Postojanje Isusa

Ja sam se sreo sa Anđelima (i to više puta) tako da u startu znam da ti je tekst pogrešan. I da nije takav kakav je, možda bi ga i pročitao da čujem tvoj stav. Ali kada vidim da nisi naučio postaviti ni osnovne boje… onda mi je jasno koliko kaskaš u mogućnosti primjećivanja okoline oko sebe.
I to je razlog zašto mi se ne čita… a ne to što bi me zaboljele oči. Eto, moj 4.ti pokušaj da ti istu stvar objasnim.

I odabir boja nema veze sa poznavanjem html-a, nego upravo o nesposobnosti uočavanja okoline oko sebe.

To što si prvi puta pravio web stranicu davne 1997-e, a još uvijek nisi uspio uočiti kako čitav svijet odabere boje i font… to ti također nikako ne ide u prilog.

A sada vezano uz karte … jeste jorgovan ti je krivo odgovorio i pokazao da nije razumio što si htio reći. Ali imaš i ti veliku grešku u svom primjeru.

Ispravan primjer bi bio:
Imaš 100 000 špilova karata.
Kolike šanse su kada sve te karte bacimo u zrak…da:
A. Sve padnu na pod
B. U zraku se nekim čudom povežu u živo biće i odu svojim putem.

Nakon velikog praska se desio B… a ne podjednako izgledna šansa kao i sve ostale. Jel to barem jasno?

Dok je u tvom primjeru jednak izgled da se izvuče bilo kojih 1000 karata iz tih 100 000 špilova… i onda izvučena kombinacija svojom statističkom vjerovatnosti ne objašnjava ništa.

Inače, sve fizičare ovog svijeta zbunjuje kako entropija svemira ne raste … nego mu konstantno raste uređenost. (Kontra entropiji)

I svima je jasno da mora biti nešto iz čega se povećava stupanj uređenosti. Kako ćemo to nešto zvati je nebitno … ali ako se povećava uređenost, mora postojati uzrok istome. Neki to zovu Bog. (Uzrok svega … ne moramo mu više epiteta dodjeljivati od toga)

Isto kao što ni gravitacija nije čiča sa štapom…ali uzrokuje privlačnost tijela koja imaju masu.

Tako i tog uzroka svega ne moramo poređivati sa nekakvim čikom…nego jednostavno prihvatiti da je on uzrok svega, pa tako i razloga zašto entropija u svemiru ne raste.

Tu je jos entropija ljudskog tijela koja je suprotna zakonima.

Zakoni fizike, neki nisu dobri, da se to prihvati, pola fizike pada u vodu.

Kao što reče @jorgovan :point_up_2:

Šta se tiče licemjernih svećenika, nekako sam dojma da su u većini šta je žalosno. O takvima se najviše i priča, a ne poduzima se ništa unutar same zajednice jer to je šta, dogma?. Netolerancija i zadiranje u osobne slobode, tj. tolerancija samo za istomišljenike. Nametanje svojih vizija koje su različite od oltara do oltara, vizija koje su nekad u suprotnosti Isusovom nauku. Materijalna dobit im je bitnija od dobrobiti ljudi, zajednice. Besramno sisanje državnog proračuna pored toliko bitnijih stvari. Zamislite samo da te novce uložimo u našu djecu, ovako nemamo nikakvu korist, naprotiv. Sve te neke stvari su razlog zbog kojih ljudi i preziru KC. I to s punim pravom.

Ali, Vjera !== Crkva :wink:

Tako je. Crkva je griješna jer je čovjek griješan.

1 Like

Crkva d.d. je stroj za mužnju ovaca.

3 Likeova

Kakvi demoni, sotone i đavli. Pa nema veće propagande od one srednjovjekovne crkvene. nije veće zlo moglo da zadesi zemlju od njih. Ako je iko demon i sotona, to su oni. Ispod je jedan od mosaika iz bazilike u Ravenni (4-6 stoljece), desno je Lucifer- glavom i bradom- (obučen u plavo), u sredini je Isus, lijevo je Mihael, ispod čijih nogu su ovce što je predstavljalo duše spašenih, dok su ispod Luciferovih koze ( duše prokletih).


