Posjete s googlea: 0

onda za termin click here ima da banuju adobe.com peypal i ostale zbog ponavljanja keyworda

Shema je jednostavna, 2 koraka:

a) sve sto ti ovaj edog pise, ne radi ili radi suprotno (seriously, di smo u 2006-oj? kakve su to “seo” spike, edog?)

i

b) Sjedni, podsuci rukave i pisi originalne clanke. Smislene clanke. Clanke koji nesto daju. Nisam ti ni bio na sajtu, citam sam temu tak da ovo nije feedback na postojece, nego samo opca smjernica za ono sto moras radit ako uopce i planiras ista zaradit i ne radit bezveze.

Ovo linkanje i to, pusti. Steelmaiden je u pravu, postoji nesto sto sprecava mlade webove da idu gore. Dal je to u 2014 sandbox - neam pojma, opce kak se to zove nie ni bitno, al to postoji. Iz pravih razloga, btw. Tek kad provedes s stranicom kreativnih 3-4 mj gore, onda potrazi nekog OK partnera pa razmjeni link ili banner.

OK; dosadno mi je pa cu prosirit. Znaci makni sve ove koje si kopirao i daj ih uklonit, ako treba i preko robots.txt, posve s trazilice. Zatim reviziju napravi na svojima i prosiri ih do 500 rijeci, daj jako konkretne i dobre informacije o temi. Pusti gustoce KW-a i slicno na stranu, pisi o temi i napravi to dobro. Zatim upali WMT reconsideration i copy pasteaj (i prevedi) ovo:

Dragi Gugl, pardon - citao sam ocito kako se to ne radi, na krivim blogovima i zao mi je, uvidjam gresku, popravio sam blog i shvatio da sam bio u krivu. Ovo mi je prvi internet sajt. Mozete li review napravit na sajtu i prema iskrenom dojmu donijeti novu odluku? Hvala puno, pozdrav.

Tako. Vole iskrene decke - nisi znao, ko zna zasto si radio ovo sto jesi, i OK. Tako dugo dok se ne drzis Mamic s njima i brijes teorije urote, dobri su. Priznaj, pokazi da si naucio, i ides dalje s istom domenom, sve to ti je 7 dana posla (rastegnuo sam, moze se i u 1 dan rjesit), i brzo ce ti sve se odigrat tocno pozitivno.

I to je to.

Još kad bi ovo imao tko čitati možda bi se i isplatilo probati poslati.

Po novome (ili vec neko vrijeme, moguce i par mj), reconsideration imas poslat itak samo zbog manual akcije.
Prema tome, moze iskoristit tu sansu.

Meni je google banao cijeli jedan adsense acc (ovaj sporedni) prije 10ak dana, tj. nije banao accaunt nego je banao sve sajtovi koji su bili tamo ali na tražilici, za svaki sajt mi je u wmt postavio - thin content i posjeta sa googla pala na svim sajtovima na cca 0.

Svi sajtovi su sa igricama, imaju velik broj igrica, neki i preko 300 ali nisu imali opise pa je vjerojatno to razlog. Jučer su mi vratili svih 10 sajtova na staru posjetu, poslao sam samo jedan sajt na reviziju nakon što sam dodao opise i odblokirali su mi sve i sad je opet posjeta kao prije 10 ak dana.

Uglavnom, u čemu je stvar.
Dakle imam jedan google accaunt na mene, i drugi na neko drugo ime.
Na google accauntu broj 1 (ovom na moje ime) su SVIH 200 sajtova na analyticu i wmt-u, i cca 50 na adsensu.
Na google accauntu broj 2 su 10 sajtova na adsensu.

Dakle, svi sajtovi su povezani jer su na prvom google accuntu (analytics, wmt) a ovaj drugi google accaunt služi samo za adsense za tih 10 sajtova.

Google pošalje na moj wmt (na kojem je cca 200 sajtova) 10 thin content opomena, i pazi, svih 10 sajtova imaju na sebi adsense oglase sa onog drugog accaunta, nijedan koji ima adsense oglase sa ovog prvog accaunta nije taknut iako su svi sajtovi na istom webmaster toolsu dodani i jednako izgledaju.

Zaključak, ove nove pande ide preko adsense accaunta, iz nekog razloga ovaj novi accaunt je zahvatilo ovaj stari nije (možda zbog mladosti ili nečeg drugog) ali google nije uspio povezati iste sajtove preko wmta ni analytics a uspio je preko adsense koda.

