Popijemo pa da krenemo... Jednu putnu!

Rano je za linkati na dragajaco.com, vidim da ima tu još problema oko dodavanja…

Pa gledajući po forum.hr tj njegov dio o politici, pa gledajući sve te komentare po raznim portalima… Svi možemo očekivati ludnicu no kako to spiječiti?
A da im daš nešto tipa fejs mislim da bi bilo manje i prostačenja i inih sranja jer u zdanje vrijeme vidim dosta šeranja političkih vijesti po fejsu no nisam vidio prostačenja i sličnog.
Valjda što ljudi ne stignu popizdit kuckajući kratke komentare :slight_smile:
Na forumu je daleko gore.

Da,već sam pisao supportu.

Radije mi napiši podatke za cpanel (trebam phpmyadmin iz njega) da vidim što se događa. :slight_smile:

[quote=“iggysick”]Pa gledajući po forum.hr tj njegov dio o politici, pa gledajući sve te komentare po raznim portalima… Svi možemo očekivati ludnicu no kako to spiječiti?
A da im daš nešto tipa fejs mislim da bi bilo manje i prostačenja i inih sranja jer u zdanje vrijeme vidim dosta šeranja političkih vijesti po fejsu no nisam vidio prostačenja i sličnog.
Valjda što ljudi ne stignu popizdit kuckajući kratke komentare :slight_smile:
Na forumu je daleko gore.[/quote]

E to je problem. Treba oko 10 POUZDANIH osoba koje ce to moderirati a da nisu obojani. Jel se moze tolko skupiti?

Moje 2 lipe opet…dogurah do kune skoro…

Okineš gore wordpress, instaliraš sociable.es plugin da ti se ekipa sa fejs accom lako prijavi na sajt i preko svega P2 temu za wordpress.

http://www.sociable.es/facebook-connect/

Imaš interaktivni socijalni sajt u kratkom vremenu. Ekipa ti se neće regati sad na neki novi forum a i pitanje je tko će forum održavati…

Tko to zna i može instalirati i potweakati malo, brijem da nebi smio biti veliki problem?

Samo jedna ideja.

Nema šanse, rista. Skoro smo se i ovdje poklali oko boja.

imaš pm

Kako je krenulo može ali Plinova ideja mi se sviđa. :slight_smile:

[quote=“NeuroPlin”]Moje 2 lipe opet…dogurah do kune skoro…

Okineš gore wordpress, instaliraš sociable.es plugin da ti se ekipa sa fejs accom lako prijavi na sajt i preko svega P2 temu za wordpress.

http://www.sociable.es/facebook-connect/

Imaš interaktivni socijalni sajt u kratkom vremenu. Ekipa ti se neće regati sad na neki novi forum a i pitanje je tko će forum održavati…

Tko to zna i može instalirati i potweakati malo, brijem da nebi smio biti veliki problem?

Samo jedna ideja.[/quote]

Ja sam za ovu opciju da se ne smaramo sa forumom. Ok, moralo bi se to testirati ali iz rečenog ja sam za.

E, sad, ja nisam obojani i mislim du svi politicari u k…, tako da je to vec veliki problem. Jer ce svako promovirati i zagovarati svoju shemu a glavna misao je rusnje vlade a ne stavljanje druge na vlast. Ili?

Baci pogled malo na Plinov prijedlog. Fejsovci će se lako nakačit na ono što on predlaže.

Da se odmah razmemo, ja to nisam testirao…nemam blage kak se to ponaša i hoće li server izdurat neku navalu. Samo sam dao alternativu. Nemam pojma kakve servere vozite niti koliko prometa možeš očekivati…ali ako se poveže sa fejsom…moglo bi slashdot efekta biti samo tak…

Trebam dobar offshore hosting koji ce to izdrzati. Ima prijedloga?

Tko hosta registar branitelja?

Ajde, vi sa serverima…di se hostate?

Znao i bio na stranici ali sam zaboravio a nisam bookmark-irao.

Fakat. Ako je ono izduralo navalu…
Kaze whois da je invisihosting.com

Ja sam sa na frendovom ali bolje da smo mi van toga. Nije bad par $10-a dolara za sve.

Zašto offshore?
Može se nać manji hosting koji je spreman u slučaju potrebe to muvat na nešto jače asap. Da, pitanje je koliko će ta kombinacija opterećivati server no dok se ne testira neće se znati. Zapravo se treba raspitati po forumima o iskustvima.

edit: zapravo je nama i US offshore :smiley:
još uvijek sam u glavi na us forumima lol

[quote=“iggysick”]Zašto offshore?
Može se nać manji hosting koji je spreman u slučaju potrebe to muvat na nešto jače asap. Da, pitanje je koliko će ta kombinacija opterećivati server no dok se ne testira neće se znati. Zapravo se treba raspitati po forumima o iskustvima.

edit: zapravo je nama i US offshore :smiley:
još uvijek sam u glavi na us forumima lol[/quote]

Ovo je ajaxirana tema koja automatski updatea i komentare i status postove. To je izuzetno jako opterećenje na server. Lupam napamet ali za desetak ljudi prolazi i mali hosting. Što ako ti se nakači stotinjak ljudi koji stalno udaraju zahtjeve na server? Ponavljam, tema je takva da skoro u realnom vremenu prikazuje promjene.

To bez jakog vpsa minimalno neće izdržati. Dedicated bi bio idealan.

Ima na forumu nekoliko hostera pa treba vidjeti s njima. Sigurno mogu dati pametan prijedlog.