Sama crkva je tiskala letke na kojima su prikazivane slike sotone tj. Lucifera i kako oni navodno izgledaju, te zastrašivali narod samo da bi se pokorili i poklonili crkvi, najvecim olosima na planeti.

Tako da znate, ako ne budete isli u crkvu, placali porez i molili se samo njima, doći će Lucifer i odvest ce vas pravo u pakao :joy:

2 Likeova

Nisi pročitao tekst ali znaš da je pogrešan. Bravo, ti si veća faca i od samih Anđela!

Vidiš, ja nisam sreo Anđele pa iz starta znam da mi je tekst ispravan…

Što reći nego da sam valjda daltonist koji je nesposoban uočavati boje ali i dalje ne vidim razloga da se ne usudiš pročitati tekst na način da zajebeš BIAS filter copy/paste funkcijom.

Dragi moj šaljivdžijo, da je šansa i 10 na N-tu još manja, nije bitno. Čim ti ideš postavljati nekakvu brojevnu šansu istovremeno priznaješ da šansa nije nula već DA POSTOJI MOGUĆNOST DA SE ŽIVOT DESIO SLUČAJEM.

Griješiš. Više ih ne zbunjuje. Nedavno su shvatili da svaka galaksija ima ogromnu crnu rupu u svojem centru koja je svu materiju u svojoj blizini primorala na vrtnju oko sebe. Znači, početno porazbacane zvijezde “organizirale” su se oko crnih rupa. Ovom si svojom izjavom uvrijedio i svojeg Boga jer ga nazivaš crnom rupom :slight_smile:

Jorgovan, ne shvaćaš da su prvo nastala jednostanična bića i da je bila potrebna milijarda godina da se stvore ona višestanična. Niko ne tvrdi da je odmah naraslo drveće po kojem su skakali majmuni koji su onda postali ljudi…

Jaaao meni, pa ti o postanku Zemlje znaš bolje i više od svećenika iz Vatikana!
A po čemu znaš da određivanje starosti putem radioaktivnog izotopa ugljika, 14C koji koriste recimo na Ruđeru:

… nije validno?
Rekli su ti Anđeli (kao bozoou koji razgovara s njima)?

Ima ih ali možda još nisu pronađeni za sve životinjske vrste.
Ali, ovim priznanjem već kontriraš sam sebi. Što u zemlji staroj 6025 godina rade kosturi neprelaznih formi stari milijune godina? Zašto bi Bog u zemlju pokapao kosti životinja koje nikad nisu postojale?
Taj tvoj Bog malo je perverzan?
Zašto o tim kostima ništa ne piše recimo u Bibliji u kojoj ima odgovora za sva pitanja, heh?

Uf, mislim da nas uništavaju glupi, neinformirani, neuki ljudi a svemogući bog stvorio je slobodan um, tako kažu. Istovremeno, Bog je napravio sve živo na Zemlji pa tako i viruse, bakterije i sve ostale bolesti a i Coronu koja nas momentalno usrećuje. Pitam se zašto nam je podario desetine hiljada boleština ako nas voli?
Zar ne bi bilo dovoljno da ih je napravio 10 … ili najviše 50?
Zašto ih ima gotovo 50.000???
Koliko perverzan moraš biti da stvoriš jednog muškarca, jednu ženu i 50.000 načina na koje će oboljeti???

I obrnuto. Vjernici nikada neće biti slobodnog duha, slobodnog uma ni slobodnog tijela jer se boje vjerskih dogmi koje su gore od svih demona.

Pa ti si pravi neprijatelj Crkve! Pa skoro svi svečenici puše i piju alkohol!

3 Likeova

Bravo ajme !
Odličan komentar.
Zamisli da Isus uskrsne sutra u Zagrebu i to ispred Mercedesa u kojem se vozi Bozanić.
Što bi mu Isus rekao kad bi ga vidio u halji koja košta najmanje 10.000 kuna, prepunog zlatnih lanaca i prstenja, da li bi ga pitao što fali konju kojeg je - za razliku od Mercedesa - Bog napravio, što bi mu rekao kad bi vidio u kakvom luksuzu živi te kakvu sve hranu jede i pije da je tako debeljuškast???

Od cega su nastala? Znanstvenici kazu od kise koja je padala po kamenju.:grin::grin::grin:
A zakon biologije ti kaze, da zivo nastaje od zivog. Odakle i ta jednostanicna? To ti je blejačka znanost. A to rade da dobiju pare za blejačka istrazivanja.

