Poticaj za samozapošljavanje - 2020

Poštovani, imam nedoumicu vezano potpore za samozapošljavanje, naime, situacija kod mene je takva da sam trenutno zaposlen na neodređeno, dao bih otkaz i pokrenuo svoj vlastiti posao, ali kako sam uspio pročitati to neće biti moguće, citiram “Ako su osobe prije prijave u evidenciju nezaposlenih imale sporazumni prekid ugovora o radu, a nakon toga dva kraća radna odnosa koja zajedno traju kraće od 3 mjeseca čime su ostvarile pravo na novčanu naknadu.”

Moje pitanje je smijem li ja dati sporazumni otkaz, ali ne prijaviti se za primanje naknade s Biroa rada, ali predati zahtjev za poticaj za samozapošljavanje i hoće li isti biti prihvaćen? Hvala

Nece ti biti prihvaceno, nemoj otkaz davati. Bolje nadji nekog bliznjeg ko je na birou pa neka on aplicira umjesto tebe.

odi na burzu, objasni situaciju i vidi sta ce ti reci. mozda te savjetuju sta da naprvis

Pazi, ti poticaji imaju jaaaaaaaako precizirane uslove, mnogi se “zalete”, a ne mogu ih ispuniti ili se preračunaju.

Savjetujem - oprez!

Naravno, samo sto je u ovom slucaju posao jako samoodrživ i nebih trebao imati problema

I da onda firma/obrt/jdoo bude na nekog drugog, što će mu stvoriti dodatne komplikacije, najvjerojatnije u nedogled, od potpisa, žiga, vađenja dokumenata, inspekcija, računa u banci, knjigovodstva itd itd… i to sve zbog 15 tisuća kuna…

Na nekog drugog nema šanse, u takvoj mjeri se ne želim nikome zadužiti, pa da me poslje podkopava i kanali

Ministarstvo branitelja je raspisalo u HRV natječaj-odnosno Javni poziv za potpore.

Do 80.000 kn se dijeli.