvucem sto bolji roi