Tu sam te cekao. To nije validna metoda, a znas zasto? Zato jer se svodi na pretpostavku da je zemlja stara 4-5 milijardi godina, racunaju se omjeri i rade nebuloze. Ta metoda niti je tocna, niti pouzdana.

Gdje se nalaze kosturi prijelaznih vrsta izmedju majmuna i covjeka? Opet ti ponavljam da takvi kosturi nisu pronađeni, jer ih nema.

Da li si bio tamo i vidio kako su se polumajmuni i potmoci (vise ljudi nego majmuni) međusobmo prašili?

Krivo. Ne razumijes Boga, Bibliju, onda ne mozes razumjeti ni ovo. Epilepsija, nasljedne bolesti, maligne bolesti → uglavnom ih uzrokuju demoni.
Bog zna kusati covjeka na razlicite nacine, ali vidis ti si kratkovidan, jer gledas na ovozemaljsko, a ja gledam na nebesko.
Ima vjernika koji se posvete propovjedanju evandjelja, financijski doprinose i na kraju umru npr. od raka. Ali to je zato jer takvog covjeka ceka veca nagrada gore. Sve sto se lose dogadja , dogadja se sa dopustenjem Boga. Korona bude trajala onoliko , koliko Bog dopusti sotoni.
Sve sto je stvoreno, stvoreno je od Boga i pripada Bogu. Posto se sotona pobunio protiv Boga,tada je zbacen iz Bozjeg prijestolja. Bog mu je dao odredjeno vrijeme da dokaze da je u pravu.

Sad mi reci da je normalno da netko nekog ubije, ili da netko baci djecu sa nekog kata dolje?
Sve osobe koje pocine zlocine, pocine ih zbog demona, nakon zlocina osoba dodje k sebi, zbog toga jer se demoni povuku.

Krivo. Bas suprotno. Onaj tko pusi, pije alkohol, nosi tetovazu, rincice, ogrlice, piercing → takva osoba nije slobodna, nego je rob grijeha i ovozemaljskog. Piercing je simbol nekadasnjih robova. Pa sad ti vidi tko je rob.

Njihov problem i oni ce odgovarati za to.

Zasto kad mala djeca koja ne znaju govoriti, kad naprave nesto lose, znaju da je lose?
Zato jer imaju savjest. A savjest dolazi od Duha Svetoga.

Dobra tema. Mozda se koji web majstor okrenu Bogu, pa ce mu ici bolje u zivotu i poslovanju.

Hahahahaha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

3 Likeova

Ti baš … ali baš ne uspijevaš shvatiti u čemu je problem sa tim tekstom.

156806257_3774215729323498_2302198725239684396_n

3 Likeova

139888230_235921748066405_3943449113364879449_n

4 Likeova

Isus i Sotona, mrkva i batina. Recept gotovo svake religije kojoj su bitni novac i moć : (

3 Likeova

Jorgovan,

Sad ćeš lijepo stisnut zube i pročitat moj tekst. Sam si napisao da nisi ničiji rob nego čovjek slobodnog uma pa ćeš mi replicirat na ono što sam naveo na svom sajtu:

www.iznad18.com/prevara

Tvoj odgovor sam uredno pročitao i moram priznati da se divim tvojoj naobrazbi jer si očito puno obrazovanijii pametniji od svih u naučnom institutu Ruđer Bošković.

Vjeruj mi, iskreno se veselim tvojim argumentiranim komentarima mog teksta.
Lijepi pozdrav iz Varaždina,
Renato

bozoou

Prijatelju, a da i ti kao i jorgovan samo stisneš zube i pročitaš tekst?
Meni je jasno da će vam obojici zablokirat mozak te da ćete ići ravno u Pakao ako se usudite pročitati nešto tako bogohulno ali da te utješim jednom dobrom uzrećicom:

U Raju je možda dobro ali - u Paklu je škvadra!

1 Like

Nije problem, pročitat ću ga…ali nakon što shvatiš zašto ga nisam htio pročitati i lijepo jasnom konciznom rečenicom napišeš razlog.