Dokaz da ovaj novi filter pegla adsense accaunte, što samo po sebi nije ništa neuobičajeno da to ne radi preko serpa, dakle uništava ih sa tražilicom ali zbog adsense oglasa.

Google ne može ručno pregledati sve sajtove jer bi mu za to trebalo par miljardi radnika, sve što on može napraviti je da izmisli neki novi filter, pravda je jedino u tome što kad netko padne drugi se digne, posjeti su uvjek tu, sve ostalo nije pravda niti će google ikad biti pravdean jer to NE može biti.

Dakle, ovaj novi filter kaže:

  • pregledaj sajtove koji imaju adsense oglase, ostale ignoriraj.
  • ignoriraj stare adsense accaunta (ili možda one koji imaju bolju zaradu - nebitno), dohvati ove nove.
  • banaj sve sajtova koji zadovoljavaju prva 2 uvjeta a imaju dupli sadržaj ili malo teksutalnog sadržaja.

Takvih filteri izlaze svako malo, ovo je samo jedan primjer za koji sam naveo fizički dokaz u postu iznad.

I što je sad tu pošteno, imam 2 ista sajta, jedan je banan samo zato jer ima drugačije adsense oglase a drugi nije, ili moraju oba biti banana ili nijedan.

Isto je sa backlinkovima, kako google može znati koji je plačen a koji nije? Zašto ja nebi mogao linkati tuđi sajt na nekom spam forumu pa da taj sajt dobije ban radi toga? Ne može nikako, može samo izmisliti neki filter koji će banati sve sajtove koji imaju link na forumu koji ima neki anchor tekst, i što će se desit, banat će 70% onih sajtova koje treba banati jer su to namjerno napravili ali i 30% onih nedužnih koje su članovi foruma stavili tamo sa razlogom.

Dakle, nema tu teorija zavjera, google je obična skripta koja je nepravedna i ima milion rupa a na nama je da se snađemo. Ako google izmisli filter koji traži više teksta, dodaji teksta i preživi taj filter i idi dalje, sutra dolazi novi filter i prilagodi se njemu.

Ako skužiš da prolazi fora sa milion domena, kupi milion domena, kada vidiš da to ne prolazi, prebaci se na drugu taktiku. Priče o tome da će google nagraditi kvalitetu su za malu djecu, google ne čita ničije tekstove niti to može razlikovati. Google može razlikovati jedino drupli sajdržaj i onaj koji to nije, ne može kazniti lošu gramatiku kad ni sam google translator nema pojma gramatiku. Jedino kako može razlučiti neku kvalitetu sadržaja je po nekim druim parametrima tipa bounce rate, vrijeme provedeno na sajtu, broj sheranja na društvenim mrežama i sl. ali i sa tim se može manipulirati.

Valjda je sad nekim jasnije zašto zarada često padne ili poraste naglo i to često sa prvim u mjesecu i da to nema nikakve veze sa otkazivanjem oglašivaća nego sa time da vjerojatno Tim Cook i njeov tim baš taj dan pustio neki filter koji se tiće adsensa.

Znas kaj; napisal sam jedan ogroman tekst, odbacio cijelu skicu.
Neznam iskreno sto napisat na ovo. Ne zato jer se nema sto, nego jer bi sve ispadalo previse condescending, a na to smo osjetljivi.

Ajde, pls samo cu rec - napisi jednu funkciju u jeziku po izboru dulju od 10 linija ovdje, pa mozemo pocet uvazavat tvoje misljenje o tehnickim aspektima sistema vecih nego sto mozes zamislit.

Business strana isto - neznam.
Neko drugi, mozda da nebude uvijek nosf vs sime, da baci osvrt na ovu “analizu”?

1 Like

Samo ne znam kakve veze programiranje ima adsensom, seom i sličnim. Ne znam programirati kao ni 99% webmajstora, valjda za to postoje skripte, cms-i, html.

Uopće ne kužim kakve veze ima išta sa ove teme sa programiranjem. Slobodno napiši sve što misliš, navikao sam na rasprave s tobom i ne može me ništa više iznenaditi.

@nosf govori kako google nije samo [quote=“bugi, post:26, topic:14351”]
google je obična skripta koja je nepravedna i ima milion rupa a na nama je da se snađemo.
[/quote]

Ono, blago receno znaci da nisi adekvatan za donosit zakljucak KAKO TO RADI.
To je jedno, Al samo to, znaci mi se svadjamo ili kako god hoces, i to vec mjesecima, meni je cak i zao al dobra je zabava vikendima i to.

