Posao za OSI (Tetraplegija)

Pozdrav svima

Zanima me postoji li u vasoj bransi posao koji bi mogle obavljati OSI (osobe s invaliditetom), u ovom slucaju radi se o osobi s tetraplegijomā€¦ Mislim da nema potrebe da sad objasnjavam kako je doslo do nesrece ili da opisujem dnevnu rutinu jer vecina vjerojatno zna sto je tetraplegija :slight_smile:

Posto zivimo u banana drzavi gdje su primanja gotovo nikakva i za vecinu ljudi koji rade onda mozete pretpostaviti kolike su invalidnine, a posebno jos kad drzava to prepolovi iz samo njima znanih razlogaā€¦ Znaci, kad se uzmu u obzir mjesecni troskovi za razno razne ā€œmedicinskeā€ potrepstine jako tesko si je priustiti nesto sa strane.

Ako je moguce volio bih s vremenom zaraditi nesto da si mogu priustiti tehnologiju koja bi mi znatno olaksala koristenje laptopa i sl. Trenutno ovo tipkam pomocu tableta, tj. koristim touch screen pomocu olovke koju drzim u ustima. Volio bih da si mogu priskrbiti bilo kakav prihod da s vremenom mogu pribaviti nesto od tehnologije poput GlassOuse ili nesto sl.

Znaci, moja trenutno najveca mogucnost je koristenje iPada. Moze li se pomocu iPada i njegovih mogucnosti raditi bilo sta? Vremena imam i previse, znanja i ne toliko ali mogu uciti tako da ostaje samo gore postavljeno pitanje :slight_smile:

Eto, ako imate preporuke, nekakve savjeteā€¦ Tu sam i slusam :slight_smile:

Hvala unaprijed

2 Likeova

@AkiNaToR kad bi bar mogao rukama raditi, bila bi to sasvim druga priča i ja osobno bih ti ponudio posao u mom poduzeću.

Jedino Å”to mi pada na pamet s tabletom (iPad etc.) je pisanje tekstova (copywriter) s instaliranom speech-to-text podrÅ”kom na uređaju koji koristiÅ”.

Stari, drži se, uz tebe sam!

Da, jedan od nacina je pisanje tekstova. E sad, pisanje na Hrvatskom je ziva koma, to je gore nego an Engleskom. osobno meni je lakse napisati na Engleskom nego na Hrvatskom. Hrvatski jezik je jako kompliciran. Engleski ako znades ili imas volje uciti mozes ovo:
https://www.abilitynet.org.uk/news-blogs/dyslexic-students-top-3-tech-hacks-improve-grades

Naprimjer na svojoj stranici sam pisao o iwriteru: http://www.dadaas.com/iwriter-review-cheap-article/, mada ce mnogi reci da nije to bas najbolje mjesto za pisca, a niti za ovog koji zeli cheap clanke. ALi ja ga koristim vec godinama, imam svoju ekipu tamo, jedan clanak kosta od 3$ pa sve do 100$ ovisi na kojem si levelu i kako si izreklamiran, drugim riejcima, ako se posvetis samo ovome mozes uspjeti.

Sto ti treba:

  1. znanje, fluidno govoriti engleski da te speech to text prepozna.
  2. poznavanje engleskog jezika u sustinu, obavezno koristenje nekog od programa za editiranje teksta, preporucam grammarly ili whitesmoke

Od ovog se moze dobro zaraditi akos e posvetis samo tome.

ako mozes pricati mozes raditi na telefonu u call centruā€¦ mogao bi raditi i manje stvari kao pisanje clanaka,ā€¦
pada mi na pamet i prevodjenje ako znas neki jezikā€¦ima gomila poslova na proz.com -u i drugdjeā€¦
ja sam dost dugo radio i za lionbridge kao online ocjenjivac od domaā€¦
to sam radio i kad sam bio u najvecoj banani u bolnici na kisikuā€¦
http://www.lionbridge.com/careers/

ovaj glassouse i nije preskup ak imas paypal napisi tu pa ce webmajstori donirat nekaj vjerujem,ā€¦

mogo bi te ubacit u svoje tarot servise eventualnoā€¦ako si zainteresiran javi se na pm

@ControlEng @dadaas @vladowsky

Hvala na podrsci i hvala na odgovorima :slight_smile:

Engleski znam dovoljno da se mogu koristiti tj. citati i pisati za osobne svrhe, a sad nisam siguran da bi se usudio prevoditi nekome nesto za novac jer toliko dobro bas i ne znam.