Kada to shvatiš možda bi mogli dalje pričati? Ali nije mi jasno kako misliš pričati o temama kao što je stvaranje svijeta, a iz 5 puta nisi shvatio zašto sam odbio pročitati taj tekst. :confused:
…te si u svom zadnjom postu mi jasno deklarirao da ništa nećeš shvatiti …kada si tako lako progutao grešku koju si načinio sa kartama… jebaj ga…

…a to sam sve vrlo lako predvidio, kad sam vidio da tokom svog života nisi uspio shvatiti/uočiti kojim bojama se formatira tekst.

(Ali ti si ga istakao…to je tvoj argument) Kao drugi ne ističu …jer oni su glupi i nemaju potrebu naglasiti bitno, a ti jedini pametan pa se sjetio crvene boje.

Što da ti više velim…

Uzgred svega, napomeno bi ti još… Ti kažeš da si se TEK 1997 sreo sa webom. Pa bratko moj za valjda 99% članova ovog foruma to nije TEK, nego VEĆ. Sreo si se sa pravom stvari prije svih nas…i to u relativno mladim svojim godinama.

I onda čitavog života nisi uspio shvatiti kako se formatira tekst da liči na išta?
I tu stranicu koju si pokrenuo iznad18 čitavog života nisi uspio unaprijediti da liči na išta… unatoč što vjerujem da ti je iovakva donosila fini prihod.
I čitavog života nisi uspio izgraditi web meku gdje ćeš prosipati svoju mudrost, nego ćeš to isto raditi na stranici iznad18. com. Jer to tako baš ima smisla?

I ti bi onda sa takvim svojim stavom prema napretku, razvoju, proučavanju materije, unaprijeđivanju sebe i svoje okoline… bio kao relevantna osoba? Ne hvala …

I ne moram čitati tekst jer si i u zadnjem svom odgovoru također pokazao koliki ti je doseg.
Ali nije mi cilj te vrijeđati, nego se samo zgrožam kako neki ljudi nisu svjesni svoje nesposobnosti …i ne pokušaju ispred sebe staviti autoritete poput Einsteina, Tesle i takvih …pa poslušati od njih što su govorili o tim temema.

I da…Tesla je isto znao za Anđele i duhovni svijet. Bogme je i Einsten poštivao Boga, kao fizikalnu silu urzoka svega.

Ali ti si svoj tekst “istakao”, nebi li tvoje riječi postale bitnije od njihovih??

Throughout his life, Einstein was very consistent and clear about his beliefs regarding personal gods and prayer. In fact, in a 1954 letter he writes, “I do not believe in a personal God and I have never denied this.”

Procitao sam tekst.

Napisao sam vec, crkva je jedno, religija drugo, vjera treca.

Mene kao vjernika , religija ne zanima, kao ni katolicka Crkva.

Vidim da si citirao originalne Biblije, navest cu samo jedan primjer. Kad objasnjavas, onda objasni sve, a ne na pola.

U pocetku stvori Bogovi, i to je tocno i tako pise u originalu ili rijec Elohim.

Tko sve spada u Elohim, pa Bog(Sv. Trojstvo + Anđeli ili nebesko vijeće).

U Bibliji dalje, Elohimu je dodan Jahve da se zna da se to odnosi na Boga.

Da bi tumačio Bibliju prvo moraš poznavati dobro teologiju, iznio si činjenice, a ništa nisi objasnio.

Ništa nije prijevara, ako je čovjek otvorenog uma, sve lijepo piše u Bibliji. Kako se moliti, idolopoklonstvo. Pošto se katolička i pravoslavna Crkva toga ne drže, ne mogu se smatrati vjerodostojnima, a pogotovo kad su u pitanju molitve svecima i Mariji. Ispovijed se nigdje ne spominje u Bibliji, pa je izmišljotina , kad se u srednjem vijeku na taj način skupljao novac.

Idemo dalje, zašto čovjek ne bi bio stvoren na sliku Božju? Ako si u vjeri i okrenut Bogu, postoji nešto što se zove Božja providnost i Bog ti otvara vidike.

Nadalje, da li si čitao knjigu otkrivenje?
Da li znaš tko je prva zvijer iz knjige otkrivenje?

Da li znaš tko je lažni prorok?

Druga zvijer čini volju prve zvijeri.

