Popijemo pa da krenemo... Jednu putnu!

Ovo je nastavak svega onoga što je rečeno u prethodnom threadu:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=31519

Nije baš da sam uvjeren da puno toga mogu učiniti ali zamjerio bi sam sebi da ber nešto ne učinim pa da jednom svom djetetu mogu reći: i tata je nešto radio da tvoja budućnost bude bolja. No dosta retorike i krenimo na posao…

Ono što želim napraviti je potaknuti same ljude da počnu razmišljati o svemu što nas je zadesilo i da shvate da sami nešto moraju mijenjati jer to nitko neće učiniti umjesto njih. U startu mi je već jasno da će to biti teško jer su ljudi uvjereni da je stanje nepromjenjivo no mišljenja se mjenjaju.

Prvo što mi je palo na pamet je krenuti sa ismijavanjem svih onih gluposti što nam dolaze iz hdz-a pa ću sam krenuti sa slijedeći sajtom:
http://www.dragajaco.com

Pisanje pisama podrške “dragom vođi” me tako podsjeća na komunističke diktature,pa uključujući i bivši Jugu gdje smo i sami pisali pisma Titu,da mi je nevjerojatno da tu nebulozu nisu više iskoristili u potapanju hadezea. Cilj je potaknuti ljude da stvarno pišu pisma i dijele ih na fejsu.

Druga stvar na koju bi se fokusirao je olako prelaženje preko izrečenih laži. Ono tipa kad lik poput Matušića veli “Mi ćemo za par dana pokazati dokaze da je oporba plaćala huligane” i onda nastave dalje sa novom lavinom laži da se prvotno izrečena već zaboravi. Mislim da je 24sata imao nešto kao “45 dana je prošlo od obećanja vlade…” pa bih to odradio u istom stilu: svaki dan dodaš jedinicu pored stavke: 100 dana je prošlo odkad je Matušić bla bla
Ljudi olako prelaze preko te hrpe laži i to im treba nabiti na nos.

Treća stvar na kojoj bi radio bi se vjerojatno oslonila na istu skriptu kao i
http://www.dragajaco.com
gdje bi potaknuo ljude da iznesu što oni misle što bi se u RH moralo mijenjati. Nešto tipa “Misliš da znaš što treba mijenjati? reci nam!”. Cilj je potaknuti ljude da razmisle o tome a ne samo da viču “dolje vlada!”. Takav sajt bi nekome možda mogao biti putokaz kuda RH treba ići.

Eto, to je što sam danas iskemijao za par sati pa sad da čujem mišljenja. Više ljudi više zna. A ja idem probat napisat’ prvo pismo Jaci :smiley:

Kao prvo, fulao si domenu jer se nadam da Jaca neće dugo trajat.
Bolja bi bila drekeci.com jer ovo što rade nije daleko od toga.

Drugo, uspjeh ti je zagarantiran čim imaš AS oglase gore. :slight_smile:

[quote=“trnac”]Kao prvo, fulao si domenu jer se nadam da Jaca neće dugo trajat.
Bolja bi bila drekeci.com jer ovo što rade nije daleko od toga.

Drugo, uspjeh ti je zagarantiran čim imaš AS oglase gore. :)[/quote]

Nije mi žao 10$ potrošit na Jacu a drekeci.com mi se čini kao dobra domena za ideju sa lažima.
AS su po defaultu u skripti a to bi najradije zamijenio sa linkovima prema drugim sajtovima. Tek sam to instalirao pred sat-dva.

[quote=“iggysick”]Nije mi žao 10$ potrošit na Jacu a drekeci.com mi se čini kao dobra domena za ideju sa lažima.
AS su po defaultu u skripti a to bi najradije zamijenio sa linkovima prema drugim sajtovima. Tek sam to instalirao pred sat-dva.[/quote]

Jaca govori istinu? Prvi glas.

Jaca je jedna a tih drekeca ima masa i svaki dan nam ih serviraju istaknuti hadezeovci.

