Potrebna pomoc oko Websajta, Mreža za Igre


Posetite sajt
Pozdrav svima.
[size=18]PlayNet.pro je globalna gamerska mreza.[/size]
Developer tim čine 2 Programera i ja kao dizajner.
Pravimo jedan gaming client i websajt koji broji sate, strima igru, pretrazuje servere, komunicira sa drugim igračima itd, a ujedino je i social mreza za Timove, Video gaming mreza i sve sto prati jedan moderan gamerski sajt.
Mi smo veoma ambiciozno krenuli u taj projekat, i svašta smo napravili do sad. Jedan radi program, drugi websajt a ja dizajn za ceo projekat.
Projekat je iz dana u dan rastao i potrebna nam je vaša pomoć.

Tražimo
[size=14]Web Debelopere
php Programer
Direct x expert za overlayer
Video montažere za promo video
Beta testere
[/size]
Prijave su u toku na Posetite sajt
Sa poštovanjem.

Mogu pomoći ako nešto treba.

1 Like

ok posalji prijavu preko sajta, napisi nesto o sebi i svoje vestine.

Hvala.

Hvala. Svaka pomoć je dobrodosla. :wink:
Cenimo svaku moguću pomoć i biće nam drago da izgradimo nešto dobro i veliko zajedno. I da napravimo dobar tim koji će možda imati neku budučnost danas sutra :slight_smile:

Sa poštovanjem

Na koji način funkcionirate pošto ne plaćate te usluge? Svi volontirate pa kasnije dijelite zaradu na jednake dijelove? Pazite na to u početku jer ako dođe do neke love, biti će pokolja kasnije.

1 Like

Mi uopšte ne razmišljamo o parama. Radimo ovo zbog sebe, i zbog gamerske zajednice sa Xfira koji su očajni jer je jedan veliki deo istorije nestao sa interneta. Da su tako Steve Jobs i Bill Gates razmišljali, nebi danas bili to što jesu.
Mogu da izdvojim sa naših prostora: Eipix i Nordeus, koji su danas mega firme koje su nastale u jednoj studentskoj sobi, a danas imaju po 400 zaposlenih ( dizajnera i programera ).
Šta ako… Teorija zavere…

U životu se računa samo ono što si pokušao i napravio, a ne ono što si video i probao…
Tako nije dizajn ono što čuvaš u torbi, već ono što primeniš i objaviš, a možda i nagradu osvojiš.
Ne postoji ''šta ako, već akcija i dela.
Možda ne uspeš iz prvog puta ali ćeš iz 3 uspeti.

Novac nije bitan, ako veruješ u sebe i svoj uspeh. Novac je samo promenljiva materija.
Borimo se za rad, mogučnosti, poštenje i poštovanje, webhost prostore, za identitet, nagrade, dokazivanje, popularnost… za sve male stvari koje čine život. Za naše Ime i Prezime.

Trebas shvatiti bugijev savet kao dobronameran,a ne vidim ni da je nesto bio nepristojan,samo je pitao najkulturnije.

Nordeus je nastao u placenom prostoru a ne studentskoj sobi,posle par godina krvavog rada na fudbal menadzeru,a pre toga par godina rada u Microsoftu,pre toga par godina studiranja,pre toga jos vise godina ucenja programiranja i slicno.

Eipix sadasnji je nastao raspadom starog Eipixa gde je najveci deo core team-a oformio MadHeads game studio.
Pitaj ih zasto su se raskantali?
Upravo zbog neresenih odnosa oko podele love,nacina rada,…

I za jednu i za drugu firmu (kao i vecinu startupa danas) je karakteristicno da:

  • ljudi koji su cinili core team su se znali vec neko duze vreme i poslovno i privatno i bilo ih je vrlo malo.
  • nisu sirili pricu previse u pocetku niti trazili radnike,jer nisu mogli ni da ih plate,niti su zeleli noobove u timu,niti su zeleli da dele moguci dobitak,tj lovu,iako ti to mozda nece reci kada ih intervjuisu,jer valjda kvari njihov imidz.

Probaj da se zaposlis u nekoj od njih pa javi,i koja je plata,i zasto se potpisuje ugovor,i kakav,i NDA,i zasto se ljudi tamo ne zadrzavaju duze,koja je prosecna plata,i tako redom.
Imas stalno otvorene konkurse a ovo sto sam ja naveo valjda zanima svakog normalnog coveka koji zeli ziveti od svog rada.

Ovo sve pricam iz licnog iskustva i mogu da potvrdim jer sam radim u game dev i na moju zalost neke od tih ljudi sam upoznao,da li si ti?
Tako da ti te price ne piju vodu.
Sto ne znaci da nisi posten,ili zelis nekog da prevaris,izrabljujes da radi za dz,i slicno,verovatno si samo zesce neiskusan ili naivan,mozda i oboje.
Ali ako npr pratis startit.rs i slicne sajtove,imas gomilu tekstova na tu temu da se u startu trebaju definisati prava i obaveze,inace ce kasnije biti kasno,ako uopste do zavrsetka posla i dodje kad gradite na tim dobrovoljan rad temeljima.
Jer to je pre svega posao,odraditi nesto,sajt,igru,…,pa tek onda zabava.

pozz

1 Like

Prijatelju sa takvim stavom si najebo u životu. Steve Jobs i Bill Gates su upravo suprotno razmišljali, da su razmišljali kao ti ne bi napravili ništa. Kažeš da ih nije zanimala lova nego ljubav, a nabrojao si 2 najbogatija na svijetu.

Lako je sada tako pričati, radite nešto iz hobija, ali ja sam pitao, što u slučaju da dođe do neke love od toga? Ajde sad malo stvori film u glavi, pokušaj zamisliti da zaradite milion dolara, kako bi podijelili taj novac, kome što ide itd. Dali bi ti koji si pokrenuo sajt pristao na to da dobiješ 12% kao ovi volonteri koji su se javili u ovoj temi ili bi rekao ja želim 80%?

Vi o tome sada nijedan ne razmišljate jer nema love i svi sretni i zadovoljni jer ubijate slobodno vrijeme, radite nešto što volite, al neka dođe npr prvih 10ak k eura zarade, ti digneš lovu i kupiš si neki auto, i eto rata, ovih 9 će se osiječati prevareno i iskorišteno.

A te spike da vas ne zanima novac nego ljubavi, poštenje, djela prodaji nekome drugome, nisam ti ja neki mulac. Vidio bi te ja da taj projekt nešto vrijedi koliko bi ljubavi i poštenja bilo među vama 5-6 koji se poznajete preko tipkovnice, nebi bilo ni među tebe i vlastite matere da dođeš do neke love a kamoli među tebe i 5 ljudi koje znaš preko skypa.

Zato malo odrasti. I ja sad radim jedan projekt za koji mi treba 10 ljudi da mogu, ali ga radim sam ja i jedan dečko kojeg plaća, a mogao bi naći lako 10 volontera. Ako uspijem, ja kupim lovu, a ti živi od ljubavi.

Javi se za godinu dana da nam ispričaš u kakvim si odnosima sa tim suradnicima. Onda ćeš vidjeti da sam bio u pravu. Pričam ti ovo iz iskustva, i ja sam u početku radio iste greške, prvih par sajtova pokrenuo u paru sa nekim ljudima pa sam vidio što je to.

1 Like

Ja moju pricu sagledavam iz moje perspektive. Apsolvent sam na Akademiji Umetnosti, i željan sam dokazivanja. radim odo sa 2 prijatelja. Smatram da smo nesto genijalno i vrhunski napravili, oćemo da se pojačamo.
To je moj ličan stav

Like za obojcu. Stvarno, podržavam vaš stav.
Vi to posmatrate iz drugog ugla. Ja znam i Nordeus i Eipix preko drugova sa A.U. i izkarikirao sam priču zbog poente da ne bi pisao previše. Živim u Novom Sadu ( odakle je i Meadhead i Eipix ) Eipix je firma koja je uzimala i kredite od firmi u stečaju ( izvor Blic)… ali to sve nije važno, niti me zanima.

Mi gledamo projekat od nule i pišemo našu priču i pravimo naše uloge u toj knjigi.
Mi kao tim smo bitni i taj naš projekat.
Ne tražimo full time job, ne tražimo ni da se radi svaki dan, Možda ste me krivo shvatili.

Tražimo samo vetar u ledja i pomoć ljudi, koji žele da rade, i koji dele isto mišljenje kao mi.

:smiley:
Hvala , svima.

Zna vaš php programer koliko znam :smiley:

Sve oko gaminga je u vezi novca. Svi žele biti “PRO/-živjeti od toga” ili gamer ili zajednica, i svi žele da zarade. Kad-tad ta zajednica će porasti, sponzori će sami doći, time i novac. A novci u gaming svijetu više nisu sitniš. Vrlo dobro sam povezan u gaming svijetu više od 15tak godina. Igrao sam u timovima, zarađivao igrajući, vodio servere (CS/DOTA - community). Radio sa GosuGamers communitijem, lagabuse, playdota, joindota, eurobattle, garena, i nekim vrlo starim portalima kojih više i nema - zatvoreni, izgubili popularnost ili propali.

Bugi je dobro napisao. Šta ako dođe ozbiljan novac? Kome koliko ide? Jer bi sigurno padale tužbe, ako bi se radilo o ozbiljnom novcu. :smiley:

Ja obično ne bih nikada napisao ništa, niti bih pomogao bilo kome da radi na portalu nekom, ali pošto je gaming u pitanju i pošto sam potrošio dobar dio života na gaming znam vrlo dobro o čemu pišem, i odmah na startu se mora imati razrađen poslovni plan, ili inače od toga nema ništa.

Prije par godina momci iz HR, dobili su sponzorstvo od RedBulla, isto tako vezano za Gaming. Trajali su 2 sedmice. Poslije 2 sedmice, niko ni riječi nije progovorio. Ne znam tačno o kojem novcu je bilo riječ, 30tak hiljada e mislim.

1 Like

@One
I mi smo iz gaming sveta. Sve mi je to jasno. Nije nam projekat pao sa neba tek tako :smiley:
Svako može da nam se pridruži, i svako može da ode ako mu se ne svidja. Nije ni mesto ni vreme za ovo.

Okačili smo prijave na www.playnet.pro za priključak timu. Svi zainteresovani za projekat će imati priliku da vide i čuju o projektu samo unutar Tim-a. Jako prosto.
Videće ceo projekat, i razmisliće. Ako im se isplati (deo, postotak ) oni će pomoći. Ako ne, onda nikom ništa guraćemo sami.

Daču i primer: Evo ja sam napravio kompletan vizuelni identitet za brend, program, websajt, 3D Intro ,video, Advertajzing, Gomilu Ideja itd. I neko dodje da uradi banner za nešto i želi previše itd.
Lepo kažem nije ni vreme ni mesto.
Svi mogu da prihvate, ali tako svi mogu i da odustanu. Ništa se ne mora, niti ikoga teramo, osim ako ima volje i smatra da smo mi fer i da smo mi korektni prema njemu.

@forbidden2d
Ne posmatram stvari iz drugog ugla,u tome je i poenta,koju si promasio.
Radim kao game dev,ne pricam napamet,komentarisem temu jer sam mislio dobronamerno da dam par saveta,
Mozes da ih svatis kako hoces,tvoja stvar,ali ne volim kada neko bez iskustva u game industriji prica price ili daje primere nekih “uspesnih” bez dublje analize,navodeci samo lepe i sarene stvarcice.

Primer Eipixa sam naveo samo kao ono sto je direktno u suprotnosti sa tim sto pricas,i to je cinjenica.
Kao sto si ti rekao da vas lova ne zanima,radite iz ljubavi,…,tako su i oni.
Pa se drustvo raskantalo.
Zbog love.
Koja nije bila bitna.
I takvih primera imas na stotine slicnih u game industriji.
Daklem ili ja lazem,ili si ti pogresio i u opasnoj si zabludi,ne moze biti i crno i belo.
Okrenes te ljude,pitas ih sto imaju sad 2 kompanije umesto jedne,mozda i postoji neko objasnjenje uvijeno u oblandu.
Imas gospodina Topalskog (vlasnik Eipixa) na nekom Tedx predavanju,kako kaze da pre pocetka svakog rada definisete sve ugovorima i obaveze i prava i lovu,sve sve sve.
Pa mozda bi trebalo njega da poslusas ako nama vec ne verujes.

U svakom slucaju puno srece u razvoju projekta,praticu sa velikim interesovanjem kako vam ide.
A posto vam lova ne treba,a meni uvek manjka iste,mozete me zvati kad se to razradi sve,ne moram ni u credits uci.

pozz

1 Like

Evo na 4:41 - 6:09 imas besplatan savet.

1 Like

@kixxxstarter

Cenim svaki savet. Lepo je čuti čoveka sa iskustvom.
Nisam gledao ovaj video i pogledaću ga. Hvala jos jednom.

Možda sam ja neko ko ne želi da pomišlja na neku ideju od raspadu i nekoj svadji :joy: Pa sam bio zatečen raspravom na forumu i možda pogrešan kontext izbacio, a u stvari je činjenica da su se kompanije razilazile i delile nakon popularnosti.
Poput Diznija i Pixara i Steav Jobsa , Poput Meadheda i Eipixa kod nas.
Ali to su sve loši primeri. I treba učiti na tudjim greškama.

Ali treba i učiti na dobrim primerima poput Nordeusa.



kako kaže Branko ( direktor Nordeusa ) ‘’ Ne treba se plašiti neuspeha,

Jel imaš negdje sastavljeno na što tačno to treba da liči, ili samo zamišljeno u glavi? Ja sam eto zainteresovan, i sigurno mogu pomoći u dosta stvari, od dizajna-programiranja-pa do promocije, ali samo hoću da vidim da ozbiljni ljudi rade na tome.

Nije meni problem postotak zarade koliko atmosfera u timu, i planovi i usavršavanje. Jer znam koliko vremena i truda ulagaju neke od najboljih gaming zajednica u sve to, i uopšteno ne volim negativnost u timu, ili isticanje pojedinaca.

Gaming strašno brzo napreduje posljednjih godina, i svake godine je na većem nivou. Zato želim biti siguran da ćemo kao “TIM” funkcionisati. Oduzima sve to puno vremena, a znam npr da Vaš PHP programer ima porodicu, dijete i samo ne znam kako će to sve funkcionisati.

Ok, javi se preko forme, da mozemo da te kontaktiramo preko email-a.

Sve što mogu da kažem: Windows client je 70% zamišljenog- realizovan. Ostale su sitnice oko dodatnih funkcija ( addonsa). Osnovni deo je kompletno odradjen i spreman. radi u real timu PC to PC.
Sve će se videti unutar tima. Ne želimo javno da iznosimo dok ne objavimo sa ponosom gotov proizvod.
Fali nam websajt, sistem,platforma, koji ni izbliza nije gotova od onoga što oćemo. Sve se da dogovoriti. Ja uradim to za to…tačka

Ne želimo da bezpotrebno otaljamo projekat nekakvim platformama. Već da napravimo nešto na šta treba da budemo ponosni i da kažemo: Da, ovaj tim ga je napravio i on vredi.