Katolička Crkva zataškala pedofiliju , silovanja i sve ostalo. Ali što ja imam s time?

Ja sam vjernik okrenut Bogu i mene ne zanima religija.

Biblija kao tekst je dana od Boga i cijela je kao slagalica i sve se nadopunjava.

Bog je vječan. Sad zamisli da na svijetu postoji samo jedan čovjek i stvori pametne male robote koji mogu razmišljati i da raspravljaju kako su nastali, a ti sve kontroliraš preko senzora i kamera, a oni tebe ne vide i ne mogu pojmiti gdje ziviš.

E tako ti je i sa Bogom.

Dalje, kad govoriš o kušnjama, bolestima, moraš dobro znati zašto.

Ljudi ovaj život smatraju kao vrhunac. Što misliš kad čovjek uspije u životu, ima karijeru itd.

Misliš da je sretan ako nije sa Bogom?
Takva osoba ide nesretna spavati i nesretna se budi i sreća kod novog mobitela, auta traju max. 2-3 tjedna i uvijek mora imati nešto novo, da osobu to čini sretnom. Isto tako, kad takva osoba dobije par sto tisuća kn na lotu, još je više nesretna.

Dok osoba koja je s Bogom , takvoj osobi je sreća dobri prijatelji, molitva i ide svaki dan sretna spavati i sretna se budi.

Sve sam to prošao.

Obrazovanje nema veze s time, nego znanje i činjenice.

Daj mi reci kako se mogao razviti organizam, tj. složene molekule dna i rna, a razvili su se nekim čudo i ispravljači za dna, određeni enzimi?

A sve te informacije su opet negdje zapisane, za replikaciju dna i ispravak. To je došlo iz jednostaničnog organizma?

Kako da ne.
Jako dobro znam koliko je jedan organizam kompliciran, genetika, sve povezano, da to ne može biti stvoreno iz ničega.

Metoda određivanja starosti ugljikom c14 se svodi na pretpostvaku. Prvo nešto pretpostaviš onda prema tome ideš raditi skaliranje odnosno određivanje starosti.

To nema veze s vezom i sa stvarnošću.

Isto tako tako , ima mrna, što ćemo s time?
Gdje su zapisane informacije, i kako je to stvoreno?

Pitao sam gdje su prijelazne forme izmedju majmuna i ljudi?

Znaš zašto su životinje prije potopa bile ogromne? Zbog većeg tlaka i veće koncentracije kisika.

Uzgajali su piranu u takvim uvjetima i ona je narasla 30x.

Zapisi potvrđuju postojanje zmajeva, u videu se spominje da se riječ dinosaur pojavljuje oko 1800 god., prije toga se upotrebljavala riječ zmaj.

A zmajeva ima na novčanicama, loncima, crtežima, svugdje. Tako da to nije mit.

Izvanzemaljci su ništa drugo , nego prerušeni demoni.

Demoni tlače ljude, sve ovisnosti dolaze od demona, jedan dio ljudi je na psihijatriji zbog demona, uzrokuju: depresiju, aksioznost , strah, epilepsiju, nasljedne bolesti, maligne bolesti.

Proročanstvo iz knjige otkrivenja se već ispunjava. Samo je pitanje vremena kad bude kraj.

Da li ti je jasno u kakvom svijetu živimo?
Pogledaj zapad, gdje je raspad sistema kod ljudi.
Koliko toliko, balkan je još sačuvan.

Svatko vjeruje u što hoće, ja sam vjernik, i mogu ti reći da svakim danom sam sve više sretan i tu mi Bog daje sve više mudrosti i mogućnosti.

Pitanje, zašto netko , tko nije vjernik, ide mu dobri, a sa druge strane ima ljudi koji su vjernici ne idem im u životu.

Ljudi imaju slobodnu volju i pamet koji su dobili od Boga.

Ovi koji su vjernoci, a ne ide im, problem je u ugovoru sa sotonom koji su napravili njihovi preci i vezani su magijom.

Magija, uroci, demoni nisu mit, nego stvarnost.

Lista raspetih ljudi, i što s time, pa nekad su tako kažnjavali ljude.

Isus je razapet na blagdan Pashe, kad se skupilo sigurno par sto tisuća ljudi, tako da to ne može biti mit.

Živio.