Potrebna procjena oko mape

Iskreno ne znam jesam li stavio ovo u pravu kategoriju, ako nisam molim vas premjestite, hvala.

Tražio sam mapu na freelancer i upwork čisto da vidim kakve su cijene, međutim nisam našao nijedan oglas.

Zanima me koliko platiti developeru da napravi interactive map.

Što se sa interactive map podrazumijeva?

Da mogu uploadati veliku mapu (sliku).
Da mogu označavati mapu sa ikonom (kategorija) koliko god puta hoću.
Da mogu označavati mapu sa transparentnim krugom (da mogu birati boju kruga)
Da mogu označavati mapu sa pravcima (da mogu napraviti kocku sam ili neki drugi oblik i da mogu birati boju).
Da mogu označavati mapu sa pravcima i ikonama skupa.
Kada se prijeđe mišem preko ikone da se pojavi naziv (koji ja upišem).
Kada se klikne na ikonu da se prikaže prozor (sa strane mape) na vrhu ime ikone, a da dole u opis (koji ja napišem).
Na vrhu mape je navigacija tj svaka kategorija ima svoje ikone ili pravce ili krugove ili mix pravca i ikona, znači ikona-ime kategorije. U navigaciji svaka kategorija ima svoju ikonu (koja ja uploadam), kada se klikne na određenu kategoriju ili kategorije to je prikazano na mapi.

Istraživao sam kako ljudi ovakve mape prave i jedino sam našao ovaj link http://leafletjs.com/ međutim ja nisam developer pa ne znam to raditi. Ako može procjena ovog projekta bilo bih super. Unaprijed hvala.

Ne vjerujem da bi bilo jeftino, i nebi znao reci koliko dodje al moje prijedlog je da pogledas neke gotove stvari npr.
https://www.google.hr/search?q=create+interactive+map+website+with+image
https://www.google.hr/search?q=create+interactive+map+website

Probaj googlati sa slicnim pojmovima, siguran sam da imaju i gotova rjesenja, pa cak i kod za urediti.

1 Like

Moje slobodne i grube procjene tu ima 10-20 sati rada… Pa množi puta nečija satnica.

Hvala mirkec, ali već sam pregledao 20 stranica s tim pojmom prije, međutim to su jednostavne mape koje ja nažalost neznam editirati.

bozzou

Ok, 10-20 sati rada, ali neznam koliko je nečija satnica. Uglavnom još ču sutra istraživati što sumnjam da ću išta naći, jedino mi ostaje objavit na freelancer ili neki drugi sajt, samo se nadam da će biti unutar moga budžeta koji je 430$.

Ja sam ti procjenio vrijeme izrade…a satnica ovisi od osobe do osobe. Logično, oni koji rade po nižim satnicama, moguće da će im trebati i više sati…

Ja sam se isto malo zaletio…čitam detaljnije, prije bih rekao 20-30 sati nego 10-20. Uglavnom, vrti se oko 20 sati.

Aj baš vidi kakve su ponude na freelance, znatiželjan sam…pa podijeli ovdje ako je moguće.

Usput, ako ne nađeš ponudu ispod 430$, mislim da bi ti mogao odraditi za te novce. Ali ne drži me za riječ…provjerio bi još prvo detaljnije neke stvari.

Za početak par pitanjca:

-kategorije, da li su one fiksne ili ti treba opcija da i njih po potrebi dodaješ/mičeš?
-dizajn, imaš pripremljen korisnički interface ili bi i njega trebalo osmisliti i ukomponirati u nekakav postojeći dizajn stranice?

Ukratko http://www.blackdesertfoundry.com/map/#4/9.80/-48.69

Mislio sam malo više razgovarati s developerom, ali evo kad sam se već počeo pisati.
Bez search opcije, cijele bijele navigacije gore (možda bi bilo bolje da ima čisto da se ljudi preko slike (logo) vračaju na početnu stranicu, Select extra layer tu je stavio dodatne opcije ne znam zašto to nije stavio sa kategorijama (Lines,City,Village itd) tu se nalaze ti krugovi, pravci itd kao što sam napisao gore, ovaj prozor kada se prijeđe mišem preko ikone (sa strane) ne treba mi ova opcija da se scrolla mišem ni share ikona. Nemam dizajn. Nisam mislio ovo reći jer je skripta stara i nitko je ne želi dirati jer koliko sam saznao po postovima da nitko ne dira tuđi rad, drugim riječima imam (ja i prijatelj skupa) 1 slicnu ovome, ali nije ni blizu sa opcijama i dizajnom poput ove navedene gore. Poslao bih ti poruku, ali ne mogu nemam te opcije.

Edit: Objavio posao i nisam mogao upisati fiksnu cijenu nego izabrao 250-750$. Ima već 10 ponuda,od kojih se sigurno 9 njih ponudilo da urade posao i to 1 sekundu nakon što sam objavio posao. Trenutačno je srednja cijena 544$, vratim se kasnije i editiram cijenu ako bude više ponuda.

ne mogu više editirat 585$ je srednja cijena. bozoou imas li skype ili nešto drugo da pričamo?

Poslao sam privatnu poruku

Imam par ljudi koji imaju iskustva u radu s Leaflet-om. Poslao sam ti privatnu poruku.

Ispričavam se, kada sam vidio poruku od bozoou nisam više posječivao forum. Posao je vec dogovoren.