PopAds zarada iskustva

Nisam mislio na guzonje, ali svidja mi se kako razmisljas, haha,.
Mislio sam, da iscimas neke manje lokalne preduzetnike, posto vec kazes da si aktivna sa fotkanjem pa verovatno znas iz prve ruke ko je ko.
I onda onako pitas te normalnije ljude, manje firme, porodicne, indie fazon, za neku malu cifru, ali kad se pomnozi sa brojem banera moze izaci ista cifra mozda kao sa ovim stranim mrezama.
Ako ti je mrsko ili si stidljiva, stavi blank banner sa nekom cifrom i “to rent” oglasom, pa ako se ko javi super, ako ne, opet super.
Opet, pricam napamet, ne znam ni koja je varos ni sajt, haha, ali jbg, nekad se previse autori cimaju i zrtvuju da odrze sajt a komuna to ne ceni, ili obrnuto - ni ne zna da je ovaj mucenik toliko aktivan i zauzet i da sve to kosta.

Ti si dobra osoba, to osjetim po tvom pisanju, no ovdje gdje živim, ljudi vjerujem da ne znaju ni šta je to, a rekli bi bacanje para u nešto bezvrijedno imaju svoje klijente, kupce (ako je prodavnica), itd i sl.
Dobro si sa tim blank banerima.
Odavno kontam da to postavim, ali ne znam kako se pravi, mislim to nekako bih i uspijela napraviti, ali je problem gdje mogu pratiti ako se neko ipak javi, one prikaze, pošto je kod mene blogspot, besplatna domena, a blog ima preko 2200 članaka, stvarno loklani medij skaćem ko majmun sa profi aparatom i slkam po događajima, dok mogu, dok i to ne zabrane i stanu u kraj još tome. Posjećen je stvatno blog, aktivan, ažuran, ozbiljan.
kako da pratim prikaz bannera koliko ima prikaza imal neki besplatan host ili šta već za to, jer je u mene besplatno, ja nemam love za bacanje, i što mi kane ja to potrošim ono što mi je neophodno.

Osetljiva ti je tema sajta i sve,lako je nama iz druge nise staviti reklame koje hocemo i menjati ih,ali tvoj sajt je ipak lokalni news sajt pa je malo zeznutije i geopoliticki sastav ljudi je isti…gledaj ti i reklame pay per cpm ili zarada po pregledima…manje se zaradi ali nema iskacucih i ne mislis da li ljude nervira. jedna mreza adf.ly ima takav baner 0.18 je cpm za Indiju ali za BH je mali 0.10…ili gledaj imate li u BH neki afilate koji placa po kliku ili registraciji ili reklamiranje nekih popusta u tvom mestu…

kixxxstarter tek sam pocela i sa popads i sa popcash pa ako banuju nek me banuju,ako ne probam necu ni znati kakvi su :blush: u svakom slucaju hvala i na komentarisanju o negativnom iskustvu.

adf.ly me dva puta banovao, jednom zato što sam preglede skupljala na onim traffic sajtovima, drugi put se registrovala nakon par mjeseci počela sa pop reklamama, dobila 2-3 isplate i opet me banovali jer je jedan moj link vodio prema sadržaju za odrasle, i bilo mi preko 38$ na računu, propalo, od tad sam tražila i pronašla ovaj popcash, bio bi dobar i adsense da ga nisu zeznuli ovih predhodnih mjeseci, mislim mogu ja vratiti adsense sad, ali imam problem, oglasi se ne prikazuju odmah kad objavim članak, tako da sam primorana vratiti popcash da malo zaradim odmah nakon što podjelim to po fb i raja navali jer ako je neka “bomba” od naslova odmah to klika.

Ja obavezno i to sa velikim slovima OBAVEZNO kod svih citam i prostudiram Terms of Service i do sada nisam imala problema ni sa jednom mrezom jer se svakoj prilagodim i radim po njihovim pravilima. Par godina sam sa adf.ly uvek su korektni i splacuju 5$ cim zaradim i trazim isplatu.

Ma dobar je meni i popcash pa ne bih da zeznem šta s njim, uhodala sam ga.
Ali mi se adsense pokvario, raja se žali diljem svijeta ima problem sa prikazivanjem oglasa, a baš meni na info blog odgovara adsense, ne smeta ni posjetama, ne živcira, sve ide ok, ali se pokvariše.
Čitam danas forum i dalje nekima neće oglasi da se prikazuju kad objave post, a na početnoj normalno, to mi smeta, jer ja kad objavim navali raja odmah da čita.
PopCash je savršen, ali me strah da mi ne odbije posjete, fanove, članove, prijatelje, pratioce po fb-u, godinu dana sam gurala malo se raja žalila iskace neki virus, haha morala sam svakom da objašnjavam da nije virus.
Aktivirala adsense, godina dana i ok išao dok se nisu pokvarili.
Sad tema od popads ode malo dalje, da li ima nešto slično adsensu sa banerima neka ozbiljna mreža, da mi postavi link, koliko isplaćuju, kako ide, baneri.