Ja sam hocu da dignes tu svoju tvrdoglavu glavu, mucnes i shvatis da postoji jaz koji se odnosi na ono sto znas i ono sto se desava. Ne velim da i ja znam, ali znam dovoljno da mogu reci da ne ulazis u materiju dovoljno siroko.

Jedan si od perspektivnijih mladih decki s webovima, a trosis vreme valjda na plazi a ne uceci o svemu vise. Steta.
A JAZ; spomenuti, nije znaci guglova zloba ili neke nakaradne konstrukcije, da ne velim balkanstina, nego manjak znanja ili manjak informacija. Stvarno je.

Coece, nabili su mi acc ko vola. Znas kaj sam radil 3 mj? Plakal. A kad su oci bile suhe, sam cital da vidim WTF i jel to sve glupost ili istina. Pa otkrio cuda informacija koje IMAJU SMISLA na guglovim stranicama, citao forume i slicno. Na kraju ispada postizem isti RPM ko prije na sasvim drugim forama, a sve su UNUTAR PRAVILA.

Pa cak inace i malo lazem jer sam isto balkanac pa pustim nekad malo u sivom da vidim dokle ide. Npr, volim spomenut anegdotu di sam procitao na guglovim stranicama da adsense ads ne mogu biti na PAGE di je copyright content, pa sam tako stavio na movie sajt adsense ali ne na PAGES di su linkovi. I sve stima , vec 1+ god :slight_smile:
Drugim rijecima, sto napisu - tako je.

I pazi - uvijek je isto. Oni s manjim razumijevanjem vise rageaju, al ne po materiji nego okolo.
Jasno je da je ■■■■■, kad te grdo lupe po novcaniku, popusil sam eura u zadnjih godinu kolko vecina ovdje sanja zaradit opce (bez ono ja mamic, ispricavam se ak zvuci bahato) ali jebiga - opet polako se vracamo ali s mudrijim metodama, odnosno provjerenijim.

1 Like

Ti mene krivo kužiš, meni google svako malo sjebe neki sajt i ne budnim se, ne pričam o nikakvim teorijama urote, možda nekad i napišem nešto na forum jer budem razočaran ali nisam glup pa da mislim da sam ja u pravu uvjek i da mislim da su moji sajtovi bolji od drugih koji su ispred mene. Nekad dobijem kad bude neki update nekad izgubim ali uvjek idem dalje i radim ovaj poao već 7 godina.

Baš zato što mislim da je google pun rupa i da nekad i sami ne znaju što rade, idem na tu taktiku da imam veliki broj svakakvih sajtova pa uvjek nešto prođe. Vidio si sam npr .onaj kissingames kad sam prodavao, na taj sajt sam potrošio 1$ za domenu i 30 min vremena pa mi je donio više love od 90% ovih na kojima sam radio mjesecima. Baš zato tvrdim da je google rupa i imam svoju taktiku i ne držim onoga čega se drži večina i zadovoljan sam svojim rezultatima i ne pada mi na pamet da vrijeđam nekoga zato jer je imao ‘sreće’ sa nekim sajtom, iako to nije sreća kad se zbroji i oduzme sve drugo.

Inaće se baš ne hvalim na forumu ali zadnjih 4 godina nisam pao ispod 50 eura dnevno na adsensu a neke dane je probilo i 300, što valjda govori o tome da mi taktika i prolazi. Kad jedan dan ne budem zadovoljan možda se prebacim na neki drugi posao, za sada radim kako sam radio do sada.

Svaka čast tebi što si odličan programer i što posvečuješ puno truda svakom sajtu, gramatici, čitaš sve te novosti oko googla, ja nisam takav niti ću se zamarati time, ja se zamaram jedino da mi ona brojka na adsensu bude što veća i za to koristim razne taktike a učim najviše iz analytics i to baš radi toga što imam veliki broj domena pa mogu donositi zaključke što prolazi a što ne.

Slazem se sa bugijem. Nekada se trudis oko sajta mjesecima, linkas, ovo ono, kidas se ko budala i ubijas od posla a rezultat skoro pa nikakav. A nekad napravis sajt na brzinu, polinkas ga sa par mjesta i za mjesec-dva prvi u googleu za ciljanu kljucnu rjec, kao nekim cudom. Mogu se apsolutno sloziti da je google itekako nepravedan, i da nitko, pa cak ni zaposlenici googlea nemaju pojma kako sve skupa tocno funkcionira, koji su kriteriji za nove sajtove itd.