Call centar, a posebno tarotā€¦ hvala ali to mi bas i ne odgovara iz par razlogaā€¦ Ovo za GlassOuse, nema potrebe jer ne zelim i nisam dosao radi toga da mi na taj nacin pomazete. Kupit cu njega ili nesto drugo sam, prije ili kasnije. Strpljen spasen :slight_smile: U svakom slucaju hvala ti na ponudi.

Malo cu pogledati ove vase linkove i sam jos nesto traziti pomocu Googlea pa cemo vidjeti sta ce biti

Moj ti je savjet pokuŔaj čim viŔe čitati i pisati na engleskom kako bi ga usavrŔio. Nakon nekog vremena znat ces dovoljno dobro da možeŔ i za druge pisat. Samo na ovom forumu imaŔ dosta ljudi koji traže pisce tako da zarada nebi smjela izostati. Sretno!

Vjerujem da na ovom forumu ima nas mnogo koji dovode posjetu na sajt preko fejsbuk stranica i mnogi imaju stranice koje broje milione lajkova kao i ja sam. Sada svi vi koji čitate i znate nekoga na forumu ko ima mnogo stranica na fb tagujte ga na postu . Ja sam spreman donirati stranicu od 30-40k lajkova i instalirati cu mu wp i podesiti sajt + moja domena ima vas tu koji imaju hostinge mozete donirati unlimited wordpress host kod godaddy je to 9-10$
I neka radi kao i svi ostali kopirsti postove , schedule post na wp-u i dijeli se na fb pejdzoveā€¦ sajt moze odrzavati i update sa tableta sta vec rece da ima . Tako ce imati svoj dinar ako je jos neko za ovo neko opali :purple_heart: i ostavite komentar takodje moderatori bih mogli pinovat ovaj post :slight_smile:
Ps. Na adsense sam mislio da radi :slightly_smiling_face:

3 Likeova

@petarcro hvala za savjet :slight_smile:

@Zdenga hvala ti na ponudi ali nemam namjeru nikog od vas bacati u trosak jer se osjecam kao da trazim nesto, a to mi nije namjera. Uostalom, ni ne znam kako se koristi WP i na koji tocno nacin radite. Medjutim, neki korisni linkovi za upoznavanje sa tim stvarima su dobrodosli.

Da vas pitam jos nesto vezano uz forume posto ih i sam dosta citamā€¦ Kako u danasnje vrijeme ā€œprezivljavajuā€ forumi i koliko je tesko pokrenuti jedan? Kad kazem tesko mislim na to da se forum razvije i da bude posjecen od strane ciljane grupe ljudi. Pratio sam jedno vrijeme jedan strani forum (Apparelyzed) koji je bio stvarno aktivan i pun korisnih stvari, a iz nekog razloga su ga samo ugasili. Na nasim prostorima nema nista takvo sto bas cilja takvu grupu ljudi pa mi se po glavi vrte nekakve ideje u vezi toga. S tim da to nema nikakve veze sa zaradom vec bi to bilo nesto vezano uz pomoc i podrsku, savjete, novosti i sl.

Dapace, sa zaradom tesko, ali ciljana skupina bi mogla raditi na tome. Odnosno ako takvog foruma nema na nasem jeziku vjerujem da bi bio vrlo popularan u toj bransi. Ali tu je forum.hr koji pokriva sve teme iako je spor, nikakav, jadan jos uvijek ej top forum u .hr.

