Porast online prodaje u 12-to mjesecu

Pozdrav,

čitao sam ranije da u 12-om mjesecu pred Božić raste online prodaja, što je logično.
Zanima me konkretno od kada se otprilike taj porast osjeti i koliki je porast otprilike u brojkama?

Hvala.

Ovisi od nise. @anja1 je imao sajt s temom “pokloni” i razvalio. Meni taj decembar nista nije znacio u nisi koja ima veze sa vrtom i svakako mi je april jaci od decembra.

Ako mislis na one tvoje puzzle, ja bih na tvom mjestu uradila neki christmas edition (bar masnicu neku u tom fazonu)

Da, ovo moje se često kupuje kao poklon, vjerujem da bi spominjani decembar trebao imati utjecaj.
Samo me zanima točnije kada taj porast potražnje kreće…sumnjam da 01.12. :slight_smile:

Od crnog petka, tj. kraj 11. mj pa na dalje… Po mom iskustvu

Za poklone se vec tokom cijelog novembra vidi solidan skok, onda kako ide jako za blek frajdej i priiblizava se decembar ide konstantno na vise posjeta i nastavlja jako do nekog 20og decembra, tu krece pad, a januar paslije te ludnice ranije bude bas jadan. Konkretno meni je decembar bio x10 u odnosu na zaradu u nekim neutralnim mjesecima , novembar x5. Pausalne ocjene dajem al to je tu nedje. Sam blek frajdej cini mi se na svim aff sajtovima koji nisu sezonski ide na lupam x10-15. Npr i aff sajtovi o kafe i espreso aparatima dobro idu u novembru i decembru.

Sad zavisi naravno od tematike sajta i za sta se rangira i na kojoj poziciji. Vjerovatno znas no eto, imas google trends pa tu mozes ispitat keyworde koliko su trazeni po mjesecima

1 Like

Više mi se sviđa ova predikcija od @anja da to kreće već u 10.om mjesecu. :smiley:

Zanimljivo, aj baš me zanima što će od toga biti.

Muči me jedino što potražnja koja je u piku u 12.om mjesecu…i ako uzmemo u obzir da bi svima njima mogli pokloni zakasniti do Božića i da bi svi imali pravo na refundiranje…još će mi Decembar biti x10 u minus xd xd.

obvezno moraš staviti istaknutu napomenu na vrh stranice koja kaže: ako naručite danas, proizvod će doći ____

Bez toga bi stvarno mogao u gadan minus :stuck_out_tongue:

1 Like

Zaebana igra. Ako je tako velika potražnja u Decemberu, možda bi bilo isplativije se kockat…pa tko će tražit refund, valjda neće previše njih. :smiley:

A ovo ako će baš biti svi svjesni da ništa od poklona, ode cijeli 12ti u vjetar. :smiley:

Malo pokvareno razmišljanje… ali statistika i čista money orijentacija je možda ipak na strani “prodavati”. Mada…kocka…

1 Like