Btw hebu me slova. Malo hoćeju pa malo nećeju pokazivati ščć :frowning:

Nije zaslužila svoju domenu. Kada se sjetim da je neki nadobudnik kupio za soma kuna (?) domenu jadrankakosor.com :slight_smile: Svi su brujali o tome. Sada bi bila fora prodati tu domenu za 1 kunu. Jeftino prodajem Jadranku Kosor :slight_smile:

mjenjam domenu za kilu kruha i litru mlijeka :slight_smile:
ps. baš i nije smiješno

[quote=“mikibm”]mjenjam domenu za kilu kruha i litru mlijeka :slight_smile:
ps. baš i nije smiješno[/quote]
Takav smo narod, dok ne dođe do grla udri brigu na veselje.

Same here. Don’t worry…

[quote=“iggysick”]Druga stvar na koju bi se fokusirao je olako prelaženje preko izrečenih laži. Ono tipa kad lik poput Matušića veli “Mi ćemo za par dana pokazati dokaze da je oporba plaćala huligane” i onda nastave dalje sa novom lavinom laži da se prvotno izrečena već zaboravi. Mislim da je 24sata imao nešto kao “45 dana je prošlo od obećanja vlade…” pa bih to odradio u istom stilu: svaki dan dodaš jedinicu pored stavke: 100 dana je prošlo odkad je Matušić bla bla
Ljudi olako prelaze preko te hrpe laži i to im treba nabiti na nos.

[/quote]

Ovo je ok. Dobar dio problema se stvorio upravo zbog toga što ljudi imaju 2minutno pamćenje. Dapače, odlična ideja.

Ne sviđa mi se doduše ostatak. Previše vuče na cirkus,sprdnju,zajebanciju.

Ako je ozbiljno onda nije zajebancija. Ako je zajebancija onda nisu potrebni prosvjedi.

I da odmah kažem kako problem nije Jaca niti Zoki. Problem je struktura i naš mentalni sklop koji je dopustio njihovom mentalnom sklopu da nam se nametne. Tko misli da će 60.000.000.000 eura duga nestati ako izaberemo neku drugu stranku ili uđemo u EU - taj ne kuži kako smo duboko zaglibili.

Zato sam pomislio sinoć kako je mladost genijalna jer je to shvatila zapalivši zastave hdz i sdp, zastavu eu ali ne i Hrvatske.

Tako da je vrijeme da se napiše pismo budućoj djeci.

Još mislim da ti je gurati 3 ideje odjednom previše. Drži se jedne i napravi je kako treba. Osobno navijam za onu ideju podsjećanja na laži.

Dobro je i ovo sa pitanjem “što bi se trebalo mijenjati”.
Eventualno bih i tu dao primjedbu, ako mogu. Naime, nitko ne očekuje genijalca koji će u 10 rečenica riješiti sve probleme. Problemi su preveliki da bi se to moglo - vidi gore pod iznos duga, a to je samo 1 stvar.

Ovo ipak jest ok ideja ali uz modifikaciju: napišite svoje zahtjeve!
Na vrh stranice ide nešto poput “rekli su vam da ne znate što želite i samo tražite pad vlade?”

Evo primjera “mojih” zahtjeva:

  • Uz zabranu iz članka 141. hrvatskog Ustava u kojem stoji da se “zabranjuje udruživanje RH u saveze s drugim državama koje bi dovelo ili moglo dovesti do obnavljanja jugoslavenskog državnog zajedništva” dodati zabranu učlanjenja u saveze u kojima je hr nacionalni interes ugrožen po bilo kojoj osnovi.

  • Neisplaćivanje plaća radnicima zakonski regulirati i sankcionirati sa najvišim prioritetom uz stavljanje radničkih potraživanja na vrh liste potraživanja dužnika.