stavi na jedan dan popads pa ćeš vidjeti

i meni je bilo manje impresija kada sam kombinovao, pa sam se preporodio kada sam ostavio samo popads, oni ne vole kombinovanje

a to za fraud i slično, ne zavisi baš uvijek od njih, recimo advertiseri imaju mogućnost da isključe sajtove koji im donose malo konverzija, znači ako od tvog sajta nije imao nešto korisno, on će ga isključiti tj. staviti na blacklistu … a kada puno advertisera stavi tvoj sajt na crne liste normalno da će i popads jer oni pare dobijaju od advertisera

to je taj ekosistem

Da li je dobro postaviti na jedan sajt popads i jos jednu mrezu naprimer plugrush ? Ja trenutno koristim samo popads i sve ide normalno … Ne znam posto je sva posjeta sa googla da ne bude problema sa googlom i pozicijama inace znam da mogu 2 za postaviti…

Ma jasan mi je taj ekosistem, samo je problem sto je jednosmeran, tj.ne kazu ti nista tako konkretno mejlom, crno na belo, barem meni nisu, nego kao sve opcije su otvorene od mogucih problema, necemo ti reci gde je tvoja greska, ali ti vidi da je ispravis ako hoces proci za ubuduce, a neki ni ne posalju mejl.
Ukratko “zlatno pravilo”, onaj ko ima zlato pise pravila.

Takodje sam cuo da su nekim ljudima penalizovani sajtovi zbog PopMyCash ili PopAds reklama jer su furali malware reklame i svasta nesto, daleko da su oni sveci ili najbolji, svi su isti, izredjas sve pa najboljeg ostavis, nema tu pametovanja, najbolji su kad ih i nemas na sajtu nego direktno prodajes prostor bez njih.

To jedan dan probas pa vidis pravilo, za ovakav sajt mislim da je neupotrebljivo, pogledaj listu koju je okacila, poseta, Rate, oscilira u par dana bas bas, jbg, tako je mogla skroz pogresan zakljucak izvuci, mislim da mora bar nedelju dana da se fura.
Pa sam zato i pricao onu pricu, oko limita sajta, i daj da namaknem nesto na nista, mnogo je tesko i plafon se brzo udara, tj ako nema posete, kvalitetne geo lokacije, sve ovo drugo je teranje maka na konac, jednostavno ne vaze ista pravila za male i velike sajtove, ne biras najbolju opciju nego najmanje zlo.

@CarloColucci
Rizik je jbg, o tome svo vreme i pricamo, zavisi od posete kolika je i odakle, ciljevi sajta da li su dugorocni itd.
Mora se probati i analizirati pa podvuci crta.
Po difoltu sve te mreze te upozore da ne stavljas druge jos pored njih, jer ce smanjiti zaradu.
E sad, ako imas trash sajt, sa vec ocajnom zaradom i sugavom publikom, onda ti se jebe verovatno, pa udri i vise pop ads-a, nek traje dok traje samo da se podigne zarada, makar i na silu.

1 Like

Ljudi sinoć sam imala veliku posjećenost na jednom blogu gdje popads međutim prikazuje samo nešto više od 100 posjeta. PopAds meni ne prikazuje stvarno stanje posjeta.
Još raje se negdje na ovom forumu žalio tome, a vidim cpm danas 0.64 ako ga ne smanje u toku dana jer mi na većer pocash smanji a bude 0.30 spadne na 0.20 recimo navećer.

koliko unikatnih google analytics posjeta imaš? ako si stavila 1 popunder po posjetiocu svaka 24 sata koliko unikatnih posjeta imaš? koji popads kod koristiš, možda ima dosta adblock posjeta …

Ako bih birala izmedju popads i adsense ipak bi izabrala popads,jer kod njih nema strogih pravila. Manji ie cpm nego kod propeller-a ali je opet dobar kakvu geoposetu imam,cpm od 0.45-0.53. Na popcash-u imam najmanji cpm od 0.30-0.40 ali mi dobro dodje zbog statistike :smile: jer racuna samo unikatnu posetu. Na sva tri ukupno dobijem skoro 2$ od jednog sajta,tako da sam zadovoljna.

1 Like

bok,

koliko otrpile PopAds plaća za posjetu sa facebooka ? znači na 1000 pregleda koliko cca ?

i dali oni dozvoljavaju da se osim texta, postavlaju video snimke sa youtube-a i sl ?

zavisi, od države, od tipa posjetilaca, od vrste sajta

ako misliš na embedovanje, bukvalno možeš staviti šta hoćeš na sajt … njima je samo bitno da reklama iskoči kada se klikne negdje na sajtu

1 Like

Koji je prosek npr za t1 zemlje, koliko za Balkan?

za balkan 0.25-0.3 …

1 Like

znači u principu mogu bilo koji video sa youtube-a embedovati u članak… ? npr… o automobilima i napisati pokoju riječ. znači oni ne gledaju dali je to moj video ili ne ?

Ma njih briga i ako dodajes pirateriju,jedino ce biti problem sto iskacu reklame tvojim posetiocima koji su npr pre toga navikli na obicne baner reklame.

ok.

hvala na odgovoru :slight_smile:

Vidim da imaju tu opciju ali i vidim da skoro svi sajtovi sa filmovima i serijama imaju popads reklame,imali bi ovi u popads pune ruke posla da to vlasnici filmova i serija prijavljuju.A i ako bi ovi iz pop ads to banovali niko ne bi koristio popads ko pravi takve sajtove,pa bi popads spao na jako mali broj sajtova koji bi hteli koristiti njihove reklame,zbog niskog cpm i zbog reklama koje isakcu.