Posao za brže typere

Ovo treba arhivirati :D. Nije mislio da ne znamo brzo tipkati već da možemo samo time zaraditi.

1 Like

Ako postoje ljudi koji plaćaju da im netko rješava captchu, očito je da im je korisno. Ono što nekome može biti štetno, nekom drugom može biti korisno.
U praksi stvari postaju ilegalne (protuzakonite) onda kada počnu smetati onima koji donose zakone. Dok ovo ne počne smetati Milanoviću, sve je OK.

Obično smeće, došao sam do 1.5$ i vratilo me na 0.054$, nemojte se registrirati. :slight_smile:

Da, ali zakone donosi društveni pritisak, koliko god mi mislili da nismo direktno dio te priče. Pogledaš malo izdaljeg evoluciju civlizacije, evoluciju zakona…pa vidiš da nisu zakoni tamo jer se nekom sprdnulo, nego je sve nastalo iz očitih društvenih potreba.

Ali u pravu si… “dok nekom ne smrkne drugom ne svane” …naravno da sve ima dvije strane medalje, svoju lošu i dobru stranu. No kad se kaže da je nešto štetno društvu, onda se gleda rezultantna sila između dobre i loše strane. Znači ako je više štetnoga nego dobroga, onda je društvu štetno…vrijedi naravno i obratno.

Jedino da bi se bolje razumjela rezultanta, ne može se svaki pojedinac u društvu gledati jednako. Postoje ljudi u društvu sa većom vrijednošću, bilo da im vrijednost diže pozicija (kako bi ti rekao Milanović) …ili da im vrijednost diže platežna moć (recimo Todorić). Na vrijednosti utječe zapravo svašta, snalažljivost pojedinca, povjerenje drugih u tog pojedinca…ovisnost drugih o tom pojedincu…itd. No kad bi se sve to “raspisalo”, dobio bi doslovice rezultantu “fizikalne” sile koja ovom naizgled kaotičnom sistemu (društvu) daje smisao i usmjerenje. Ništa bitno drugačije nego kad analiziramo plin koji se ponaša unutar određenih fizikalnih zakona. Čestica plina može djelovati da se giba kaotično, no plin se ponaša po fizikalnim zakonima koji ga opisuju.

I sad se još vratimo na dvije strane medalje koje iz naše percepcije izgledaju kao dobro ili loše, no to su samo + i - na razini fizike :slight_smile:

Jesi ti čudan lik traži programera ima na raspolaganju 150 000 kuna a tu klika kao manijak za 1$ hahahaha
Malo nerealno barem meni

2 Likeova

Zanimalo me kako funkcionira i cisto iz zabave

A sta ti mislis kako se zaradi 150 000 kuna? hahahahahahhah

E jebiga, nisan ubra kontekst haahah. Svejedno više zaradiš brzo tipkajući stranicu koja ima smisla nego ove budaleštine :stuck_out_tongue:

Manite se ćorava posla…

Da li možes da mi pojasnis malo vise u vezi ovog posta? Hteo bih da se posvetim ovom.

Kasnis samo 3 godine…

Naslov je totalno kriv. Nije to posao za brze typere, to je posao za gladne.

Mozda 2015 nije bilo to tako hot zanimanje, uskoro bi moglo postat. Njemacka ce uci u recesiju uskoro neki dan procitao vijest i kad zatvori vrata za nase sljakere mozda cemo i mi kao Indijci imat ljude da tipkaju captchu. I ne morjau oni brzo tipkat, nego dugo. Najbolje da tipkaju 24/7

A zasto bi tipkao kad mogu skenirat knjigu i ubacit sve u word. Nekad sam to radio i postoje online servisi za to…:wink:

1 Like

Nece njemacka u recesiju, za njih recesija znaci malo smanjenje kupovne moci , a naviknuti su na dobar zivot i ako nemaju takav standard, njima je to odma recesija. Tako da novinari pisu bezveze iz razloga da rade paniku.

Njima nedostaje radnika, zato su otvorili sad vrata za jos tri drzave od 01.01.2019.

3 Likeova

Da, kada bi to nasi novinari pisali onda mozda mozemo pricati, ali njihovi se koliko toliko drze cinjenica, pa ako proizvodnja padne za 2% i blizu je onoj iz 2008 lako se moze zakljuciti da ce uci u receisju. To sto oni mjere recesiju na drugaciji nacin nego mi je nas problem ne njihov.

Kod nas ljudi zavrse na ulici, nemaju za kruh, kod njih umjesto 2000 eura dobe 1500 eura…, ali i to je recesija.

Sto znaci da je “recesija” jako jako relativna, i da koristenje tog termina ne znaci nista

2 Likeova