Sad kad si spomenuo forume, mozes pootvarat profile i pisat po forumima pa ih kasnije prodavat. Ja sam indijcima nudio 10$ za 30 postova profil pa ni to nisu uspjeli napraviti. Sad si zamisli da sjednes na dan otvoris 100 foruma. Pises 2 mjeseca, skupis na svima njima 30 psotova i zaradis 1000$
To ti je cca 3000 forum postova, a na forum.hr imas manijake koji besplatno napucaju u mjesec dana 1000 postova.

Imas razno razne takve primjere zarade, uglavnom za sve je potreban sto bolji engleski jezik, zato bi ja u Hrvatskoj zabranio Hrvatski jezik i uveo samo Engleskiā€¦

Učiti se svakako isplati, usavrÅ”avati engleski također, ali ako sam dobro shvatila, čovjeku treba posao sada ā€¦

Koliko sam primijetila iz tvojih rečenica prilično si pismen (dobro se izražavaÅ”, gramatički točno piÅ”eÅ”, koristiÅ” interpunkcijske znakove tamo gdje treba itdā€¦) tako da bi se za prvu ruku svakako trebao okuÅ”ati u pisanju nekog web sadržaja, ovisno o sklonostima koje imaÅ”.

Ima ovdje dosta članova koji trebaju tekstove pa se nadam da će se neki od njih naći u temi i ponuditi ti neÅ”to.

A u pauzama između angažmana, svakako usavrÅ”avaj engleski jer sa znanjem engleskog mogućnosti su daleko veće pa u nekoj budućnosti možda uspijeÅ” uloviti i daleko bolje prilike za zaradu.

Sretno!

Mozda je moj prvi post ispao previse dramatican sto mi opet nije bila namjera, ali cini mi se da je tako ispalo. Nije meni potrebna instant zarada, imam ja sve sto mi je potrebno u zivotuā€¦ Naravno da je zarada dobrodosla i sto kaze covjek gore ā€œnek se ima svoj dinarā€, odmah se covjek drugacije osjeca :slight_smile: Uglavnom, ionako dosta vremena provedem na netu u nekom besciljnom lutanju, a radeci nesto zanimljivije od surfanja bez neke svrhe i koristi imalo bi vise smisla. Zaokupio bi se necim, razbio bi dnevnu monotoniju i promijenio dnevne aktivnosti makar malo. Sta god da se dogodi svi imamo neke preostale sposobnosti, a ja pokusavam otkriti vlastite :slight_smile:

O kakvim se tu forumima radi? @dadaas

Hvala @mikica

Razno raznim forumima, od opcenitih do ciljanih foruma kao sto su recimo dronovi.

A isto tako mozes pisati clanke. Moj savjet ti je da ides u tom smjeru, usavrsi engleski do savrsenstva i pisi, pisi o svemu sto ljudi zele tako ti nikad nece biti dosadno, naucit ces mnoge stvari i takoā€¦

Lionbridge je poznat da je zaposljavao ocjenjivace koji su preko njih radili za Gugl? Jesi radio mozda bas taj posao ili nesto slicno? Kako si upao sa balkana?

da za ocjenjivanje guglaā€¦bio je oglas na moj posao il posao hr i prijavil sam se i proso testā€¦ to je bilo 2007me al bio je oglas i ranijeā€¦

Fascinantno. Jesi radio rating domaceg weba ili stranog? Jesi bio zadovoljan kako su placali?

Vidi neko ko ima 2-3 MILIONA fanova na stranicama (Ne radi se o jednoj stranici veci 10-20-30 njih) Njemu 50k ne znaci nista :slight_smile:
Kao ni meni, a ovo sto se radi veoma je jednostavno sav posao jeste dodati NASLOV-KOPIRATI SADRZAJ/ILI PiSATI/DODATI ISTAKNUTU SLIKU/ PROMJENIÅ  DATUM KADA DA SE OBJAVI POST I SCHEDULE. Meni za jedan kopiran post treba 50sekundi :smiley:
Pokazao bih ti ja kako se to sve radi postavio sajt, sve bukvalno sto treba tvoje samo da copy paste copy paste :smiley: I da naravno ako bi mu neko ustupio svoj adsense nalog ā€¦