Takve i slične zahtjeve neka pišu ljudi a svi zajedno daju glas istima. Najbolje kotiranih 10 zahtjeva je na frontpageu. Očekivani efekt? Tjera ljude da točno odrede što traže osim “Dolje vlada!” i izbija argument raznim dripcima koji tvrde kako “ovi nemaju pojma što traže”.

Moje 2 lipe.

To je naravno bila loša ideja. Da se kojim slučajem poslušalo što govore ljudi koji se bave domenskim investiranjem nikad taj slučaj nebi dobio priliku da bude “vijest”. Jer, to je ljiga žešća, uzeti takvo ime i prodavati ga. Dok onima koji imaju generička imena onda lijepe etikete…hoarderi, skvoteri i slično. Upravo je žalosno da su novine to objavile, da je netko čak i prodao tu domenu, da se nakon toga nitko nije zapitao…katastrofa.

Ovaj se forum isto znao s time iskazati ali kreće se…samo sporo.
Neću o tome doduše…nije to tema.

Da, ovo sa 1 kunom je baš ono što bi sad trebalo napraviti.
Jači primjer kako domena sama za sebe govori od toga teško je i zamisliti.

BTW, ne sviđa mi se ni dragajaco.com - objasnio sam zašto u prijašnjem postu. Iako je ona sasvim legitimna - parodija je dopuštena i poželjna u demokratskom društvu.

IMHO, mi je do sada imamo i previše.

Još uvijek me muče slova grrrrrrr
Evo uzeh kilu sladoleda da mi se malo mozak razbistri :slight_smile:

Ovako, što se tiče zajebancije smatram da će to sa dragajaco.com masa ljudi lako prihvatiti a pogotovo na fejsu pa preko toga tjerati i druge ideje. Unazad dva-tri mjeseca sam vršio testove na fejsu i mogu ti reći da teško prolaze ozbiljne teme iako sam isto tako prijetio da su ovi prosvjedi to počeli drastično mijenjati.

Tvoj twist na treći projekt koji bi radio mi se sviđa iako mi sad daje zadatak da pronađem skriptu koja bi to odradila. Naime, ova koju koristim za dragajaco omogućava da submitaš svoju priču i onda je posjetioci mogu lajkat ili ne i skripta ih rangira po tome. Nisam vidio opciju da biraš što će biti na naslovnici pa pretpostavljam da stavlja po redu submitanja. Za tvoju opciju bi trebalo da submitaš proizvoljan broj zahtjeva pa da posjetilac ima opciju ocijeniti svaki zahtjev.
I ovaj projekt bi išao full ozbiljno.

A za sajt s lažima još mozgam koju bi skriptu uzeo no i ja dijelim mišljenje da je nešto takovo full potrebno jer ljudi zaboravljaju za dva dana sve živo i mrtvo.

[quote=“iggysick”]
Tvoj twist na treći projekt koji bi radio mi se sviđa iako mi sad daje zadatak da pronađem skriptu koja bi to odradila.[/quote]

Kaj nema neka crowdsourcing skripta tog tipa?
Ne bi li obični wiki mogao to odraditi uz neki glasački plugin ili modifikaciju?

OK, dragajaco neka ide…ima i satira svoje prednosti. Iskustvo mi doduše govori da to ne traje dugo. A njušim da bi mogla postati obsolete jako brzo…

Evo nešto možda nađeš inspiraciju

http://danas.net.hr/hrvatska/astankovic/page/2011/03/03/0042006.html

[quote=“NeuroPlin”]Kaj nema neka crowdsourcing skripta tog tipa?
Ne bi li obični wiki mogao to odraditi uz neki glasački plugin ili modifikaciju?

OK, dragajaco neka ide…ima i satira svoje prednosti. Iskustvo mi doduše govori da to ne traje dugo. A njušim da bi mogla postati obsolete jako brzo…[/quote]

Što misliš: da li bi ljudi submitali više zahtjeva,jedan po jedan? Ono, da se svaki zahtjeva malo obrazloži,u par rečenica?
Onda bi se to moglo odraditi i s ovom skriptom što je sad koristim ili sa wp-om.

