Postoji li metoda povlacenja s drugih oglasnika

Bok,

zainteresiran sam napraviti oglasnik za jedno specifično područje…

međutim kada bi postavio oglasnik online, normalno da bi imao 0 oglasa, i svatko

tko bi posjetio site, nebi postavio oglas jer je prazan…

pa me zanima dali postoji metoda kako bi sa drugih oglasnika mogao povuči oglase na moj site ?

hvala

Možda će biti nekorektno ali ne znam dali bi te neki vlasnik prijavio ako bi rewrite njegovog oglasa na njuskalu recimo ili sa plavog oglasnika. Njemu je ionako u interesu prdati. Jedino je možda fotka problem. Npr. lik prodaje Mercedes W124 srebrni na njuskalu. Ti prepišeš oglas a za fotku napravi screenshot sa njuškala i malo obradi fotku, tek toliko da pojačaš boje ili slično, kako bi bila “autoktona”. Mislim da bi imao oko 15 sati posla za pedesetak oglasa u jednom danu. Ili skini sa mobile.de takav auto i stavi na stranicu. Sa apartmanima isto možeš napraviti, dapače. Recimo da uložiš mjesec dana rada, mogao bi imati hrpu oglasa. Siguran sam da bi netko objavio i svoj oglas u tom slučaju. Možda je to bolje nego vući linkove sa drugih stranica. Morao bi jedino napraviti hrpu fejk profila na svom webu u kojima bi oglašavao stvarne oglase. Ima posla oko toga, to je istina. Ako lik proda i ljudi ga recimo zovu, ostavi negdje na vrhu opciju (za svaki slučaj) - “želite maknuti vaš oglas a zaboravili ste lozinku?” (to je kao fol zbog onih koji su prodali ono što već prodaju a ljudi ih već zovu) i onda neka ih “forma” vodi da samo stave link i da je oglas prodan. Naravno, to je nelegalno, ne preporučujem ali da ja krećem od nekog početka, ja bi to napravio

da, ali dali postoji nekakav brži način ? alat ili nešto s koji bi mogao to odraditi
da ne radim ručno ?

Pozdrav,

jedna od ideja bi ti mogla biti naci par grupica oglasnika na fejsu kojih ima dosta i tamo linkaj svoju stranicu i tako se povezi s njima ili umjesto njih objavljuj.

Ne bi isao s tim da uzimas od drugih oglase i tu objavljivas jer je tesko to pratiti da li se prodalo pa da ljude ne zivkaju a oglas stoji kod tebe da se prodaje a on prodan.

lp

1 Like

Ne znam zaista, možda onaj woocommerce

1 Like

Ne znam da li sam dobro shvatio, ali ono sto sam shvatio napisacu ispod.

Ako zelis sajt da ti bude za buy/sell onda je po mom misljenju glupo da ti uzimas neke oglase od druge sajtove i da stavljas na svoj, zasto? zato sto se mozda taj produkt prodao i dodjrm ja na tvoj sajt vidim da je j dalje na prodaju i zivkam tj. smaram doticnu osobu.

Moj ti je savet, reklamiraj sajt po fb grupama(iz tvoje niše ili uopste grupama buy/sell), tako ces graditi svoj sajt…

izvinjavam se ako sam pogresno protumacio…

1 Like

Nemoj uzimati tuđe oglase bez pitanja.
Kada sam počinjao s oglasnikom prilično uske niše, zvao sam ljude.
Kako sam radio? Pronašao sam prvih 5 oglasa na drugim oglasnicima koji nema markirane slike i nazvao sam oglašivača. Dobar dan, takva je i takva stvar, jel mogu… Možete. Hvala.
Ne možete. Opet hvala. I onda sam ručno prekucavao oglas (ne baš C/P) i preuzimao slike.
Onda još 5, pa još 5 pa još… Dok nisam imao količinu s kojom sam išao u daljnju promociju.
Krvav i spor početak, ali s nečim se mora početi.

S drugim oglasnikom sam išao drugačije. Oglasi su 99% agencijski (stanovi i kuće) i preuzimaju se automatski.

1 Like

Postoji metoda. Mi upravo pravimo oglasnik koji uzima iglase sa svih druguh oglasa ali kad kliknes na link otvara kod njih. Cilj nam je razviti premium oglase i blog. Naravno i kod nas ce se moci oglasi objaviti free .

Drugi oglasnik koji oravimo je nisha oglasnik i tu udaramo na fb grupe i direktno na osobe iz te niahe.

1 Like

Postoji,

to se zove “crawling” i u php-u se radi sa curl naredbom.
Naravno, treba složiti logiku koja ti treba i moguce je i dohvacati i detektirati da je nešto prodano pod uvjetom da i izvor naznači da je to nešto prodano.

Također valja imati na umu da izvori ne vole da se crawlaju. Em im kradeš sadržaj, em im možeš prečesto poslati crawl bota, a to njihov server trpi na isti način ko prekomjernu posjetu.

1 Like

hvala svima na odgovorima.

da, tako sam i nešto mislio.

ma ne bi previše oglasa uzeo, samo čisto da se započne da oglasnik nije prazan.

dali ima možda gotoviš rješenja za tak nekaj ?

Postoje gotovi crawleri koji se daju kroz korisničko sučelje podesiti što će raditi i kako će raditi. Oni uglavnom prikupljaju podatke i negdje ih skladište (tipa u neku bazu)… onda bi trebao još svoju stranicu povezati da iz te baze prikazuje podatke.

Što točno i kako točno…to ćeš morati sam potražiti. “Crawling tool” je svakako pojam pomoću kojeg ćeš naći takve alate.

ok. budem tako potražio.

hvala

Nije legalno objavljivati tudje oglase na svojem oglasniku jer su ogladi u vladnistvu portala gdje su objavljeni.

1 Like

Legalno je ako ih pitas i daju ti dozvoku u vecini slucajeca da nastimas da sr oglas otvars u zasbnoj stranici na njihovom sajtu kao na klik.hr

1 Like