Porez na themeforestu?

Bok,

Kupujem template na themeforestu kad ono vidim da mi hoce uracunati i 25% poreza.
Mozda nisam uopucen pa je to bilo i prije ali iskreno sokiran sam…
To je nesto novo dodano ili?

I dal postoji nacin da izbjegnem to?
Vidim ako stavim Bosnu da mi porez nece biti uracunan ali jel to nacin ahhah ?

Nema nikakvog poreza, o čemu ti pričaš?

Jel to za hrvatsku ili srbiju?

Hrvatsku ali sam isprobao i za BiH i Srbiju i isto je nema poreza nikakvog

Nije mi jasno kako tebi nema poreza a meni ima -.-"

Ja sam nedavno uzeo dosta toga od tamo za prve stvari sam platio porez poslije nisam jer postoji neka fora samo oib moraš upisati i nema poreza a bez toga ima jer kao računa da si firma.

1 Like

@croatiatur to je to! Hvala ti :slight_smile:

1 Like

To je tzv. VAT koji mi u Hrvatskoj plaćamo jer smo u EU a to je PDV. :frowning:
Tako je i meni poskupilo hosting. :frowning:

Odlično ako je ovo točno što kaže croatiatur… :).

Je tocno je :smiley:

20 charts

A meni su u hosting firmi, nakon što sam tražio invoice bez VAT-a rekli ovako:

VAT is a legal requirement within EU countries unfortunately. This can not be removed.

Bojim se, dakle, ipak da nije točno. :frowning:
Ili, što napraviti sad? :slight_smile:

Ako nisi fizicka osoba vec imas obrt(ukljucujuci i pausalce) ili doo(j.d.o.o) moras na sve sto platis vani tu platiti pdv. Znaci svaka transakcija koju platis nekome, tu moras podnijeti svaki mjesec izvjestaj i platiti PDV na to. Jedina razlika je ako si platio u EU, moras im dostaviti PDV ID broj da ti daju racun na netto iznos,a tu u HR onda na taj netto si duzan platiti PDV. Ako placas nekom van EU, onda ti on izda racun takav kakav je,a ti opet tu moras platiti PDV na to…
Ako si fizicka osoba onda platis racun takav kakav je s VAT-om koji ti je gore tocnije stavit ce ti nas VAT jer prema podacima i kreditnoj kartici koju koristis za placanje vide da si iz HR.

Ovo sto vi stavljate OIB tamo pod porezni broj nije legalno. Ili placate VAT kao fizicka osoba njima ili vam izdaju racun na netto iznos ako im dostavite VAT ID i duzni ste platiti PDV u HR…

Uglavnom ja sam stavio oib i smanjili su mi iznos za taj porez a sada ako država može dokazati da sam ja kupio to preko internet i traži porez jedino codecanyon može pobrati tužbu zbog iznošenja privatnih podataka.

I pise ti na invoice sad “VAT reverse charge” sto znaci da se ocekuje da platis PDV kod nas na to,a za to ti onda treba PDV ID broj. Ti si njima s time rekao da si company,a ne fizicka osoba jer da si fizicka uracunali bi ti vec VAT… I ocito ne provjeravaju PDV ID broj jer da provjeravaju vidjeli bi da ga nema u centralnom EU registru pa bi te sankcionlirali nekako. Ili te budu s vremenom kad ce provjeravati ili im se neda to raditi jer su to sve male transkacije… Samo kazem sto je po PS.u :smiley:

2 Likeova

Stavis ime drzave Bosna i Hercegovina i nema poreza, ako pitaju zasto ti je ip iz HR kazes da si kod rodjaka.

Gle realno svi bi trebali plačati porez na svu internet zaradu pa ne plačamo nebi trebali raditi transkacije uplate/isplate jer se sve to oporezuje.
Ja znam šta sam napravio na codecanyonu i već sam preko 1000$ potrošio tamo jesam na početku prvih 3-4 platio sam pdv dok nisam skuzio kako maknuti.
I probaj štaviti krivi oib neće raditi :wink:

Istina. Da ja to napravim (nenaplatim PDV recimo nekom talijanu), teret PDVa bi pao na mene.

Meni digitalocean naplacuje VAT, jel bi imalo smisla satviti OIB pa da ne paltim?

jel ima koga na digitaloceanu?