[quote=“trnac”]Evo nešto možda nađeš inspiraciju

http://danas.net.hr/hrvatska/astankovic/page/2011/03/03/0042006.html
[/quote]

Evo još nešto za matematičare…

Odaziv birača: 2.253.770[3] (50,13 %)

A od toga

Ivo Josipović 	SDP 	1.339.385 	60,26 %

Odnosno, od 4 478 456 glasova demokracija je iznjedrila predsjednika sa 1 339 015 glasova.

Za to treba imati muda i predstavljati se legitimnim.

Kad si već spomenuo muda, preporučam Stankovićevo štivo: Top 10 hrvatskih mudonja

Inače, sve pohvale za konkretne ideje, ako bude trebala kakva webmasterska pomoć, PM i krećemo. :wink: U svakom slučaju, čitamo se i pratimo.

[edit]dok ja napišem post, trnac me preduhitri s linkom :D[/edit]

Ovo kako se kreće i ovdje rasprava najbolje pokazuje prvi problem ovog društva: razjebani smo do boli. Razjedinjeni kao nikad. Svatko vuče na svoju stranu i samo ponekad se malo susretnemo.

Nema tih izbora niti prosvjeda koji mogu ujediniti ovako sjebanu naciju. A baš pravo povampirenje tek slijedi kad opizdimo u dno financijske ledene sante.

Strah me i pomisliti što će biti sa SVIMA nama kad se to dogodi.

[quote=“avetma”]Kad si već spomenuo muda, preporučam Stankovićevo štivo: Top 10 hrvatskih mudonja

Inače, sve pohvale za konkretne ideje, ako bude trebala kakva webmasterska pomoć, PM i krećemo. :wink: U svakom slučaju, čitamo se i pratimo.

[edit]dok ja napišem post, trnac me preduhitri s linkom :D[/edit][/quote]

Da, skuzio sam. Zbog linka sam i spomenuo muda.
Ali i zbog toga da pokazem kako se moze takoreci svaka javna osoba prikazati u negativnom svjetlu.

Ponavljam, nije problem samo Jaca niti Zoki.
Nekad je bio Pašalić. Jebiga, ali toga se narod slabije sjeća.
Čaćić je rekao da je sve bilo po zakonu. I toga se slabo tko sjeća.
A menadžerski ugovori? Pune novine su bile.

Rezultat — ajmo se još gložiti oko partija i stranaka i likova koji nas čoporativno guraju u provaliju.

Zavadi pa vladaj.

Hint: DragiZoki.com?

[quote=“avetma”]Kad si već spomenuo muda, preporučam Stankovićevo štivo: Top 10 hrvatskih mudonja

Inače, sve pohvale za konkretne ideje, ako bude trebala kakva webmasterska pomoć, PM i krećemo. :wink: U svakom slučaju, čitamo se i pratimo.

[edit]dok ja napišem post, trnac me preduhitri s linkom :D[/edit][/quote]

Pa eto imam problem sa slvoima na
http://www.dragajaco.com
. Se kužiš u to?
I imaš neki prijedlog skripte za sajt za zahtjevima?
Svaka ideja je dobrodošla! Ovo i radim javno e da bi se i drugi uključili.

[quote=“NeuroPlin”]Ovo kako se kreće i ovdje rasprava najbolje pokazuje prvi problem ovog društva: razjebani smo do boli. Razjedinjeni kao nikad. Svatko vuče na svoju stranu i samo ponekad se malo susretnemo.

Nema tih izbora niti prosvjeda koji mogu ujediniti ovako sjebanu naciju. A baš pravo povampirenje tek slijedi kad opizdimo u dno financijske ledene sante.

Strah me i pomisliti što će biti sa SVIMA nama kad se to dogodi.[/quote]

S jedne strane to i je demokracija gdje svatko ima svoje mišljenje s druge strane i ovakve reakcije sam očekivao :slight_smile: