Potrebna pomoć u prebacivanju sajtova na novi hosting

Ako seliš s jednog hosting providera koji pogoni cPanel na drugi koji je također na cPanelu, migracija može biti apsolutno brza i bezbolna. Javiš se novom hosting provideru, daš mu podatke i on povuče cijeli tvoja account kod sebe, zajedno sa svim postavkama, mailovima, itd. Tu uslugu nudi 90% hosting providera, potpuno besplatno.

@ControlEng nemoj se sramotit bezveze…

Hvala @mrcina na savjetu … odlučio sam se na soluciju kupnje namecheap hostinga based in UK (malo je skuplji, ali pročitao sam da će to malo ubrzati ucitavanje web stranica koje su na njemu).
Migraciju ću odraditi sam, tj. uz asistenciju kolege s foruma koji se javio da će mi pripomoći ako gdje zapnem :slight_smile:

By Stipe

Čemu takav komentar? Dragi Stipe, tj. @s.perkovic ili kako već…sve na ovom svijetu ima svoju cijenu.

2 Likeova

Zbog ovog

Nakon ovog

Također, zato što ROI nema nikakve veze s ovim… ako ćemo tako gledati, onda sve na svijetu ima svoj ROI, a ja kao ekonomist (ajmo reći) to ne prihvaćam :slight_smile:
No, s obzirom da ja ovdje nemam neko konkretno ulaganje, potpuno je nepotrebno spominjati ROI, koji je ovdje očito spomenut s ironijom i provokacijom.
Ukoliko sam krivo protumačio, ispričavam se :slight_smile:

Pa naravno da si krivo protumačio, odnosno protumačio si onako kako tebi odgovara :slight_smile:
Isprika prihvaćena.

A sad konkretno:

Smatraš da će ti to netko iole ozbiljan tko “zna znanje” napraviti za $10?
Kako god okreneš, najisplativije ti je ostati na trenutačnom hostingu.

Kako ti @c3po reče, većina hosting providera nudi tu uslugu potpuno besplatno.
To nudi i tvrtka koju zastupam i predstavljam, ali se nisam htio reklamirati jer bi dobre duše graknule “samopromocija”!

I naravno, ako hoćeš poslušati dobronamjerni savjet: uvijek uzmi hosting koji je dimenzioniran tako da izdrži i posjete, i količinu podataka, broj DB, korisnika…etc planirajući što će biti za 3-6-12 mjeseci. To je ROI o kojem ti pričam.

Ne gledaj najjeftiniju ponudu koju možeš dobiti, razliku u cijeni zapit ćeš s frendom kroz 2 runde piva u lokalnom bircu a onda ćeš ovdje javno kukati kako si uzeo “Baby paket” (bilo je prije par dana takva tema) pa ti nešto ne radi, pa si dosegao limit itd.

LP

1 Like

Hvala na savjetima. To je komentar za koje ja smatram da ih ovaj forum treba biti prepun.

Mislim da ovaj hosting nije loš te da ce ispunjavati moje potrebe… prihvaćam komentare i na ovo, jer još nisam kupio hosting, pa ako netko zna nešto što je meni promaklo…

Pa nije ti ovo promaklo valjda? :blush:
ion
Dogodine opet isto? :o:

1 Like

Nije mi promaklo, ali ne isključujem mogućnost da bude isto dogodine :smiley:

Nadam se da ću iduće godine imati nešto na hostingu zbog čega mi tih 80-90$ neće biti bitno.
Trenutno nemam ništa takvo :slight_smile:

Moj komentar na NameCheap hosting koji gledaš:

  • oni NISU hosting provider.
  • oni NEMAJU svoju infrastrukturu i ovise o kvaliteti usluge koje imaju zakupljene kod providera koji to jeste
  • oni JESU odličan domain registrar i Comodo SSL reseller
  • imaju jako loš support (outsourcing) kad se bilo kaj zakomplicira

Koncem godine smo migrirali jedan Magento shop koji je na jedvite jade bio podignut upravo na paketu koji gledaš. Klijent nam je dostavio dvomjesečnu trakavicu koju je imao s njima. Moj team je za 1 (jedan) dan složio VPS od nule, odradio sve što spada i kako spada i upogonio shop na opće zadovoljstvo. Čovjek sad radi i zarađuje. Naravno, trebao je zakupiti i PLATITI spomenutu uslugu. I to je ROI o kojem ti pričam.

1 Like

Meni su oni zbog super supporta prirasli srcu :thinking:

Da, razumio sam što si želio reći. Upravu si :slight_smile:

Webovi koje zelis migrirati su wordpress?

Sajtovi su opencart i WP

WP sajtove mozes preseliti bez problema sa All-in-One WP Migration pluginom.
Plugin je gratis.
Instaliras plugin, das klik na export to file i izgenerirat ce ti .wpress file koji si downloadas na comp.
Na novom hostingu instaliras wordpress i plugin All-in-One WP Migration.
Odes na All-in-One WP Migration/Import /Import from file i uploadas i raspakiras prije spomenuti .wpress file.
I to je to…ne moze biti jednostavnije.
Tutorial:


Plugin je gratis za webove do 500mb. Ako je veci od 500mb, treba ti All in one Unlimited Extension koji prodaju za 69$. Imam ga, pa ako ce ti trebati, posaljem ti ga gratis :wink:
Živio!
2 Likeova

Možda nisam dobro skužio, al u migraciji pomoću ovog plugina ne možeš zadržati domenu?

Vjerujem da možeš (nisam koristio taj plugin, ali mislim da je tako). Gornji primjer je za slučaj ako vršiš migraciju na novu domenu i plugin to prepozna. Ako uploadaš sve na istu domenu na novom serveru, funkcionirat će. Ispravite me ako griješim.

Ja sam za promjenu domene jednom koristio ovaj plugin:

https://hr.wordpress.org/plugins/wp-migrate-db/

Vrlo je jednostavan, a možeš ga i za svoj slučaj koristit ako se barem malo snalaziš u phpmyadminu (iako, kad razmislim, onda bi vjerojatno znao i ručno odraditi transfer).

Mozes migrirati na bilo koju domenu